SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

15 maja - UFC 262: Charles Oliveira vs Michael Chandler o wakujący pas wagi lekkiej

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC

Konferencja prasowa przed UFC 262: Oliveira vs. Chandler i konfrontacje twarzą w twarz

W minioną noc odbyła się pełna wrażeń konferencja prasowa przed UFC 262 z udziałem czterech zawodników walczących dwóch głównych walkach wieczoru. Na koniec, zawodnicy stanęli do konfrontacji twarzą w twarz.

Charles Oliveira i były mistrz Bellatora w wadze lekkiej Michael Chandler zmierzą się w walce wieczoru o wakujący tytuł mistrzowski w wadze 155 funtów. W co-main evencie odbędzie się jeszcze jedna kluczowa walka w wadze lekkiej pomiędzy byłym tymczasowym mistrzem Tony Fergusonem i Beneilem Dariushem.

Na zakończenie czwartkowej konferencji prasowej w Toyota Center w Houston, gdzie odbędzie się UFC 262, doszło do konfrontacji twarzą w twarz między zawodnikami.






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC

Tony Ferguson i Beneil Dariush w słownej szermierce na konferencji prasowej przed UFC 262

Jeśli do tej pory nie było zbyt dużego tarcia między Tonym Fergusonem a Beneilem Dariushem, to podczas konferencji prasowej przed UFC 262, bohaterowie walki co-main event wdali się w zacięty trash talk.

Ciśnienie znalazło ujście już na początku konferencji. Słowna potyczka rozpoczęła się od komentarza Beneila Dariusha (20-4-1 MMA, 14-4-1 UFC), którego zirytowała wypowiedź Tony’ego Fergusona (25-5 MMA, 15-3 UFC) mówiącego o Khabibie Nurmagomedovie w początkowych minutach, zamiast skupić się na nadchodzącej walce.

Beneil Dariush
„Miałem jeden z najlepszych obozów w życiu” – powiedział Dariush. „Nie mogę się doczekać walki z Tonym i myślę, że Tony musi zrozumieć, że ja stoję przed nim. Nie musi martwić się o Khabiba w tej chwili. Musi się martwić o mnie.”


Ferguson odpowiedział w swoim nieco dziwacznym stylu. Nie pozwolił Dariushowi skończyć, zanim rzucił swoją ripostę. Sesje treningowe Dariusha z byłym przeciwnikiem Justinem Gaethje zirytowały Fergusona i nie omieszkał on o tym powiedzieć.

Tony Ferguson
„Hej, ziomek, już wiem, że poszedłeś pomóc Justinowi Gaethje” – powiedział Ferguson. „Jesteś małą suką przez to, że pomogłeś mu zawalczyć o tytuł. Nie wiedziałem, że to zrobiłeś. Posłuchałeś (swojego menadżera) Ali Abdelaziza, a on ku**a manipulował twoim dupskiem. … Słuchaj, nie mam nic przeciwko tobie. Ale serio, moje ciosy będą ku***ko rozbijać twoje dupsko. Znokautuję cię.”


Dariush spokojnie odpowiedział:

Beneil Dariush
„Słuchaj, kolego. Gdybyś poprosił mnie o pomoc, to też bym ci pomógł. Ale jesteśmy tutaj.”


Ferguson nie pozwolił, aby na tym się skończyło. Skrytykował treningi Dariusha z wysokiej klasy, dobrze znanymi zawodnikami UFC, czy to Gaethje, czy innymi, którymi Dariush otacza się w Kings MMA pod okiem trenera Rafaela Cordeiro.

Tony Ferguson
„Nie obchodzi mnie ilu je**ych „Ultimate Fighter’ów” masz tam w Kings MMA,” powiedział Ferguson. „Spójrz, ilu masz zawodników UFC w Kings MMA, którzy z tobą trenują? To samo było w „The Ultimate Fighter”, kiedy wszyscy byli przeciwko mnie. Wiesz co się z nimi stało”.


