SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ściskacz. Przeczytaj.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 60354

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 691
Witam. Postanowiłem napisać coś o sciskaczach bo mam nadziej że kogoś to zainteresuje

Wg mnie ściskacze nie są do końca takie złe jeśli chodzi o wytrenowanie mięśni przedramienia<w katalogu nagród bp figuruje pod nazwą ściskacz- przyrząd do ćwiczeń mięśni rąk:)>, Wiadomo że nie ma co liczyć na szybkie efekty, ja ściskam już parę lat i przedramiona podobno mam niezłe;) No ale kilka ściskaczy musiałem poświęcić... osobiście polecam te plastikowe, chociaż podobno boli od nich bardziej wew. część dłoni..
Kilka moich rad co do ściskacza (może komuś okażą się pomocne:P):

1.) Ściskaj dużo i często nawet w przerwach pomiędzy seriami pompek jeśli ćwiczysz dodatkowo w domu.
2.) Ściskaj z kumplami.
3.) Ściskaj na ręce wyprostowanej i zgiętej
4.) ściskaj pod różnymi kątami ułożenia ręki,
5.) ściskaj za plecami na ugiętej ręce
6.) ściskając obracaj nadgarem
7.)obracaj ściskacz o 180 stopni sprężyną do góry albo dołu...
8.) trenuj swój czas maksymalnego uścisku (trzymaj ściśnięty maksymalnie długo),

na koniec ciekawe ćwiczenie na ściskacza z elementami rywalizacji, można się sprawdzać z kumplami, polega na włożeniu monety pomiędzy rączki ściskacza i utrzymać ściśnietą jak najdłużej aż do wypadnięcia, jak wytrzymasz 5 minut to jesteś już dobry;P

Pozdrawiam
PROPAGATOR ŚCISKACZA
1

hmmmm... bardzo ciekawe

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 85 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7901
Własnie, właśnie. Bo jeżeli chodzi o masę/siłe to jak tym się bawic i czy wogóle jest sens. Lepiej to porozkładać na serie czy na czas, a może do wyczerpania. I ile razy w tygodniu - codziennie to napewno nie jest dobry pomysł - tu raczej liczy się systematyczność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 691
Wydaje mi się że ściskacz wpływa najbardziej na rzeżbę i trochę też napompowuje przedramię, przyrost siły fizycznej raczej jest nieporównywalnie mniejszy od ćwiczeń na sztandze natomiast rośnie siła wewnętrzna dłoni i ręki oraz psychiczna:) ja ćwiczę długimi seriam powoli ściskając przytrzymując co 10 ściśnięć na dłużej z suplinacją nadgarstka.. na koniec trzymam na maxa

hmmmm... bardzo ciekawe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 691
codziennie = systematycznie ;) a poza tym potraktuj to jako uzupełnienia treningu, ja w każdym razie mogę poradzić ściskacza w moim przypadku są widoczne efekty ściskania w wyglądzie przedramienia:)

Pozdrawiam
1

hmmmm... bardzo ciekawe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 691
myślę ż e 0,5 h na ściskacza wystarczy dziennie
1

hmmmm... bardzo ciekawe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
mawashi kiedys mówił ze jego znajomy cały czas chodził wszedzie ze ściskaczami i ściskał. Podobno przedramie to on miał wielkie.

w gruncie rzeczy ściskanie jest dobrym ćwiczeniem na przedramiona.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Ściskacze rządzą- ściskam kilka razy w tygodniu w seriach po 1000x w sumie. Też mówia, że przedramie mam duże Pomysł z wytrzymaniem dopuki nie wypadnie moneta jest spoko

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
.) Ściskaj z kumplami


zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 689 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9896
no to muszę zacząć ściskać częściej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1862
Rozjaśniłeś mi to jak to z tymi ściskaczami jest...dzięki Zbaks. Miałem wątpliwości jak często, ile serii i jakimi sposobami można ćwiczyć-teraz wiem wszystko. Naprawde spox artykuł
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2148 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13514
jestem za sciskac ile sie da
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejny trening i prośba o sugestie :)

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium