SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ACT dla początkującej - redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Witam,
prosze o porady, oto moje dane:
1. Zaczęłam przygodę z siłownią 4tyg. temu.
2.Robię obwodowy niedzielony, 3xtydzień, obecnie 3 obwody.
Wiem, 4 tyg. to mało by oczeiwać wiele, jednakże chciałabym spróbować ACT z linka:
https://www.sfd.pl/ODCHUDZANIE_PORADNIK_CIĄGLE_UZUPEŁNIAM_:_-t92199.html 
jednak zastanawiam się, który PROGRAM (I-VI), byłby najbardziej optymalny dla mnie z punktu widzenia celu (pkt. 3).
3. Celem jest spalenie FAT-u, głównie z dolnej części uda, biodra.BF~26%.
4. Brak ograniczeń czasowych, sprzętowych.
5. Brak przeciwskazań.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Planuję ćwiczyć 3xtydz., programy od I do IV z linku Michaiła, naprzemiennie:
https://www.sfd.pl/ODCHUDZANIE_PORADNIK_CIĄGLE_UZUPEŁNIAM_:_-t92199.html
Dopiero zaczynam przygodę z siłownią i studiowanie atlasu, więc wszelkie wskazówki mile widziane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Witam. Glownym czynnikiem od ktorego bedzie zalezalo spalenie fatu to dieta + cwiczenia aerobowe. Oczywiscie ACT do tego wszystkiego jak najbardziej wskazane jednak tluszcz gubimy poprzez odpowiednie modyfikacje diety oraz dorzucenie aerobow.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
spokojnie możesz robić naprzemiennie każdy z tych obwodów./niedzielonych/ ... treningi nie będą monotonne a każdy z tych programów jest przygotowany na pracę całego ciała...
po skończonym ACT 15-20 minut na steperze, bieżni

+ zbilansowana dieta / podstawa!! /
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4752 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 42195
Dobrze zbilansowana dieta to podstawa redukcji.

Po ACT j/w pare minut na biezni

Zmieniony przez - michal09 w dniu 2008-04-02 15:45:42

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Dziekuję za odpowiedzi chłopcy
Dieta redukcyjna jest (opracowana na forum)
Aeroby 4xtydzień spinning 50 min.
2xHIIT
Tylko trening siłowy słaaaby( po nim 30 min biegu) ..Ok, to zrobię te 4 obwodowe na przemian, a co do ilości powtórzeń może jakaś sugestia Obecnie mam obwodowy ilość powtórzeń 20-25, ale małe ciężary, tętno (pomimo zmęczenia) 65%HR...
Na palenie lepsze byłoby chyba 15-20 powtórzeń, raczej co?A tętno?



Zmieniony przez - Alexxa w dniu 2008-04-02 20:41:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
tętno wystarczające...
jeśli czujesz się na siłach możesz zwiekszyć intensywność skracając przerwy wypoczynkowe pomiędzy ćwiczeniami.. lub praktycznie przerwy wyeliminować...
co do ilości powtórzeń to w zakresie 15-30 ... skoro teraz ćwiczyłaś robiąc ok 25powt. możesz spróbować robić 15 powt. - zwiększając ciężar którym do tej pory ćwiczyłaś

powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Dziękuję SOG 4U!
Hmm...a ciężary jak dobrać?

Zmieniony przez - Alexxa w dniu 2008-04-02 21:45:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
jak dobrać ciężary.. no bez zabaw w matematyczne wzory trzeba wziąść w rączkę taki ciężarek cięższy niż ten którym robiłaś 25 powt. i sprawdzić czy jesteś w stanie zrobić nim 15 powt. - i staraj się dobrac tak ciężar abyś po zrobieniu tych 15 powt. czuła ze jesteś w stanie zrobić jeszcze z dwa powt.
na pierwszym treningu, przy pierwszym obwodzie sama musisz metodą prób dobrać odpowiednie obciążenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
No więc studiuję program Michaila, jednak jestem osobą początkującą proszę o podanie linków lub innych nazw do następujących ćwiczeń:
PROGRAM I
4.wypychanie ramienia maszyny stojąc
7.wyprosty tułowia na maszynie
8.uginanie przedramion z uchwytem wyciągu (podchwyt) 10.Wyciskanie uchwytów maszyny leżąc na ławce skośnej 12.prostowanie ramion na wyciągu stojąc czy w podporze?

