SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2 Kluczowe pytania w sprawie redukcji 185cm 82,5 kg 18 lat

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam to znowu ja, tym razem z 2 kluczowymi pytaniami dotyczącymi redukcji, pierwsze z nich:(ale najpierw dane)

18 lat
185 cm
82,5 kg

Śniadanie Śniadanie:300 ml mleka 0.5% + 50g płatków owsianych (7:00)+50g piersi z kurczaka z łyżeczką oliwy z oliwek

II Sniadanie - II Sniadanie: 150 gram kurczaka z przepisu na chickien nuggets ([[[https://www.sfd.pl/chicken_nuggets-t456552-s5.html]]] + pół papryki(100g)+łyżeczka oliwy z oliwek +100 gram papryki czerwonej 10:35

Obiad(Przedtreningowy) - 150 gram piersi z przepisu [[[https://www.sfd.pl/chicken_nuggets-t456552-s5.html]]] + 50 g ryżu brązowego+1łyżeczka oliwy z oliwek 15:00

Potreningowy - 200 gram piersi z przepisu + 50g brązowego ryżu+1 łyżeczka oliwy z oliwek 18:30

Kolacja: 125g twarogu półtłustego z łyżeczką oliwy + pół czerwonej papryki 100g 20:30

SUMA: 2267 kcal
208 g białka
81 g tłuszczy
174 g węglowodanów


Wizualnie poprawiałem się, jednak waga była w miejscu, to dobry znak ale postanowiłem po półtorej tygodniu zmniejszyć węgle poprzez niedodawanie panierki z kurczaka, teraz wygląda to następująco:

Śniadanie Śniadanie:300 ml mleka 0.5% + 50 gram piersi z kurczaka z łyżeczką oliwy
Sniadanie: 150 gram kurczaka pół papryki(100g) i 100g pomidora
Obiad(Przedtreningowy) - 150 gram piersi + 50 gram ryżu brązowego
Potreningowy - 200 gram piersi z przepisu + 50g brązowego ryżu
Kolacja: 150g twarogu półtłustego z łyżeczką oliwy + pół czerwonej papryki 100g i 100g pomidora

Do kurczaka dodaje oliwy, w ciągu dnia wychodzi 25 gram.

SUMA: 1706 kcal
166 g białka
57 g tłuszczy
132 g węglowodanów

Aktywnosc
Wto,Czw,Niedz Siłownia
Pon, Sro, Sob - Interwały
Pia - Tabata

I teraz moje pytania: 1.Czy dobrze zmieniłem diete
2. Jade na obóz od 3 lipca który będzie koszerny(brak mięsa), które suple pomogą mi ją utrzymać(jakie białko dobre w smaku z wodą), będę miał dostęp do siłowni i aktywności.
3. Jeśli zbyt drastycznie zmniejszyłem kcal to jak zmieniać powoli, co jak i gdzie, żeby było dość smacznie i dietetycznie dobrze.

Na nowej diecie jestem 1 dzień(ten na 1700 kcal), więc wszystko można zmienić nie wychodząc z niej, tylko prosze o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Potrafi ktoś pomóc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 136
Pozwolę sobie odnieść się do wypowiedzi.
Nie wiem jaki jest Twoj maintenenace level jesli chodzi o kcal, ale jesli wynosi on ok 2000kcal to proponuje jesc ok 1800 dziennie, a reszta spalac poprzez cwiczenia. Nie obnizaj kcal wiecej niz 300.
Po drugie, nigdy, ale to nigdy nie łącz tłuszczu z weglami. Zwlaszcza po treningu. Albo jesz bialko z tłuszczem, albo białko w weglami. Wiec jak już jesz tego kurczaka to jedz go bez oliwy.
Pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ciężko go bez oliwy, po prostu, rano przyrządzam na cały dzień, dodaje do mieszanki 3 łyżki oliwy i tak się miesza ... - potem piekarnik i mam 550g na cały dzień. Mam piec bez oliwy ?

I jak się wtedy mają śniadania do tego - np omlety z płatkami owsianymi i orzechy ?

Zmieniony przez - Ivan93 w dniu 2011-05-29 13:17:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 136
Wygląda to tak: jesz węgle co podnosi poziom insuliny. Zamiast glownie glikogenu, Twoje miesnie dostaja tez porcje tluszczu. Po co Ci to? Na samej metodzie opisanej powyzej troche fatu mi spadlo wiec radzilbym sie tego trzymac.
Odstawiłbym orzechy.. Na sniadanie wegle z białkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm w sumie mądrze prawisz. Tylko jedno pytanie, jak się to ima do powiedzmy twarogu z oliwa i warzywami na kolacje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 136
Nie jestem pewien czy wiem o co Ci chodzi, ale białko nie podnosi poziomu insuliny to po 1. Ale też poprzez jedzienie białka z tłuszczami dostajesz aminokwasy i energie bez podnoszenia poziomu insuliny ( a to powoduje lipolizę - wrzuc w wiki). Ponadto, poprzez jedzienie tłuszczy z białkami, Twoje ciało ultenia mniej wegli z miesni,a to z kolei powoduje, że ten niepotrzebny tłuszcz, ktory masz na sobie jest spalany jako glowne zrodlo energii. Czyli spalasz fat, ale glikogen w miesniach jest zachowany i chyba oto chodzi;) Najlepiej byłoby gdybyś wegle+białko jadl w czasie około treningu (przed i po) a tłuszcz+białko w innym porach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A apropo kolacji - mogę do białka i oliwy dodać warzywa? Troszke węgli w ich postaci.

Widzę, że dobrze się znasz więc może odpowiesz mi na to pytanie:

Będę na obozie 2 tyg, trenować będę na własnym ciężarze (pompki, pompki odwrotne, brzuch itp itd), żeby jakoś to utrzymać, żarcie będzie koszerne, myślisz, że odżywka białkowa w zwiększonej porcji pomoże utrzymać efekt diety bez efektu jojo(oczywiście będę tam jadł mało węgli, pilnował się)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 136
Nie jem warzyw przed snem, ale upewniam się, że spożywam ich ok 0.5kg każdego dnia.
Spróbuj białko i jakieś bcaa. Z tą małą ilością węgli to uważaj, aby Ci metabolizm nie przystopował. Węgle muszą być..

Najważniejsze będzie co zrobisz jak już wrócisz i czy rzucisz się na jedzenie, czy spokojnie powrócisz do poprzedniego planu. Efekt jojo pojawia się wtedy kiedy ludzie nie wytrzymują przebywania na diecie, ograniczają kcal jak szaleni, głodzą się, tracą mięsnie, a potem rzucają na jedzenie i jedzą bez opamiętania. Muszisz wiedzieć, że jeśli będziesz się głodził, Twojego ciało tak i tak wyjdzie z tego zwycięsko i jeszcze bardziej Ciebie wy*ebie następnym razem, gdyż niemal każda dawka jedzenie będzie od razu magazynowana jako tłuszcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze waga właśnie podała 79.9, myślę, że schodzę w dobry poziomie. Wezmę sobie twoje rady do serca i do kuchni.

Załóżmy, że po pojechaniu na obóz ograniczę tam węgle i tłuszcze, będę jadł tak z 50% tego co mi podają, myślę, że wtedy zachowam to co mam + białko, bcaa, omega 3 i witaminy powinny dać rade?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 136
Zdrowe tłuszcze są wskazane podczas diety redukcyjnej tak więc jeśli możesz to ich nie oograniczaj. I też nie chodź głodny cały czas.. węgle jakieś musisz dostarczać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy przy redukcji

Następny temat

jaki macie sposob na ryz

WHEY premium