SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

14 maja - UFC on ESPN 36: Błachowicz vs Rakić

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Walka Jan Błachowicz vs Aleksandar Rakić zestawiona na gali UFC Fight Night 209

Kluczowa walka w wadze półciężkiej pomiędzy Janem Błachowiczem i Aleksandarem Rakiciem otrzymała nową datę.

Dziennikarz Ariel Helwani poinformował, że starcie w wadze 205 funtów odbędzie się 14 maja na gali UFC w Vegas i będzie to pojedynek wieczoru.
https://twitter.com/arielhelwani/status/1507885146330267652?s=20&t=fCq--f0z6AuGJ0RpFRwoSw

Błachowicz to były mistrz wagi półciężkiej UFC. Stracił tytuł w październiku ubiegłego roku w walce z Gloverem Teixeirą. Porażka przerwała passę pięciu wygranych walk Błachowicza. Przed spotkaniem z Teixeirą nie przegrał żadnej walki od lutego 2019 roku.

Jeśli chodzi o Rakicia, to wygrał on dwie walki z rzędu. Niektórzy twierdzą nawet, że powinien mieć teraz 14 zwycięstw. Jego 12-walkowa passa została przerwana przez Volkana Oezdemira w grudniu 2019 roku przez niejednogłośną decyzję. Spośród ośmiu mediów uwzględnionych na MMADecisions.com, siedem z nich typowało wygraną Rakicia.

Do starcia Błachowicza z Rakiciem miało dojść 26 marca. Błachowicz wycofał się z karty walk UFC Columbus z powodu kontuzji. Zamiast szukać rezerwowego przeciwnika, UFC zdecydowało się na zmianę terminu walki.

Bilans Błachowicza jest godny podziwu. Pokonał m.in. obecnego mistrza wagi średniej UFC Israela Adesanyę, Dominicka Reyesa, Coreya Andersona, Jacare Souzę i Luke’a Rockholda.

Rakić również imponuje w Oktagonie. Pokonał Thiago Santosa, Anthony’ego Smitha i Jimiego Manuwę. W oficjalnym rankingu UFC Błachowicz zajmuje pierwsze miejsce za mistrzem, a Rakić jest na trzeciej pozycji.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Jan Błachowicz ujawnił, że nie widział na lewe oko w walce z Aleksandarem Rakiciem: "Starałem się to ukryć"

Pretendent do tytułu mistrza wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz był w trudnej sytuacji podczas walki z Aleksandarem Rakicem na gali UFC on ESPN 36.

W sobotni wieczór, w głównym wydarzeniu gali UFC Vegas 54, doszło do starcia dwóch pretendentów do tytułu wagi 205 funtów. Jak można się było spodziewać, walka spełniła pokładane w niej nadzieje, dopóki nie została przerwana w trzeciej rundzie z powodu kontuzji Rakica.

Nie była to jednak walka, która ułożyła się idealnie dla Błachowicza. Wprawdzie wygrał, ale odniósł też kilka obrażeń. W pierwszej rundzie polski zawodnik odniósł uraz oka po uderzeniu przez Rakica. Podczas gdy widać było, że oko Błachowicza wyglądało na uszkodzone i krwawiło, nikt nie znał prawdziwego stanu aż do zakończenia walki.

W programie The MMA Hour z Arielem Helwanim, Jan Błachowicz zdradził, że po pierwszej rundzie był całkowicie ślepy na lewe oko. Przyznał, że obawiał się, że walka zostanie przerwana, ale walczył dalej. Na szczęście przeszedł już operację i powinien być gotowy do walki jeszcze w tym roku.

Jan Błachowicz
„To był jeden z pierwszych ciosów w pierwszej rundzie. Bardzo mnie to zaniepokoiło. Nic nie widziałem. W pierwszej rundzie byłem ślepy na lewe oko, bo krew była wszędzie w moim oku, więc po prostu wycierałem krew z oka. W drugiej rundzie bałem się, że uraz jeszcze bardziej się powiększy. Byłem jednak skupiony i gotowy na wszystko.