PROGRAM II
4.wypychanie ramienia maszyny klęcząc
5.przywodzenie nogi na maszynie stojąc zewn czy wewn? 7.wyprosty tułowia na ławce rzymskiej martwy ciąg? 8.Uginanie ramion ze sztangielkami naprzemiennie
9.Podciąganie drążka wyciągu dolnego do brody. w siadzie czy siadzi plaskim?
11.rozpiętki siedząc na maszynie butterfly
12.prostowanie przedramienia zza głowy ze sztangielką 14.unoszenie do boków zgiętych nóg wisząc na łokciach unoszenie nóg w podporze?

Z góry dziękuję za pomoc

Zmieniony przez - Alexxa w dniu 2008-04-03 16:46:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
PROGRAM I
4.wypychanie ramienia maszyny stojąc - to będzie pewnie ćwiczenie mięśni klatki piersiowej- zastąpisz je wyciskaniem sztangi/sztangielek
7.wyprosty tułowia na maszynie - tu rozumiem ćwiczenie prostowników - to zastąpisz ćw. na ławeczce rzymskiej lub martwym ciągiem o prostych nogach
8.uginanie przedramion z uchwytem wyciągu (podchwyt) - biceps - uginanie ramion ze sztangielkami/sztangą
10.Wyciskanie uchwytów maszyny leżąc na ławce skośnej - klatka skos/jak do klatki leżąc
12.prostowanie ramion na wyciągu stojąc czy w podporze? - triceps/ stojąc lub w wypadzie

PROGRAM II
4.wypychanie ramienia maszyny klęcząc - qrdę .. najpierw stojąc teraz klęcząc.. zwątpiłem.. ale dla mnie to klatka
5.przywodzenie nogi na maszynie stojąc zewn czy wewn? odwodzenie to z pozycji stojąc ruch nogi na zewnątrz-przywodzenie to powrót z tej pozycji 7.wyprosty tułowia na ławce rzymskiej martwy ciąg? - nie to taka ławka na której kładziesz sięprzodem i na wysokości bioder ona siękończy a Ty pochylasz T i unosisz go z powrotem 8.Uginanie ramion ze sztangielkami naprzemiennie- biceps- co tu jest nie jasne
9.Podciąganie drążka wyciągu dolnego do brody. w siadzie czy siadzi plaskim? to razcej stojąc- to barki
11.rozpiętki siedząc na maszynie butterfly - - no i ?
12.prostowanie przedramienia zza głowy ze sztangielką - triceps 14.unoszenie do boków zgiętych nóg wisząc na łokciach unoszenie nóg w podporze? rozumiem że chodzi o dolne partie brzucha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
No już wiem prawie wsztystko, ale...

PROGRAM I
4.wypychanie ramienia maszyny stojąc - to będzie pewnie ćwiczenie mięśni klatki piersiowej- zastąpisz je wyciskaniem sztangi/sztangielek http://www.kulturystyka.pl/atlas/klatka.asp#1 ??

PROGRAM II
4.wypychanie ramienia maszyny klęcząc - qrdę .. najpierw stojąc teraz klęcząc.. zwątpiłem.. ale dla mnie to klatka klatka nie, bo PROGR II zaczynają ćwiczenia na NOGI
8.Uginanie ramion ze sztangielkami naprzemiennie- biceps- co tu jest nie jasne nie wiedziałam czy młotkowy czy z supinacją

Czy ktoś może pomóc?
Co sądzicie o takim układzie:
1. Rano siłownia - mniej ludzi
2. Wieczorem, tego samego dnia - spinning

Zmieniony przez - Alexxa w dniu 2008-04-04 10:35:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla typowego endomorfika

Następny temat

czym zastapic??

forma lato