Obaj pretendenci do tytułu wagi lekkiej wymienili jeszcze kilka słownych razów, zanim prezydent UFC Dana White zainterweniował i poprosił o następne pytanie.

Gdy nadszedł czas konfrontacji twarzą w twarz, Ferguson i Dariush uścisnęli sobie dłonie. Oko w oko staną jeszcze raz na piątkowym ważeniu, zanim spotkają się w klatce na UFC 262.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 262: Oliveira vs. Chandler - wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia przed galą UFC 262: Oliveira vs. Chandler, która odbędzie się w Toyota Center w Houston w Teksasie, a jej walką wieczoru będzie pojedynek o wakujący pas wagi lekkiej między Charlesem Oliveirą a Michaelem Chandlerem. W walce co-main event w wadze lekkiej zmierzą się Tony Ferguson i Beneil Dariush.

Ważenie rozpocznie się o godzinie 15:50. Oficjalna ceremonia odbędzie się o godzinie 23:00

Karta główna (godzina 4:00)

Walka o tytuł wagi lekkiej (wakat)
155 lbs.: Charles Oliveira (155) vs. Michael Chandler (155)

Co-main event
155 lbs.: Beneil Dariush (156) vs. Tony Ferguson (156)

125 lbs.: Rogerio Bontorin (137)* vs. Matt Schnell (136)
125 lbs.: Viviane Araujo (126) vs. Katlyn Chookagian (126)
145 lbs.: Edson Barboza (146) vs. Shane Burgos (146)

Karta wstępna (godzina 2:00)
185 lbs.: Andre Muniz (186) vs. Ronaldo Souza (186)
155 lbs.: Mike Grundy (146) vs. Lando Vannata (146)
185 lbs.: Jamie Pickett (186) vs. Jordan Wright (185)
125 lbs.: Andrea Lee (126) vs. Antonina Shevchenko (125)

Karta przedwstępna (godzina 23:30)
125 lbs.: Priscila Cachoeira (126) vs. Gina Mazany (126)
145 lbs.: Kevin Aguilar (145) vs. Tucker Lutz (146)
155 lbs.: Christos Giagos (156) vs. Sean Soriano (156)

*- Bontorin został ukarany odjęciem 20 procent swojej gaży, ale walka odbędzie się zgodnie z planem.










Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-05-14 15:00:20

Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-05-14 18:34:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Steven Ryan/Getty Images

Po niepowodzeniach w ubiegłym roku, Ronaldo Souza jest gotowy by „zabić” w swojej kolejnej walce na UFC 262

Ronaldo Souza w swoim powrocie do Oktagonu po nieudanym ubiegłym roku zapowiada powrót bestii. „Jacare” zmierzy się na gali UFC 262 ze świeżą krwią Andre Munizem.

Ronaldo Souza (26-9 MMA, 9-6 UFC) nie jest jeszcze gotowy, aby zostać wyeliminowanym posiadając jedno z najbardziej znanych nazwisk w MMA.

Mimo ostatnich problemów, jego cel pozostaje ten sam i liczy, że zawalczy jeszcze przynajmniej kilka razy w UFC. Z naładowanymi bateriami po trudnym 2020 roku, Souza przystępuje do walki na UFC 262 przeciwko Andre Munizowi ze zwiększonym poziomem motywacji.

Ronaldo Souza
„Muszę coś powiedzieć” – powiedział Souza podczas dnia medialnego. „Czasami młode lwy zabijają stare lwy. Ale czasami, umierają próbując. Ja chcę zabić tego gościa. Jestem gotowy, aby wygrać.”


41-letni Souza ostatnio rywalizował na UFC 256 w grudniu. Walka ta była jego pierwszą od 13 miesięcy i była trzecią porażką z rzędu. Brazylijczyk przegrał z Jackiem Hermanssonem, Janem Błachowiczem i Kevinem Hollanem. W walce z Hollandem został znokautowany w nietypowy sposób. Holland leżąc na macie, uderzył Souzę i zanotował nokaut w pierwszej rundzie będący kandydatem na „Nokaut Roku”.

