SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15777

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1054
powiedzcie mi czy można zbudować sylwetkę fitness i zyskać trochę funkcjonalnej siły stosująć jedynie ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała , tzn. pompki, podciągania, przysiady itd. ?

nie mam na myśli aspirowanie do wykonywania niekończących się serii powtórzeń tzn. maksymalnej liczby w pojedyńczej serii
- myślałem o ograniczeniu liczby powtórzeń do 5-10 w serii i wykonywanie dużej liczby takich serii - co mógłbym przez to osiągnąć ?

co maksymalnie można osiągnąć stosując jedynie takie ćwiczenia ?

może znacie sylwetki/profile ludzi którzy stosowali/stosują tylko ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała ?


z góry dziękuje

"Those who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it."~ Ralph Waldo Emerson

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 76
SFD
Tak, zdecydowanie da się zbudować świetną sylwetkę nigdy nawet nie widząc sztangi na oczy a za jedyny opór wykorzystując własną masę ciała oraz odpowiednie ćwiczenia.

Ciekawe informacje na temat tego jak podejść do sprawy znajdziesz tutaj : http://www.dragondoor.com/articler/mode2/Workouts


Czołem, zainteresował mnie temat, niestety strona nie działa, ma ktoś alternatywę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Ćwicząc na ilość, mięśnie będą wytrzymalsze, no i jeżeli wogóle nie ćwiczyłeś to na pewno je trochę rozbudujesz ale dojdziesz do pewnego momentu, gdzie nic już nie ruszy Tutaj masz linka do "Treningu domatora"
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm,

jest to zestaw ćwiczeń właśnie z użyciem ciężaru własnego ciała. Dodatkowo polecam jeszcze pompki na jednej ręce, co prawda na siłowni niedużo ćwiczyłem i wielu ćwiczeń nie wykonywałem ale dla mnie jest to najbardziej wyczerpujące ćwiczenie jekiekolwiek robiłem. Poszukaj również w wyszukiwarce treningu "Tabata", którego zarysy kiedyś opisywał Tyka.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Ja tak ćwiczę. Z efektów jestem zadowolona, postępy można robić przez parę lat. Mimo że jestem dziewczyną, w bicepsie przybyło mi 6 cm, plecy się znacznie poszerzyły i wreszcie przestałam być chuda ( a tłuszczu mam mniej niż kiedyś ).
Więc trochę można osiągnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1054
Charon - dzięki za dobre chęci, ale wybitnie nie o to mi chodziło

altair84 - opowiedz mi proszę o tym, jak wygląda twój program ćwiczeń (jeśli go masz, bo niektórzy słyszałem że ćwiczą instynktownie), jak wyglądają serie, ile powtórzeń, wszystko co przyjdzie ci do głowy
jak długo tak ćwiczysz, i jak zmieniłaś się ćwicząć w ten sposób
z góry bardzo ci dziękuje za pomoc


CU

"Those who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it."~ Ralph Waldo Emerson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, zdecydowanie da się zbudować świetną sylwetkę nigdy nawet nie widząc sztangi na oczy a za jedyny opór wykorzystując własną masę ciała oraz odpowiednie ćwiczenia.

Ciekawe informacje na temat tego jak podejść do sprawy znajdziesz tutaj : http://www.dragondoor.com/articler/mode2/Workouts 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Nie wiem czy mój trening jest dobry, wiele osób pewnie by mnie za niego zjechało no ale ja sie bardzo do niego przyzwyczaiłam.
Niektóre ćwiczenia ciężko mi będzie opisać, bo to pozycje wzięte z jogi.
Więc tak :
stanie na rękach - 1 min. ;
"pióro pawia " czyli coś jak stanie na rękach, tylko na podłodze leżą całe przedramiona równolegle do siebie - 1 min;
potem chwilę stoję na głowie żeby odpocząć;
pompki w staniu na rękach ( nogi oparte o ścianę ) - ile dam radę : 1. seria 24-26, minuta stania na głowie, 2. seria ok. 13
na koniec mostki robię, ale to już nie ćwiczenie siłowe

Przerwa przynajmiej 30 minut

Podciąganie na drążku ( nogi proste, równoległe do ziemi )
nachwytem na szerokość barków - do oporu, u mnie 10-13 powt.
2 min przerwy
podchwytem - jw., 8-9 powt.