Trochę się martwiłem, ale nie myślałem o kontuzji. Po prostu starałem się ukryć to oko, żeby nie otrzymywać więcej ciosów w to miejsce. Pomiędzy pierwszą a drugą rundą też się trochę martwiłem, bo kiedy zobaczyłem twarz lekarza, jego mina nie była dla mnie zbyt dobra i powiedziałem: „Oooo”. Ale przyszedł drugi lekarz i powiedział: 'W porządku, nic mu nie jest, może walczyć””.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


„Ma większe umiejętności” – Jiri Prochazka typuje walkę Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem

Jiri Prochazka wypowiedział się na temat zbliżającego się pojedynku Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakicem i wskazał swojego faworyta w tym starciu.

Były mistrz wagi półciężkiej Błachowicz (28-9 MMA, 11-6 UFC) spotka się z Rakicem (14-2 MMA, 6-1 UFC) w głównym pojedynku gali UFC on ESPN 36 zaplanowanej na 14 maja, gdzie zwycięzca może zostać kolejnym pretendentem do tytułu.

Prochazka (28-3-1 MMA, 2-0 UFC), który zmierzy się z mistrzem wagi półciężkiej Gloverem Teixeirą na gali UFC 275, 11 czerwca na Singapore Indoor Stadium, przedstawił swoją opinię na temat tego pojedynku.

Jiri Prochazka
„Myślę, że Błachowicz jest lepszy” – powiedział Prochazka w rozmowie z Jamesem Lynchem w programie „MMA Pros Pick”. „Ma lepsze umiejętności, lepszą koncentrację, mocniejsze ciosy, dużo lepszą precyzję w uderzeniach”.


Wybór Prochazki może nie być zbyt dużym zaskoczeniem, ponieważ on i Rakic w ciągu ostatniego roku uprawiali między sobą trash talk. W grudniowym wywiadzie dla MMA Junkie, Rakic zrugał Prochazkę za brak chęci podjęcia walki z nim, twierdząc, że ten pojedynek jest nieunikniony.

Jednak to Prochazka, po zaledwie dwóch walkach w UFC, jako pierwszy będzie miał szansę na zdobycie pasa. Były mistrz RIZIN FF w wadze półciężkiej szturmem podbił oktagon, kiedy to brutalnie znokautował Volkana Oezdemira i Dominicka Reyesa, zdobywając tym samym szansę na wywalczenie tytułu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 36: Błachowicz vs. Rakić – zapowiedź video

UFC powraca w ten weekend do swojej bazy w Las Vegas na kolejną galę UFC on ESPN 36: Błachowicz vs. Rakić. Organizacja zaprezentowała oficjalną zapowiedź pojedynku między Janem Błachowiczem a Aleksandarem Rakićem.

Pojedynek wieczoru między Błachowiczem (28-9 MMA, 11-6 UFC) a Rakićem (14-2 MMA, 6-1 UFC) to kluczowa walka w wadze półciężkiej.

Poza zbliżającą się walką o tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej pomiędzy mistrzem Gloverem Teixeirą a pretendentem Jirim Prochazką, jest to najważniejsza walka w wadze do 205 funtów, jaką organizacja mogła zestawić w tym momencie.

ZAPOWIEDŹ POJEDYNKU





Były mistrz Jan Błachowicz wciąż jest notowany na #1 miejscu w rankingu twierdzi, że miał po prostu słabszy wieczór w przegranej z Teixeirą. Aleksandar Rakić jest notowany na #3 miejscu, a jego jedyna porażka w oktagonie to bardzo kontrowersyjna walka z Volkanem Oezdemirem, w której w opinii większości obserwatorów zasłużył na wygraną.

Zasadniczo zwycięzca tej walki ma duże szanse na zdobycie tytułu, chyba że Magomed Ankalaev zrobi wrażenie w nadchodzącej walce z Anthonym Smithem. Oznacza to, że żaden z nich nie może sobie pozwolić na porażkę, ale też nie mogą sobie pozwolić na słaby występ.