Ronaldo Souza
„To było dla mnie straszne. Nikt nie spodziewa się takiego gówna, ale on wykonał świetną robotę i pokonał mnie. Byłem zły po walce, ale podniosłem głowę do góry i kontynuowałem pracę. … To było szalone i nigdy więcej się nie powtórzy. (…) Ten rok nie był dla mnie dobry. Przegrałem, wiesz, złą decyzją. Nigdy nie przegrałem trzy razy z rzędu, nawet kiedy walczyłem w jiu-jitsu. To brzmi dla mnie szalenie, ale podniosłem głowę i ciężko pracowałem, aby wygrać tę walkę.”


Andre Muniz (20-4 MMA, 2-0 UFC) być może nie ma takiej rozpoznawalności nazwiska jak dotychczasowi rywale „Jacare”, ale to nie czyni go mniej wymagającym przeciwnikiem.

Ronaldo Souza
„On ma bardzo dobre jiu-jitsu. Jest silnym facetem, młodym facetem i znam go, bo pochodzi z Brazylii. Walczył z dobrymi zawodnikami, których znam. Kiedy dali mi tę walkę, po prostu ją zaakceptowałem, bo nie jestem w dobrej sytuacji, ale wciąż żyję.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC

„Nigdy nie miałem wątpliwości” – Charles Oliveira wiedział, że zawalczy o pas UFC

Charles Oliveira wiedział, że nadejdzie dzień, w którym stanie do walki o tytuł mistrza w UFC i jego najważniejszy pojedynek w karierze odbędzie się w ten weekend na gali UFC 262.

W sobotę na gali UFC 262 po raz pierwszy w swojej 10-letniej karierze, Charles Oliveira (30-8 MMA, 18-8 UFC) zawalczy o tytuł mistrza. Zmierzy się z byłym mistrzem Bellatora Michaelem Chandlerem w walce o wakujący tytuł w wadze 155 funtów.

Dla Oliveiry była to długa droga, obejmująca 27 walk z wieloma wzlotami i upadkami. Mimo tak długiej obecności w UFC bez walki o pas, Brazylijczyk nigdy nie stracił nadziei.

Charles Oliveira
„Nie, nigdy nie miałem wątpliwości” – powiedział Oliveira dziennikarzom na czwartkowej konferencji prasowej przed UFC 262. „Wiedziałem, że pewnego dnia osiągnę to i wiedziałem, że pewnego dnia będę walczył o ten tytuł.”


Oliveira wierzy, że osiągnął wiele w organizacji, ale teraz nadszedł czas, aby przypieczętować to wszystko wywalczeniem pasa UFC.

Charles Oliveira
„Tu chodzi o dziedzictwo. Mam najwięcej poddań, jestem drugi pod względem największej liczby bonusów w organizacji i chcę udowodnić, że mogę powalczyć z tymi facetami. Chodzi o dziedzictwo.”


Jeśli chodzi o przeciwnika, Oliveira nie ma przed sobą łatwego starcia. Chandler wyglądał świetnie w swoim debiucie w UFC w styczniu tego roku, zatrzymując Dana Hookera w pierwszej rundzie na UFC 257. Oliveira uważa Chandlera za groźnego przeciwnika, ale wie, że jest w stanie sprostać wyzwaniu.

Charles Oliveira
„Michael to super twardy facet. Zasługuje na cały szacunek. Był mistrzem w Bellatorze i ma wspaniałą historię. Mocno uderza w stójce i ma dobre zapasy, więc na pewno przyjdzie gotowy do walki. Ale tak jak powiedziałem, ja też wchodzę w 100 procentach gotowy do walki i stoczenia wojny”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC 262: Oliveira vs. Chandler – wyniki walk

Przedstawiamy wyniki walk gali UFC 262: Oliveira vs. Chandler, która odbędzie się w Toyota Center w Houston w Teksasie, a jej walką wieczoru będzie pojedynek o wakujący pas wagi lekkiej między Charlesem Oliveirą a Michaelem Chandlerem. W walce co-main event w wadze lekkiej zmierzą się Tony Ferguson i Beneil Dariush.