Wieczorem robię jeszcze 1 serię zwykłych pompek albo " żurawie " - zbyt skomplikowane do opisania i wymagające równowagi, ale ramiona i brzuch świetnie się ćwiczą - chociaż jak bardzo chcesz to spróbuję je opisać.

Na uda kiedyś ćwiczyłam stanie w pozycji skoczka na rozbiegu przez 4 minuty, ale za duże mi urosły i już ich nie ćwiczę. A na łydki najlepsze jest bieganie.
Do tego jeszcze szpagaty i dużo innych ćwiczeń rozciągających.

Ćwiczę tak codziennie od 3 lat. Jak zaczynałam, byłam chuda ( zwłaszcza ręce ) i nie miałam nawet siły stanąć na rękach, nie mówiąc już o drążku. Zaczynałam właśnie od stania na głowie i od tych "żurawi" bo np. o pompkach ze stania na rękach to mogłam tylko pomarzyć...
Teraz ważę 10 kg więcej, mam zupełnie inną sylwetkę, szerokie plecy i często słyszę, że z tymi ramionami to już przesadziłam Nawet na dłoniach mi mięśnie urosły.
Na siłownię nigdy mnie nie ciągnęło i wątpię, żebym bez żadnych odżywek osiągnęła tam więcej niż w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pięknie, z wyjątkiem ostatniego zdania, które jest bez sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Tyka, to zdanie ma ukryty sens, bo na siłownię po prostu nie chciałoby mi się jeździć regularnie
Lubię ćwiczyć w ciszy, spokoju i do siłowni szybko bym się zniechęciła.



Zmieniony przez - altair84 w dniu 2005-10-11 11:12:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 217 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1054
altair84 - bardzo dziękuje, a jeszcze powiedz mi czy robisz serie do załamania/wyczerpania czy coś tak jak ja opisałem, wiele serii ze średnią liczbą powtórzeń, unikać załamania

Tyka i inni, jak wogóle lepiej się za to zabrać, z seriami do załamania czy może inaczej jakoś ?

z góry wielkie dzieki

CU

"Those who say it cannot be done, should not interrupt those who are doing it."~ Ralph Waldo Emerson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 321 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6982
Wszystko robię do załamania ruchu, a na drążku przy ostatnim powtórzeniu jeszcze nogą o futrynę się opieram
Też chętnie posłucham opini innych na temat ilości serii, może sobie coś podokładam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przede wszystkim, nalezy tak dobrać ćwiczenia aby angażowały one wszystkie grupy mięśniowe

po drugie, nie wykonywać tych samych ćwiczeń non stop - zmieniać ich formę, zakres liczby serii i powtórzeń, chwyt i rozstaw oraz wszelkie inne parametry które zmieniać można

jedynie okazjonalnie ćwiczyć do upadku mięśniowego, z reguły trzymając się o 2-3 powtórzenia z dala od niego, raz na jakiś czas sprawdzać jedynie maksymalną liczbę powtórzeń danego ćwiczenia lub maksymalny czas jaki mozemy daną pozycję gimnastyczną utrzymać

bardzo pomocne i skuteczne jest jednak połączenie treningu z wykorzystaniem masy ciała z korzystaniem z dodatkowego obciążenia, szczególnie wtedy gdy w danym ćwiczeniu możemy już wykonać ponad 15-20 powtórzeń należy zastosować dodatkowe obciążenie albo znaleźć trudniejszą wersję danego ćwiczenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena ładowania

Następny temat

Co to jest?

WHEY premium