Na szczęście żaden z nich nie zaliczył jeszcze zbyt wielu wpadek w oktagonie. Rakic nie ma zbyt wielu skończeń, bo w swojej siedmioletniej karierze w UFC zaliczył tylko dwa, ale pokonał już zarówno Smitha, jak i Thiago Santosa.

Oczywiście, żadna z tych walk nie była porywająca, ale fakt, że Austriak był w stanie wypunktować obu zawodników w stójce, sam w sobie robi wrażenie. „Rocket” jest dużym zawodnikiem wagi półciężkiej i wie, jak to wykorzystać.

Jednak można chyba śmiało powiedzieć, że to Błachowicz jest tym silniej bijącym zawodnikiem. Jego słynna „Polska Siła” dała mu w sumie cztery KO/TKO w oktagonie. Odkąd w 2019 roku Błachowicz osiągnął prawdziwy rozkwit, tylko Teixeira był w stanie go pokonać.

Ale Błachowicz to nie tylko duża siła ciosów. Jest również niebezpieczny w parterze, ponieważ posiada czarny pas w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Jasne, w walce z Teixeirą nie wypadł najlepiej w parterze, ale trzeba przyznać, że Brazylijczyk jest jednym z najlepszych grapplerów w historii dywizji.

Co ciekawsze, w przeciwieństwie do Santosa i Smitha, którzy wcześniej walczyli w wadze 185 funtów, Rakić nie będzie miał przewagi zasięgu, nawet jeśli jest o trzy centymetry wyższy od Błachowicza. To czyni tę walkę trudną do wytypowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 36: Błachowicz vs. Rakić

Data: 14.05.2022
Miejsce: UFC Apex, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna (godzina 4:00)

Walka wieczoru
205 lbs.: Jan Błachowicz vs. Aleksandar Rakić

Co-main event
205 lbs.: Ion Cutelaba vs. Ryan Spann

135 lbs.: Davey Grant vs. Louis Smolka
125 lbs.: Katlyn Chookagian vs. Amanda Ribas
155 lbs.: Frank Camacho vs. Manuel Torres
125 lbs.: Viviane Araujo vs. Andrea Lee

Karta wstępna (godzina 1:30)
125 lbs.: Viviane Araujo vs. Andrea Lee
155 lbs.: Michael Johnson vs. Alan Patrick
115 lbs.: Angela Hill vs. Virna Jandiroba
125 lbs.: Carlos Candelario vs. Tatsuro Taira
185 lbs.: Nick Maximov vs. Andre Petroski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Jan Błachowicz ma nadzieję, że po UFC on ESPN 36 odbierze tytuł mistrza Gloverowi Teixeirze

Jan Błachowicz chce się zrewanżować Gloverowi Teixeirze i ma nadzieję, że dostanie na to szansę.

Teixeira (33-7 MMA, 16-5 UFC) odebrał tytuł wagi półciężkiej Błachowiczowi (28-9 MMA, 11-6 UFC) przez poddanie go na UFC 267 w październiku w nieco zaskakującym stylu. Obaj panowie kontynuują już swoje kariery i mają zaplanowane najbliższe walki, ale jeśli każdy z nich odniesie zwycięstwo, to istnieje szansa, że znów staną na kursie kolizyjnym.

Błachowicz musi jednak najpierw załatwić swoje sprawy w sobotę, kiedy to zmierzy się z Aleksandarem Rakiciem (14-2 MMA, 6-1 UFC) w głównym wydarzeniu gali UFC on ESPN 36. Walka odbędzie się w UFC Apex w Las Vegas. Niecały miesiąc później Teixeira będzie próbował obronić tytuł przeciwko Jiriemu Prochazce na UFC 275 11 czerwca.

W głębi duszy Błachowicz ma nadzieję, że Brazylijczyk zachowa tytuł, bo chce mieć szansę na odzyskanie tego, co Teixeira mu odebrał.

Jan Błachowicz
„Jeśli Glover będzie walczył tak jak ze mną, to będzie taki sam (wynik)” – powiedział Błachowicz podczas dnia medialnego. „Obali Jiriego i skończy walkę w parterze. Ale Jiri jest szalonym zawodnikiem, ma dziki styl. Nigdy nie wiadomo, co zrobi.