Gala rozpocznie się o godzinie 00:30 czasu polskiego.

Walka wieczoru:
155 lbs.: Charles Oliveira pokonał Michaela Chandlera przez TKO (ciosy) 0:18, runda 2 – walka o pas wagi lekkiej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
155 lbs.: Beneil Dariush pokonał Tony’ego Fergusona przez jednogłośną decyzję
137 lbs.: Rogerio Bontorin pokonał Matta Schnella przez jednogłośną decyzję
125 lbs.: Katlyn Chookagian pokonała Viviane Araujo przez jednogłośną decyzję
145 lbs.: Edson Barboza pokonał Shane’a Burgosa przez KO (prawy sierpowy) 1:16, runda 3

Karta wstępna (godzina 2:00 czasu polskiego):
185 lbs.: Andre Muniz pokonał Ronaldo Souzę przez poddanie (balacha) 3:59, runda 1
155 lbs.: Lando Vannata pokonał Mike’a Grundy’ego przez niejednogłośną decyzję
185 lbs.: Jordan Wright pokonał Jamiego Picketta przez TKO (ciosy) 1:04, runda 1
125 lbs.: Andrea Lee pokonała Antoninę Shevchenko przez poddanie (trójkąt nogami/balacha) 4:52, runda 2

Karta przedwstępna (godzina 00:30 czasu polskiego):
125 lbs.: Priscila Cachoeira pokonała Ginę Mazany przez TKO (ciosy) 4:51, runda 2
145 lbs.: Tucker Lutz pokonał Kevina Aguilara przez jednogłośną decyzję
155 lbs.: Christos Giagos pokonał Seana Soriano przez techniczne poddanie (duszenie d’Arce) 1:00, runda 2


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-05-16 12:50:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC

UFC 262: Oliveira vs. Chandler – bonusy i konferencja

Czterech zawodników wzbogaciło się o dodatkowe 75 000 dolarów.

Najlepszą walką wieczoru uznano starcie Edsona Barbozy z Shanem Burgosem. Brazylijczyk lepiej zaczął to starcie trafiając kilkoma potężnymi lowkickami i ciosami. Z czasem do głosu zaczął dochodzić Amerykanin, który starał się wywierać presję i odbierać rywalowi miejsce na ataki. W trzeciej odsłonie Barboza trafił prawym sierpem, który z opóźnionym zapłonem zachwiał Shanem, Junior ruszył z dobitką a sędzia zdecydował się przerwać walkę.

Bonusy za najlepsze występy gali trafiły do Charlesa Oliveiry i Christosa Giagosa. Do Bronx początkowo przegrywał starcie z eksplozywnym, agresywnym i ochoczo atakującym ciosami sierpowymi oraz na korpus Michaelem Chandlerem jednak na początku drugiej rundy to Brazylijczyk posłał rywala na deski lewym sierpem. Były mistrz Bellatora wrócił na nogi jednak po zainkasowaniu kolejnych uderzeń walka została przerwana i to Oliveira mógł cieszyć się z pasa kategorii lekkiej. Giagos początkowo miał spore problemy z biorącym walkę z małym wyprzedzeniem, ale bardzo dynamicznym w stójce Seanem Soriano. W drugiej rundzie, podczas próby powrotu do stójki, Christos złapał rywala w ciasne duszenie, które zakończyło pojedynek.

Poniżej video z wypowiedziami Dana White’a z pogalowej konferencji.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Troy Taormina-USA TODAY Sports

Charles Oliveira nowym mistrzem wagi lekkiej UFC po zwycięstwie przed czasem w walce z Michaelem Chandlerem na UFC 262

Po 11 latach spędzonych w organizacji UFC, Charles Oliveira doczekał się tego na co tak ciężko pracował – wywalczył tytuł mistrza wagi lekkiej pokonując przed czasem Michaela Chandlera w walce wieczoru gali UFC 262.

