SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2 krótkie pytania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2976

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 126 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3575
ROSA_78: Po co wkleiłeś tego linka? Przecież w poprzednim poście wyraźnie napisałem, że mam już ten dziennik, ale w wyliczone w nim zapotrzebowanie kaloryczne nie wierzę, gdyż kalkulator nie uwzględnia wzrostu, no i nie zwiększa ilości gramów BTW na kg masy ciała po dodaniu dodatkowych 500 kalorii.

Proszę, aby ktoś mi to wyliczył, albo podał jakiś wzór na obliczanie BTW, bo nie mogę tego nigdzie znaleźć na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31505
Wiec jak tak mowilem, musisz sam sobie dobrac dana ilosc bialka na i kg masy ciala, tak samo tluszczy i ww
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 395 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4606
Jak nie uwzględnia wzrostu, jak uwzględnia
No ale mniejsza z tym. To Ci się może przydać: https://www.sfd.pl/Dzienne_zapotrzebowanie_kaloryczne_-_obalamy_wzór:masa_ciała*24*wsp.aktywności_1-1,5_-t244849.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 395 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4606
Wycinek z artykułu "Robimy mase - fakty nie mity by qaz":

"Krok Drugi

Jesli juz mamy rozklad kcal wiemy juz ile potrzebujemy kcal ,musimy rozlozyc zapotrzebowanie na makroskladniki pokarmowe :

-Bialka 1g = 4kcal
-Weglowdany 1g = 4kcal
-Tluszcze 1g = 9kcal

Czym sa poszczegolne makroskladnik nie bede pisal bo wam to do diety nie potrzebe(acz przydalo by sie poczytac o tym) ,jak rozklad wyglada ??
Jest on juz bardzo indywidualna sprawa ,dla osob tzw hardgainerow rozklada powinien wygladac tak:

Bialko od 1,5 do 1,8g na kazdy kg wagi
Weglowdany do 6g na kazdy kg wagi
Tluszcze do 2g na kazdy kg wagi

Dlaczego tak a nie inaczej,przeciez slyszalem ze nalezy jesc 3-4g bialka bo bialko buduje miesnie --> to mit ,bialko powoduje przyspieszenie metabolizmu i jest najmocniej termogene ze wszystkich makro skladnikow(dobrze sie na nim chudnie ) a nadmiar bialka w organizmie jest wydalany przy okazji obciaza watrobe i nerki ,co moze prowadzic do anemi ,a po zaty ilosci powyzej 2,5g na kg wagi stanowia zrodlo energi nie trzeba dodawac ze nie ekonomicznej .
Rowniez nie nalezy przesadzac z iloscia ww gdzyz te powoduja wzrost poziomu insuliny(kierowany wzrost jest pozytywny,nadmierny juz nie ) i najwazniejszy mit ww nie oszczedzaja bialek miesniowych .
Nastepne w kolejce sa tluszcze (mowie o zdrowych tluszczach) bardzo dobre zrodlo energi, NNKT sa bardzo waznym czynikiem wplywajacym na regeneracjie,zdrowie organizmu i wzrost masy miesniowej wiec powino sie go znajdowac w naszej diecie odpowiednio duzo .

A jak wyglada rozklad makroskladnikow dla nie hardgainerow?? tu mozna sie pokusic o wieksza ilosc bialka a mniejsza tluszczu i przede wszystki ww :

Bialko- 1,5g do 2,2g
Weglowdany- do 5-6g
Tluszcze- do 1,5g

Pamietajmy insulina to nasz najwiekszy sprzymiezenie i najwiekszy wrog ,wiec pokaze wam jak go wmiare sprawnie kontrolowac."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 126 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3575
ROSA_78 napisał:
Jak nie uwzględnia wzrostu, jak uwzględnia

Zajrzyj do poniższego linka i powiedz mi, gdzie Ty tam widzisz okienko do wpisywania wzrostu ??
http://img367.imageshack.us/img367/4918/tabelasr9.jpg

Kalkulator z dziennika Darkthorna wyliczył mi, że dziennie potrzebuję:
Białko: 1.7 g
Tłuszcze: 2.0 g
Węglowodany: 1.9
<-- Pisałeś, że hardgainer powinien przyjmować nawet 6.0 ww. Czy to oznacza, że kalkulator wyliczył mi za niskie zapotrzebowanie na węgle? Po ułożeniu diety wychodzi mi, że spożywam ich 4.7 na dobę. Czy to prawidłowo, czy powinienem ich dołożyć albo odjąć?

Zmieniony przez - BagOfBones w dniu 2007-03-04 15:02:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31505
Tak, za malo ci wyliczyl Rob tak jak mowi ROSA czyli 6,0g/kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Zapotrzebowanie oblicz wg wzoru w poście podwieszonym ellisa, on uwzględnia wzrost i typ metaboliczny. Pamiętaj, że to tylko wzór i szczególnie u ektomorfików trzeba dodać dużo kalorii zanim waga ruszy.

Najpierw się wylicza całą kaloryczność, potem dobiera się samemu BTW.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 126 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3575
Mam kolejne 2 pytania:
1. Czy ten wzór z postu ellisa (chodzi mi o ten bardziej skomplikowany) wylicza tylko podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne, czy też od razu uwzględnia kalorie które nalaży wliczyć przy diecie na masę? Tzn. czy do wyniku obliczonego z wzoru TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT trzeba jeszcze dodać + 500 kcal, czy już nic nie dodajemy?
2. Czy jeżeli ktoś w ogóle nie wykonuje żadnych ćwiczeń, to czy pod wartość TEA należy podłożyć 0?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Ad 1. Podaje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, czyli liczbę kalorii, przy której waga się nie zmienia. Każda nadwyżka kaloryczna spowoduje, że przytyjesz, a ile kalorii dodasz, to już Twoja sprawa.

Ad 2. Tak, TEA będzie równe 0.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 126 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3575
Dziwna sprawa... Według pierwszego wzoru (tego prostszego) wychodzi mi, że na masę powinienem pochłaniać ok. 1900 kcal, natomiast według tego trudniejszego wzoru - aż 3300 kcal. Poza tym, liczyłem również swoje zapotrzebowanie za pomocą kilku różnych kalkulatorów dostępnych w internecie i średnio wychodziło mi ok. 2700 kcal. Sam już nie wiem, do którego wyniku mam układać swoją dietę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc !!

Następny temat

Dieta redukcyjna 92 KG

WHEY premium