Trochę (mam nadzieję, że Teixeira wygra), tak, bo chciałbym zrobić z nim rewanż i odebrać pas z jego rąk. I mam nadzieję, że jeśli obroni pas, to nie odejdzie na emeryturę”.


Błachowicz, numer jeden w rankingu UFC przyznaje, że życie nie jest do końca takie samo bez pasa UFC w swoim posiadaniu. Jego droga do pasa była długa i trudna, wielu ludzi nie wierzyło, że uda mu się go zdobyć.

Ci sami krytycy będą teraz twierdzić, że w wieku 39 lat Błachowicz ma jeszcze większe szanse na powtórzenie historii. On sam jednak nie zgadza się z tym stwierdzeniem i mówi, że jego determinacja jest zupełnie inna niż podczas pierwszego starania o tytuł.

Jan Błachowicz
„Mój głód walki jest dużo większy niż wcześniej, bo byłem mistrzem” – powiedział Błachowicz. „Wiem, jakie to uczucie, wiem, jak być najlepszym na świecie i chcę to poczuć ponownie. O wiele bardziej niż kiedykolwiek. To tak jak we „Władcy Pierścieni”. Znasz Golluma? Pierścień jest dla niego cenny. Ja jestem jak Gollum. To jest mój skarb. Chcę odzyskać ten pas”.


Błachowicz powiedział, że jest przekonany, że bez względu na to, kto wyjdzie zwycięsko z walki o tytuł na UFC 275 pomiędzy Teixeirą i Prochazką, on powinien być w dobrej pozycji do walki o tytuł, jeśli wyjdzie ze swojej walki zwycięsko.

W trakcie swojej kariery Błachowicz walczył z wieloma pokoleniami przeciwników, którzy prezentowali różne style walki. Nie uważa Rakicia za kogoś, kto odbiega od normy, ale nie sądzi, że to oznacza, że będzie to prosta walka.

Błachowicz mówi, że szykuje się na ciężką przeprawę.

Jan Błachowicz
„Jestem w tym sporcie prawie całe moje życie” – powiedział Błachowicz. „Zacząłem trenować, gdy miałem dziewięć lat, więc czuję wszystko – w oktagonie i poza nim. Zobaczymy. To bardzo dynamiczny, silny facet. Wygląda na to, że ma bardzo mocne, mocne kopnięcia. Ale myślę, że wszystko już widziałem – dla mnie to nic nowego. Ale muszę być gotowy. Mam dla niego duży szacunek, bo to świetny zawodnik. Na pewno będzie to trudny pojedynek. Muszę być gotowy na bardzo ciężką walkę”.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Aleksandar Rakic zapowiada przełomowe zwycięstwo nad Janem Błachowiczem na UFC on ESPN 36, walkę o tytuł i długie panowanie jako mistrz

Aleksandar Rakic od ponad roku, kiedy to po raz ostatni wystąpił w oktagonie, pracuje nad sobą i swoją grą.

Jak sam Rakic (14-2 MMA, 6-1 UFC) mówi, przerwa nie była idealna, ale dała mu dużo czasu na dopracowanie swoich umiejętności przed największą walką w karierze, którą stoczy w sobotę z byłym mistrzem Janem Błachowiczem (28-9 MMA, 11-6 UFC) w głównym wydarzeniu gali UFC on ESPN 36.

Aleksandar Rakic
„To dla mnie 14 miesięcy przerwy, ale przez te 14 miesięcy naprawdę ciężko pracowałem” – powiedział Rakic podczas środowego dnia medialnego. „Naprawdę. Poprawiam wszystkie swoje umiejętności i jestem o rok starszy, a to oznacza, że jestem o rok mądrzejszy. Nie mogę się doczekać. Jestem bardzo podekscytowany tą walką. Wierzcie lub nie, ale cieszę się z redukcji wagi. To już 14 miesięcy jak nie walczyłem”.


