SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

18 lat - 75 kg - 3300kcal - malo?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11391

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
mam pare rad
-zmniejsz bialko do 1,5-6
-zwieksz tluszcze do ponad 2g
-zwieksz wegle do 7g
potem
jedz weglowodany o srednim i wysokim ig i dzieki temu lepiej wplynie to na insuline
po treningu daj ogromna porcje glukozy (moze 50g +50g carbo?)
spozywaj bialko serwatkowe ono szybko "wplynie" do mniesni
jedz 5-4 posilkow to spowolni odrobine metabolizm
na kolacje tez daj weglowodany byleby nie za duzo
to tyle z odzywiania
bierz witaminy i tran albo o-3
to tyle "rad" dla hardginera
moze Twoim problemem jest nieodpowiedni trening, przetrenowanie albo zbyt wysoka aktywnosc poza silownia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
e-lite - jest TROSZKĘ, ale przynajmniej jak na moje oko nie zawadziloby jakby jej przybyło
Może omka?

k3ho,
1. właśnie z tłuszczami popełniałem błąd - za mało ich było w mojej diecie, ale w moim miescie ciezko znalezc oliwe z dobrym stosunkiem cena/jakosc, ostatnio zakupilem olej lniany, ale ciezko sie oswoic ze smakiem teraz włącze więcej ryb (wędzona makrela itd.)
2. co do białka - od zawsze mam tu dylemat - wliczac roślinne czy nie? teorie głoszą, że przy połączeniu ze zwierzęcymi stają się pełnowartościowe
3. glukoza/carbo - ok
4. białko serwatkowe - WPC Ostrowia
5. co węgli o srednim/wysokim IG - przychodzi mi na myśl ryż biały, ale co jeszcze?
6. witaminy - oczywista sprawa
7. Trening - HST, od zawsze najwazniejsza technika, pozniej dopiero pogoń za ciężarem. Przetrenowanie wykluczam ostatnie 3 miesiące raczej się leniłem z powodów zdrowotnych - poza tym - robię przerwy w treningach (kilkudniowe) co parę tygodni, śpię min 8 godz. dziennie. Co do aktywnosci poza silownia - przez ok pol roku trenowalem kickboxing 2 razy w tygodniu, od ok pol roku raz w tygodniu lekki trening + 1 rozciągania, bez aerobów

https://www.sfd.pl/temat183299/ - tu moja dieta z lutego, od tamtej pory weszło parę zmian, od tygodnia jadę pomysłem elisa - obcialem kalorie do stanu podstawowego, od next tydzien wystartuje ostrzej

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
ja mam bardzo dobra i tania oliwe z firmy basso
co do wegli to jedz ryz bialy, makaron, platki owsiane i kasze tez moga byc mimo niskiego ig.dorzuc tez rodzynki(duzo), owoce i orzechy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
k3ho, a co powiesz o platkach kukurydzianych i bialym pieczywie? Ze względu na różnicę w IG między owsianymi/ciemnym pieczywem mogą być czy raczej zostac przy owsie/ciemnym?

W ogóle to dzięki za pomoc, ale soga juz Ci tu kiedyś dałem

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
raczej zostan przy mniej przetworzonych produktach poniewaz sa bardziej wartosciowe i maja wiecej mikroelementow ale bialy chleb nie zaszkodzi hardgainerowi raz na jakis czas dla urozmaicenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
jedz zdrowe produkty i baw się tylko kaloriami i makroskładnikami

tak patrzeć na poszczególne składniki nie ma sensu - np: owoce też spowalniają metabolizm są przerabiane w wątrobie, a to wymaga ATP i póżniej nie ma energii by przerabiać T4 do T3, ale takim myśleniem nic nie osiągniesz, przecież nie będziesz jadł tylko owoców i produktów o wysokim IG...

zdrowe produkty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
zdrowe zdrowe, wiadomo - salcesonu nie jem

dopracowalem dietę, tak jak mówił k3ho - węgle - no problem, tluszcze - trudniej, ale tez da rade, ale ZA CHOLERĘ nie dam rady zejść tak nisko z białkiem, musiałbym - wykluczyć twaróg ze śniadania, tunczyka ze szkoly i posilku przedtreningowego, ewentualnie mniej jajek na kolację, ale wtedy bialka roslinne w ktoryms posilku będą bezwartościowe - chyba, że w końcu nie wliczać W OGÓLE bialek roślinnych? Jak to jest?

Jak zdążę to wrzucę jeszcze dzisiaj dietę do oceny, jak nie to jutro, bo troche nauki z matmy mnie czeka

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
to zrob tak ze zamiat jesc np. 100g twarogu jedz 60g itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
dubel

Zmieniony przez - k3ho w dniu 2005-09-25 21:10:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
k3ho, wlasnie tak zrobilem

Z typowo bialkowych pokarmow w mojej diecie jest tylko: 50g twarogu, 2 x 60g tunczyka, 120g piersi z kurczaka i 200g jajecznicy

Nie bardzo jest co obcinac, zaraz wrzuce zreszta tu cala dietę.

baczny obserwator

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Małe pytanko :)

Następny temat

co robić??

WHEY premium