W głównym wydarzeniu gali w Houston w Teksasie z udziałem publiczności, Charles Oliveira (31-8 MMA, 19-8 UFC) znokautował Michaela Chandlera (22-5 MMA, 1-0 UFC) i zdobył wakujący tytuł mistrzowski w wadze lekkiej.

W otwierającej rundzie nie brakowało zmian tempa. Oliveira atakował kopnięciami na nogi, na które Chandler odpowiadał mocnymi ciosami. Po jednym z nich Oliviera cofnął się, ale chwilę później Brazylijczyk poszedł po obalenia, a Chandler założył gilotynę. Oliveira uwolnił się i przeszedł za plecy Chandlera.

Mimo, że pozostali w tej pozycji przez chwilę, Oliveira nie był w stanie poddać Amerykanina. Chandler wyswobodził się z chwytu Oliveiry. Kiedy zawodnicy wrócili do stójki, Oliveira został zaskoczony i powalony serią mocnych ciosów. Jakimś cudem Oliveira dotrwał do końca rundy.

Gdy na początku drugiej rundy tempo walki narzucał Chandler, Oliveira szybko odwrócił sytuację. Po tym jak powalił Chandlera lewym prostym, zasypał byłego mistrza Bellatora serią ciosów pod siatką. Chandler próbował się wyrwać, ale spotkał się z kolejną lewą ręką Oliveiry, która go powaliła. Oliveira nie przestawał zadawać ciosów, aż sędzia Dan Miragliotta zdecydował się przerwać walkę.

Charles Oliveira pokonał Michaela Chandlera przez nokaut (uderzenia) – runda 2, 0:19

Będąc zawodnikiem UFC przez ponad dekadę, Oliveira został mistrzem w swojej pierwszej walce o tytuł po 27 pojedynkach w organizacji. Jego passa zwycięstw wydłużyła się do dziewięciu wygranych walk, w tym ośmiu zakończonych przed czasem.

Chandler stoczył drugą walkę w Oktagonie i poniósł pierwszą porażkę od czasu przejścia do UFC z Bellatora. Ta porażka przerwał dobrą passę trzech wygranych walk. To dopiero trzeci raz w karierze Chandlera, kiedy przegrał po ciosach.

Chandler przeszedł krótką drogę do swojego pierwszego pojedynku o tytuł w UFC. Zawodnik Bellatora w latach 2010-2020, zaimponował prezydentowi UFC Danie White’owi, gdy dołączył do organizacji i skończył Dana Hookera uderzeniami w pierwszej rundzie na UFC 257 w styczniu.









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Troy Taormina-USA TODAY Sports

Beneil Dariush odniósł zwycięstwo nad Tonym Fergusonem po dominacji w parterze na UFC 262

Beneil Dariush pokonał Tony’ego Fergusona nie dając mu szans w parterze w pojedynku co-main event gali UFC 262. Tym samym Dariush pokazał, że zawodnicy wagi lekkiej muszą się z nim liczyć.

Beneil Dariush (20-4-1 MMA, 14-4-1 UFC) odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze, pokonując przez jednogłośną decyzję byłego tymczasowego mistrza wagi lekkiej Tony’ego Fergusona (25-5 MMA, 15-3 UFC). Dariush pokonał Fergusona po totalnej dominacji w parterze.

Walka w wadze lekkiej była jednostronna na korzyść Dariusha. W pierwszej rundzie Dariush wywierał presję ciosami, nie zadając jednak poważniejszych obrażeń Fergusonowi, który walczył w defensywie. Dariush ostatecznie obalił Fergusona po dwóch minutach. „El Cucuy” pracował w gumowej gardzie, jednocześnie zadając ciosy łokciami, podczas gdy Dariush próbował przejść do pozycji dominującej. Dariush w końcu przeszedł do półgardy, ale stracił ją i został wciągnięty z powrotem do gardy. Niewiele się działo, ale wystarczyło to do utrzymania walki w parterze do końca rundy.