Rakic i Błachowicz mieli pierwotnie walczyć w marcu, ale wtedy Błachowicz doznał kontuzji szyi, po której został tymczasowo sparaliżowany. Wygląda jednak na to, że wrócił już do zdrowia, a pięciorundowy pojedynek z Rakicem odbędzie się na gali UFC Apex w Las Vegas.

Po utracie pasa wagi 205 funtów na rzecz Glovera Teixeiry na UFC 267 w październiku, Błachowicz nie ukrywał, że chce wrócić na szczyt i odzyskać pas. Rakic powiedział, że nie będzie się to odbywało jego kosztem.

Aleksandar Rakic
„To naprawdę dziwna kontuzja, ale udało mu się bardzo szybko wyleczyć,” powiedział Rakic. „Spodziewam się najlepszej wersji Jana Błachowicza, zwłaszcza po jego ostatnim występie, bo nie był on dobry. Stracił pas i w sobotnią noc wejdzie do oktagonu zmotywowany i skoncentrowany, będzie chciał go odzyskać. Ale jest jeden problem, a mianowicie ja”.


30-letni Rakic powiedział, że rozumie stawkę, o jaką toczy się ta walka. W związku z tym, że Glover Teixeira będzie walczył o tytuł z Jirim Prochazką na UFC 275, sobotni pojedynek będzie doskonałą okazją do walki o kolejny pojedynek o mistrzostwo.

Rakic, który w rankingu wagi półciężkiej UFC zajmuje 3. miejsce, nie ukrywa, że walka z drugim w rankingu Błachowiczem może być dla niego spojrzeniem w przyszłość tej kategorii wagowej.

Aleksandar Rakic
„To największa walka w moim życiu z byłym mistrzem” – powiedział Rakic. „W sobotę pokonam go, pretendenta numer jeden, więc nie ma wątpliwości, że będę walczył o tytuł w następnej walce. Dla mnie, na mojej pozycji, jest to walka eliminacyjna do walki o tytuł. Dla niego – nie wiem. Ale ja widzę to jako eliminator do tytułu.

Zamierzam go pokonać w sobotę, a potem walczyć o tytuł. I zamierzam pozostać na szczycie przez jakiś czas, i przez jakiś czas będę mistrzem”.


Jeśli chodzi o to, z kim wyobraża sobie walkę o tytuł, Rakic powiedział, że ma nadzieję, że Teixeira będzie w stanie obronić pas. Brazylijczyk ma 42 lata i pozostała mu już tylko ograniczona liczba walk w karierze. Rakic powiedział, że byłby zaszczycony mogąc być jednym z tych przeciwników, ale zaznaczył, że nie ma gwarancji, że Prochazka nie wygra tej walki.

Aleksandar Rakic
„Widzę tę walkę jako szansę 50/50” – powiedział Rakic. „Bo jeśli Glover wytrzyma presję Jiriego we wczesnej fazie walki, jeśli wytrzyma presję w pierwszej rundzie lub na początku drugiej, to wciągnie Jiriego na głębokie wody i prawdopodobnie zdobędzie TKO lub poddanie albo zabierze mu decyzję”.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 36: Błachowicz vs. Rakić – wyniki ważenia

Ważenie przed galą UFC on ESPN 36 w UFC Apex w Las Vegas na której walką wieczoru jest pojedynek w wadze półciężkiej między Janem Błachowiczem a Aleksandarem Rakićem rozpocznie się o godzinie 18:00.

