SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

źródła glukozy

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
Biorę piracetam, który jako substancja nootropowa przyśpiesza metabolizm komórek w mózgu. Jednakże by uzyskać jakikolwiek efekt, należy również dostarczyć substratów takich jak glukoza i tlen, wtedy ma to sens. Tlen to po prostu częste wietrzenie pokoju, glukoza, dotychczas jadłem dużo czekolady, w bananach są trzy cukry w tym glukoza, zastanawiałem się również nad carbo, ale tam są węglowodany złożone, a nie glukoza.
Czy zna ktoś jakieś dobre źródło glukozy, obojętne w formie supli czy naturalnej?
W aptece widziałem chyba kiedyś czystą glukozę, ale nie jestem pewien czy to jest dobry pomysł, bo potrzebuję aplikować to 3x dziennie przez 4 miesiące.
Jakieś propozycje?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 487 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13866
Może miód pszczeli (glukoza (~34%) i fruktoza (~39%)).

Więcej na http://pl.wikipedia.org/wiki/Miód 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Nie, nie. Z tą glukozą zrozumiałeś zbyt dosłownie. Oczywiście, że mózg odżywia się glukozą jak i cały nasz organizm, ale wcale to nie oznacza że trzeba dostarczać czystą glukozę, ba jest to nawet niezdrowe. Wszystkie zjadane przez nas węglowodany, żeby zostały wykorzystane przez organizm, najpierw muszą zostać przez niego przekształcone właśnie w glukozę. A nawet przy bardzo niskiej puli węglowodanów np. przy dietach low carb, organizm sobie poradzi, przekształcając aminokwasy w glukozę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
serio masz zalecenie by przyjmowac czustą glukozę? tez mam podobne zdanie jak Maniek. Porozmawiaj z lekarzem jak to ma wygladac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
dzięki, nie mam takiego zalecenia, wziąłem to na logikę, ale chyba przedobrzyłem, tak jak napisałem w pierwszym poście, nootropil tylko przyśpiesza metabolizm neuronów, ale trzeba im dostarczyć paliwa, a że mózg odżywia się glukozą, stąd moje błędne założenie, że warto podawać czystą.
Czyli jeść dalej czekoladę i banany? :) Z wagą nie ma u mnie problemu (raczej z niedowagą..._/) bo mam szybki metabolizm... hmm... skoro mam szybki metabolizm, to po cholere przyśpieszam jeszcze ten w mózgu?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 216 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3220
czy piracetam nie powoduje tycia czasem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
pierwsze słyszę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie powoduje tycia, mi sie dobrze cwiczyło po piracetamie, a pomysł z wietrzeniem pokoju i jedzeniem cukru jest dowodem ze piracetam dobbrze dziala na Twoją wyobraznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 513 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8595
jak masz szybka przemianę materii to powinieneś szybko myśleć-coś w tym stwierdzeniu napewno jest
czystą glukozę kupisz w sklepie spożywczym, ale jestem tego samego zdania co poprzednicy
piracetam-ja tam nie widziałem większej róznicy, może trochę poprawia myślenie, bo pamieci to raczej nie(ewentualnie tą krótkoterminową)
u mnie najpierw pobudzenie, póżniej senność, aha i to pobudzenie nijak sie miało z chęcią do nauki

Zmieniony przez - federer27 w dniu 2008-02-19 14:49:34

nn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 513 Wiek 5 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8595
zobacz działania uboczne na ulotce-coś z tym tyciem chyba było, jeśli dobrze pamietam

nn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 533 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2060
ale tycie to nie problem, przynajmniej dla mnie 183cm/65kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porzadna redukcja

Następny temat

2 pytania

WHEY premium