SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławka treningowa regulowana

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 225
Cześć, buduję aktualnie siłownię domową i stoję przed wyborem ławki treningowej, regulowanej do ok. 500zl. Najbardziej mi zależy na stabilności takowej i na montażu dodatkowych akcesoriów jak prasa, czy modlitewnik. Fajnie jakby miała też chociaż jeden skos ujemny. Aktualnie mam na celowniku ten model: https://www.marbo-sport.pl/product-pol-24450-Lawka-skladana-MS-L114-Marbo-Sport.html

Macie jakieś propozycje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
Jak miejsce nas nie ogranicza to jest luksus bo najczęściej to jest bolączka.

Jakieś 10 lat temu trenowałem z kolegą, którego tata był spawaczem. Jak gość miał zrobioną siłkę to klękajcie narody.
2 drążki do tego stojak do pompek na poręczach w kształcie litery V, ala rack z reguloacją wysokości.
Ławki miał pospawane, po prostu świetna sprawa i tak na prawdę kosztuje Cię to tyle co materiał, co prawda dziś profile stalowe nie są tanie, ale i tak to jest ułamek ceny, którą trzeba zapłacić obecnie za sprzęt.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14683 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
Witaj,
a jaki jest powód tego, że ogarniasz siłownię u siebie? Z doświadczenia powiem, że raczej wcześniej czy później trafisz na 'prawdziwą' siłownię

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 225
Dotychczas (ok. 1 rok) trenuję na największej sieciówce w mieście. Po prostu nie pasuję do tamtejszych klimatów i zdecydowanie lepiej mi się trenuje z własną muzyką i samemu. Chce mieć porządny sprzęt i staram się nie kupować byle syfu.
Też mam dosyć daleką drogę do szkoły przez co wygodniej mi będzie inwestować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 225
A dlaczego uważasz, że prędzej czy później trafię na prawdziwą siłownię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33170 Napisanych postów 23248 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278247
Już wolałbym tą https://www.marbo-sport.pl/product-pol-17667-Lawka-regulowana-do-cwiczen-MH-L115-Marbo-Sport.html

jesli masz odpowiednie pomieszczenie ( wielkość) i co jakis czas będziesz dokładał sprzetu to siłownia w domu to najlepsze rozwiazanie jakie może być , sam ćwiczyłem w domu 5 lat i prawie wszystko co zrobiłem to właśnie w domu ale miałem do dyspozycji tylko minimum sprzetu i malutki pokoik .

za 2 letni karnet na silownie ( +-2000k) wyposażysz całą siłownie w sprzęt który w zupełności wystarczy do osiągnięcie bdb sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nieoss69
A dlaczego uważasz, że prędzej czy później trafię na prawdziwą siłownię?


Nie wiem jak u ciebie będzie ale większość ludzi kupuje po taniości jakieś dziwne sprzęty albo po prostu kończą się pieniądze na rozbudowę tego co już kupiłeś wcześniej do tego czasu ty już zrobiłeś taki progres że potrzebujesz dodatkowych akcesoriów i większego ciężaru a jak pisałem wcześniej barierą nie do przebicia mogą być pieniądze albo po prostu przestrzeń w domu .
Ja średnio co pół roku się przeprowadzam ale jak bym miał inwestować w sprzęt i miał miejsce to zacząłbym od klatki gryfu i ławeczki tylko w tym setupie kluczem jest właśnie miejsce. Jak masz duży salon i jesteś świrem to możesz wywalić telewizor konsole i wstawić klatkę do salonu a goście tylko będą " tego to podziwiam" hehe
Ps chodzi mi o coś takiego albo wersja że nie kręcisz nic do ściany tylko masz czworokąt samodzielny nie każda ścianę można wiercić niestety.





Zmieniony przez - GymAddiction w dniu 2020-10-12 08:10:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12096 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234919
te do scianki bardzo fajne sprzety, jakbym mialzrobic wlasna silke w domu to tylko taka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
prasa zbędna sprawa taka prasa wygodna nie jest, miałem oakzje takie cosprzeetstować i jest ograniczony zakres ruchu, nie wykorzystujesz całej pracy mięśni. co do modlitewnika też nie jest za specjalnie potrzebny.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14683 Napisanych postów 53206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400782
nieoss69
A dlaczego uważasz, że prędzej czy później trafię na prawdziwą siłownię?


Tak jak pisałem, doświadczenie mi to podpowiada. Sprzęt domowy, a ten który można znaleźć na siłowniach komercyjnych to różna bajka. Popatrz sobie ile kosztuje gryf Eleiko (nawet treningowy), który aktualnie jest dostępny na większości sieciówek. Do domu pewnie tyle nie zainwestujesz w gryf, bo będzie szkoda kasy. I tak będzie z każdym jednym sprzętem. Bramy pewnie sobie nie wstawisz do domu, bo będzie cię ograniczać miejsce. Nawet jak wstawisz bramę taką "domową" to jej jakość będzie odbiegać od tej znajdującej się na komercyjnych siłowniach. Tak można wymieniać bez końca. Podest do podnoszenia ciężarów, klatka do siadów, tego jest masa. Masa fajnego sprzętu, na który pewnie nie znajdziejsz miejsca w domowej siłowni. Domowa siłownia zawsze będzie dążyła do ograniczania wydatków i wykorzystanego miejsca. Komercyjna z założenia ma przyciągać czymś klientów.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
Ławka jest całkiem spoko ważne żeby miała regulację zarówno na skos dodatni jak i ujemny jednak nie wiem czy jest Ci potrzebne to dokładanie sprzętów do tego choć modlitewnik jest całkiem ok jeśli go ktoś używa natomiast i tak do tego trzeba dokupić sobie stojaki do wyciskania.

Czasem warto się zwrócić bezpośrednio do marbo bo mają doradców, którzy są w stanie skompletować zestawik.

Brama to jest sprzęcik świetny ale nie każdy ma fundusze i miejsce aby go przytulić, sam bym wolał mieć swoją siłownię ale niestety miejsca brak.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 20 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 225
Ok panowie, ogólnie ciekawy temat się rozwinął :D. Ogólnie to chce mieć naprawdę fajny sprzecik. Na początek inwestuje 3k więc myślę że styknie. Co stojaków to postanowiłem że zakupie stojak z dav-ski, po obejrzeniu recenzji wydaje się bardzo opłacalny i do tego będę mógł sobie go później rozbudować w half-racka albo pełnego racka. Aktualnie wleciał już gryf olimpijski i dwa bumpery (kupione tylko pod martwy ciąg). Co do bramy to również uwielbiam, a z względu na to że mój wujek jest bardzo dobrym spawaczem to będę robił własną bramę z profili. W sumie będę mógł wrzucić efekt końcowy :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciąg i kilka pytań

Następny temat

Powrót na siłownie a psychika

WHEY premium