Karta główna (godzina 4:00)

Walka wieczoru
205 lbs.: Jan Blachowicz (205.5) vs. Aleksandar Rakic (205)

Co-main event
205 lbs.: Ion Cutelaba (205) vs. Ryan Spann (206)

135 lbs.: Davey Grant (135.5) vs. Louis Smolka (136)
125 lbs.: Katlyn Chookagian (125.5) vs. Amanda Ribas (125.5)
155 lbs.: Frank Camacho (155) vs. Manuel Torres (155.5)
125 lbs.: Jake Hadley (125.5) vs. Allan Nascimento (125.5)

Karta wstępna (godzina 1:30)
125 lbs.: Viviane Araujo (125) vs. Andrea Lee (125)
155 lbs.: Michael Johnson (155) vs. Alan Patrick (156)
115 lbs.: Angela Hill (115.5) vs. Virna Jandiroba (115)
125 lbs.: rlos Candelario (126)* vs. Tatsuro Taira (125)
185 lbs.: Nick Maximov (184.5) vs. Andre Petroski (185)

*- Candelario przekroczył limit wagi muszej o 0,5 funta w swojej pierwszej próbie; zrobił limit za drugim razem


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2022-05-13 20:53:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 36: Błachowicz vs. Rakić – wyniki walk

Wyniki walk gali, która odbędzie się w UFC APEX w Las Vegas. W walce wieczoru Jan Błachowicz podejmie Aleksandra Rakićia. Start eventu o godzinie 1:30 czasu polskiego.

Walka wieczoru:
205 lbs.: Jan Błachowicz pokonał Aleksandara Rakićia przez TKO (kontuzja kolana) 1:11, runda 3

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
205 lbs.: Ryan Spann pokonał Iona Cutelabę przez poddanie (gilotyna) 2:22, runda 1
135 lbs.: Davey Grant pokonał Louisa Smolkę przez KO (ciosy) 0:49, runda 3
125 lbs.: Katlyn Chookagian pokonała Amandę Ribas przez niejednogłośną decyzję
155 lbs.: Manuel Torres pokonał Franka Camacho przez TKO (ciosy) 3:27, runda 1
125 lbs.: Allan Nascimento pokonał Jake’a Hadleya przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (godzina 1:30 czasu polskiego):
125 lbs.: Viviane Araujo pokonała Andreę Lee przez jednogłośną decyzję
155 lbs.: Michael Johnson pokonał Alana Patricka przez KO (ciosy) 3:22, runda 2
115 lbs.: Virna Jandiroba pokonała Angelę Hill przez jednogłośną decyzję
125 lbs.: Tatsuro Taira pokonał Carlosa Candelario przez jednogłośną decyzję
185 lbs.: Andre Petroski pokonał Nicka Maximova przez techniczne poddanie (duszenie anakonda) 1:16, runda 1


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2022-05-15 10:33:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Janek ciosem prostym na głowę wykluczył kolano rywala. "Legendary Polish power".
1

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Jan Błachowicz wygrał na UFC on ESPN 36 w wyniku kontuzji Aleksandara Rakića

Były mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz wraca do formy i ma nadzieję, że będzie następny w kolejce do tytułu – choć walka z Aleksandarem Rakićem nie potoczyła się tak, jak by sobie tego życzył.

Błachowicz (29-9 MMA, 12-6 UFC) wygrał przez TKO z Aleksandarem Rakićem (14-3 MMA, 6-2 UFC) w głównym pojedynku sobotniej gali UFC on ESPN 36. Wygrana nastąpiła jednak dopiero po tym, jak w trzeciej rundzie Rakić cofnął się i doznał urazu prawego kolana. Po tym jak Rakić upadł na matę trzymając się za nogę, walka została przerwana, a Błachowicz zwyciężył przez TKO na gali UFC Apex w Las Vegas.

Błachowicz zaczął okopywać nogę rywala na początku walki, ale Rakić prawym prostym rozciął go pod lewym okiem. To rozcięcie przeszkadzało Błachowiczowi przez większość rundy. Kopnięcia na nogi Rakićia były jego stałą bronią, podobnie jak jego tendencja do czekania, aż Błachowicz ruszy pierwszy do kontry. Najlepszą bronią Błachowicza wydawały się być lewe na korpus z prawymi na górę w kombinacji, ale Rakić nadal parł do przodu i zadawał mocne ciosy. Rakić zwolnił tempo w ostatniej minucie rundy, która była wyrównana.