W drugiej rundzie Dariush ponownie szybko obalił Fergusona, ale Ferguson złapał duszenie D’Arce i publika zaczęła wiwatować. Utrzymał je przez minutę, ale Dariush zachował spokój i wydostał się z poddania. Obaj zawodnicy zaczęli zadawać sporo ciosów z góry i z dołu. Dariush odpuścił, ale obydwaj zawodnicy zaczęli się skręcać, co doprowadziło do sytuacji, w której Dariush wyłapał nogę Fergusona zakładając mu skrętówkę. Wyglądało na to, że Dariush jest bliski skończenia, ale Ferguson nie chciał się poddać mimo grymasu bólu. Dariushowi nie udało się poddać Fergusona, ale utrzymał pozycję do końca rundy.

Trzecia runda była taka sama jak dwie pierwsze, ale z mniejszą ilością akcji. Dariush dążył do obalenia, zdobył je i utrzymał górną pozycję. Ferguson próbował kilku wymian, ale bezskutecznie, był bezradny wobec presji zapaśniczej rywala. Dariush zdominował akcję na przestrzeni 15 minut.

Beneil Dariush pokonał Tony’ego Fergusona przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)

Beneil Dariush jest obecnie na fali siedmiu zwycięstw. Jego ostatnią porażką była przegrana z Alexandrem Hernandezem w 2018 roku na UFC 222. Ferguson przegrał swój trzeci pojedynek z rzędu po imponującej serii 12 wygranych walk, w której udało mu się pozostać niepokonanym przez prawie siedem lat.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Troy Taormina-USA TODAY Sports

Edson Barboza odpalił bombę z opóźnionym zapłonem i ubił Shane’a Burgosa na UFC 262

Edson Barboza i Shane Burgos dali znakomite widowisko w swojej walce na gali UFC 262, a zwycięzcą zaciętego pojedynku został Barboza, który wygrał przed czasem.

Edson Barboza (22-9 MMA, 16-9 UFC) w efektowny sposób pokonał Shane’a Burgosa (13-3 MMA, 6-3 UFC) po stójkowej wojnie, kończąc go w trzeciej rundzie.

Kibice zgromadzeni w Toyota Center w Houston w Teksasie dostali znakomity pojedynek w stójce pełen akcji od początku do końca.

Od pierwszej rundy Barboza od razu obrał sobie za cel nogi rywala, które smagał niskimi kopnięciami, starając się ograniczyć mobilność Burgosa. Burgos odpowiadał natomiast mocnymi ciosami prostymi, które rozbiły prawe oko Barbozy. Jednak Barboza nie odpuszczał i kilka razy zachwiał Burgosem po ciosach z kontry.

Druga runda była znacznie lepsza w wykonaniu Burgosa. Runda była bardzo wyrównana, ale Barboza wciąż zadawał sporo ciosów i kopnięć. Jednak Burgos podkręcił tempo i dorównywał mu.

W trzeciej rundzie Barboza ponownie się rozkręcił. W trakcie kombinacji, Brazylijczyk trafił mocnymi prawymi po których Burgos z dziwnym opóźnieniem cofnął się, a następnie upadł na deski. Barboza wyprowadził jeszcze kilka ciosów, ale było już jasne, że Burgos jest nieprzytomny i sędzia przerwał walkę.

Edson Barboza pokonał Shane’a Burgosa przez TKO (ciosy), runda 3, 1:16

Barboza ma obecnie dwie wygrane walki, po tym jak wcześniej wypunktował Makwana Amirkhaniego w październiku ubiegłego roku. Od czasu zejścia do 145 funtów w maju 2020 roku, Barboza przegrał z Danem Ige przez niejednogłośną decyzję. Burgos doznał drugiej porażki z rzędu po wcześniejszej przegranej przez decyzję z Joshem Emmettem w 2020 roku. Zarówno Barboza jak i Burgos otrzymali bonus za „Fight of the Night”.



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FEN 33: LOTOS Fight Night odbędzie się 27 marca

Następny temat

Gilbert Burns kontra...

WHEY premium