SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na brzuch

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 967

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 42
Cześć, czy mógłby mi ktoś podać skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha (tylko nie na skośne), tak z 5 ćwiczeń, które można progresować, na początek tylko z jakimś obciążeniem bo nie mam żadnych maszyn w domu a tutaj chce ćwiczyć,niestety na necie są takie ćwiczenia, które wymagają różnych maszyn i szukam jakichś alternatyw. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680

Z mięśniami brzucha jest taki problem, że większość jednak osób chciałoby żeby one dobrze wyglądały, a poza tym były sprawne i silne. Jeśli trenujemy siłowo to powinny być na tyle silne żeby zabezpieczyć nasz kręgosłup podczas ćwiczeń i nie dopuścić do kontuzji.
Mięśnie proste brzucha oczywiście są bardzo istotne, ale nie można pominąć innych mięśni.

Naturalnie każdy ma różne standardy swojej sylwetki, ale mięśnie skośne czy różne funkcje mięśnie rdzenia też trzeba trenować aby zachować ich sprawność. Niejednokrotnie panie też obawiają się rozrostu mięśnie skośnych, a to nie jest takie proste jak wydawać by się mogło. Nie dość, że kobiety trudniej rozbudowują masę mięśniową to jeszcze w większości przypadku na siłowni nie budują tej masy mięśniowej tylko się odchudzają.

W większości staram się przekonywać kobiety do kompleksowego treningu rdzenia, ale oczywiście nie wszystkie panie dają się przekonać.
Ponad to pamiętajmy, żeby te mięśnie wyglądały na prawdę solidnie ten poziom tkanki tłuszczowej reż musi być odpowiednie bez tego nie będzie efektu.

Polecamy również: Plank czy brzuszki, co lepsze na mięśnie brzucha?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-05-16 18:02:44

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Warto by było zacząć od początku i określić jaki cel chcesz osiągnąć tymi ćwiczeniami na mięśnie brzucha?
Bo jeśli chcesz zmniejszyć obwód w okolicach brzucha to od razu zaznaczę, że nie tędy droga. Od zmniejszenia obwodu jest odpowiednia dieta i wykonywanie miliona ćwiczeń z milionem serii niestety tutaj na niewiele się zda.
Bo ćwiczeń na brzuch można podać całą masę tylko jak zaznaczysz cel to będzie łatwiej i dlaczego nie chcesz trenować mięśni skośnych? One same w sobie wyglądają dobrze jak jest odpowiedni poziom tłuszczu i dają sylwetce wyrazu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 42
Chce oczywiście, żeby było mi widać mięśnie brzucha :) nie za mocno, nie chce jakiegoś kaloryfera tylko takie lekkie zarysy. Ćwiczeń na mięśnie skośne nie chce ze względu na to, że zanika przez nie talia osy i nie podobają mi się takie sylwetki u dziewczyn, które wyglądają jakby miały męskie brzuchy, oczywiście to tylko moja opinia, każdemu podoba się co innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To na początek przypomnę tylko, że widoczne mięśnie brzucha nie zależą tylko i wyłącznie od ich trenowania ale przede wszystkim od odpowiedniego poziomu tłuszczu bo jeśli ten poziom nie jest odpowiednio niski to choćbyś katowała brzuch całymi dniami to kratka nawet lekka się nie pojawi

Jeśli chodzi o trening brzucha bez sprzętu to świetne będą różne formy planka bo to ćwiczenie izometryczne ale w zależności od wersji można je fajnie utrudniać. Kolejnym świetnym ćwiczeniem angażującym mięśnie brzucha jest dead bug, który traktuje mięśnie brzucha jako całość.
Jak będzie potrzeba wyjaśnień czy wskazówek technicznych pisz śmiało.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 42
Oczywiście, że zależy od poziomu tłuszczu :) plank wiem już mam to zapisane, ale tak jak pisałam zależy mi na jakichś ćwiczeniach z obciążeniem bo takich jak dead bug znam całe mnóstwo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
A widzisz wydawało mi się, że chcesz bez obciążenia. Ja wychodzę z założenia, że mięśnie brzucha powinno się budować na ćwiczeniach wileostawowych czyli wszelakie przysiady, ciągi, wiosłowania w pozycji wertykalnej czy horyzontalnej. Wówczas odpowiednie napięcie mięśnie rdzenia i dołożenie ciężaru zewnetrznego powoduje ich wytężoną pracę. Natomiast pozostałe uzupełnienie spokojnie ogarniesz bez obciążenia utrudniając podstawowe wersje ćwiczeń. Np taki plan ma sporo modyfikacji, czy popularne kółko do treningu mięśni rdzenia, czy ewentualnie ćwiczenian na piłce bosu.
Brzuch z dodatkowym obciążeniem najczęściej przeciąża kręgosłup.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 42
Napisałam w poście, że z obciążeniem. Szukam paru konkretnych ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Tak jak zaznaczyłem wcześniej to nie są najzdrowsze ćwiczenia dla kręgosłupa bo zostają wszelakie wersje spięć czy brzuszków skoro nie chcesz tykać treningiem skosów choć tak czy inaczej zawsze w pewnym stopniu będą zaangażowane bo tego się nie da wykluczyć i wyizolować. Z tego co kojarzę na szybko to przede wszystkim
Otis ups w wersji zarówno jednorącz jak i dwurącz
weighted crunch czyli taka wersja spięć z dodatkowym obciażeniem w postaci hantli czy talerza.
Powiem szczerze, że nic ciekawszego mi nie przyszło do głowy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
1.allaszki, 2.spiecia z obciazeniem na pilce, 3.podciaganie kolan w zwisie, 4.wypychanie sztangi tulowiem na lawce, 5.przyciaganie nóg z linka wyciagu dolnego, masz 5 cwiczen typowo silowych, jednak staraj sie mieszac charakter wysilku, ja wrzucam silowe, wytrzymalosciowe i izometryczne, tak aby miensie popracowaly na kilku formach zakresu powtórzeń, ale również popracowały na zmiennej formie ruchu. u mnie podstawa to allaszki, podciaganie kolan, plank, spiecia na pilce, po 4 cwiczeniach jestem wykonczony i czuje sie, jakby ktos mnie obkladal kijem po brzuchu%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 42
Podałeś mi ćwiczenia, których nie zrobię bo nie mam do tego sprzętu, tak jak pisałam w poście, tylko z obciążeniem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 42
Oczywiście chodzi mi o hantle i sztangę tylko i wyłącznie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW, suplementy, ciężar

Następny temat

Plan treningowy na budowę masy mięśniowej

WHEY premium