Trzydzieści sekund po rozpoczęciu drugiej rundy Rakić znalazł sposób, by obalić Błachowicza. Błachowicz natychmiast spróbował duszenia trójkątnego, ale Austriakowi udało się z tego wybrnąć i przeszedł do pracy na górze w gardzie Błachowicza. Rakić, kiedy tylko mógł, zadawał krótkie ciosy i łokcie, które zaczęły dawać się we znaki Polakowi. Mimo, że nie było zbyt wiele akcji, Rakić z łatwością kontrolował Błachowicza w parterze. Na kilka sekund przed końcem rundy Błachowicz wrócił do stójki.

W trzeciej rundzie Błachowicz potrzebował zwrotu akcji, po tym jak był kontrolowany w drugiej. Wyprowadził kopnięcie na nogę, które zaskoczyło Rakićia. Po kilku ciosach, Rakić znów się cofnął i bez ostrzeżenia jego prawe kolano się ugięło. „Rocket” natychmiast złapał się za nogę i upadł na deski. Błachowicz ruszył do akcji, ale zobaczył, że Rakić jest wyraźnie kontuzjowany i sędzia Mark Smith zakończył walkę.
https://twitter.com/polsatsport/status/1525699663038271488?s=20&t=ppiFZsjScY0aSLdFcqldFw

Jan Błachowicz pokonał Aleksandara Rakića przez TKO (kontuzja kolana) – runda 3, 1:11

Po zwycięstwie Błachowicz powiedział, że chce walki o tytuł z mistrzem Gloverem Teixeirą, który będzie bronił pasa przed Jirim Prochazką na UFC 275 w przyszłym miesiącu.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Ryan Spann poddał Iona Cutelabę na UFC on ESPN 36 i wysłał ostrzeżenie dla zawodników wagi półciężkiej

Ryan Spann przypomniał światu, że stanowi zagrożenie dla swoich rywali zwłaszcza w poddaniach, co pokazał, gdy poddał Iona Cutelabę w pierwszej rundzie na UFC on ESPN 36.

Po kilku intensywnych wymianach ciosów na początku walki, Spann (20-7 MMA, 6-2 UFC) zapiął głębokie duszenie w stójce na Cutelabie (16-7-1 MMA, 5-6-1 UFC), które następnie zamienił na gilotynę, kończąc walkę w połowie rundy.

Walka była co-main eventem gali UFC on ESPN 36, która odbyła się w UFC Apex w Las Vegas.

Spann szybko rozpoczął walkę kombinacją ciosów i prawego sierpowego, która wzbudziła respekt. Cutelaba dużo się ruszał, ale wahał się, czy pociągnąć po spust. Spann wyprowadził kilka mocnych ciosów i obydwaj zderzyli się przy siatce, co doprowadziło do upadku na matę i zdobycia przez Cutelabę dosiadu. Spann wstał, ale Cutelaba zdobył kolejne obalenie.

Spann wrócił do stójki i w trakcie szamotaniny założył duszenie z przodu. Pociągnął Cutelabę na matę i zmusił go do odklepania, co dało mu piękne zwycięstwo przed czasem.

Ryan Spann pokonał Iona Cutelabę przez poddanie (gilotyna) 2:22, runda 1
https://twitter.com/ufc/status/1525690063174115329?s=20&t=wads3okS0a9I93F-FgTrfA

Był to ważny występ dla Spanna, który we wrześniu przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Anthonym Smithem w swoim pierwszym pojedynku wieczoru. W ostatnich pięciu walkach na przemian wygrywał i przegrywał, i ma nadzieję, że ten występ był początkiem jego najlepszej formy.

Ryan Spann
„Musiałem zejść z mojej drogi, aby upewnić się, że zrobiłem to, co musiałem zrobić” – powiedział Spann w rozmowie z Michaelem Bispingiem po walce. „Ostatnim razem nie udało mi się zejść z tej drogi. Tym razem się upewniłem. Zamierzam dać mojemu trenerowi ten pas. Mówię wam, nadchodzę”.




Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

30 lipca - UFC 277: Julianna Peña vs. Amanda Nunes 2

Następny temat

24 czerwca - Bellator 282: Mousasi vs Eblen

WHEY premium