SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wojtas, nowe cele, nowe aspiracje.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6835

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
rion10
Sporo masz tych suplementów na co dzień w diecie. Wszystkie potrzebne?


Z których byś zrezygnował?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
DZIEŃ 7/122 ostatni dzień redukcji

Suplementacja:
Witamina d3+k2 mk7, witamina c, cynk, magnez, NAC, ashwagandha, różaniec górski, enzymy trawienne, probiotyk, omega 3, chrom, maślan sodu, pokrzywa, zielona herbata, synefryna, yohimbine

Dieta:
2597 kcal: B:169/Tł:56/W:353
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778015
Ja jestem zwolennikiem minimum z minimum ale jeśli Tobie dany suple pomagają to nie wyrzucaj nic.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
DZIEŃ 8/1 dzień zera kalorycznego

Pomiary:

Waga: 72 kg
Klatka: 100 cm
Ramię: 34,5 cm
Brzuch: 81,5 cm
Udo: 55 cm

Trening:Góra/siła
1. Wyciskanie sztangi leżąc 3x5 powt. > 45/55/65kg <- ostatnia seria na trzy powtórzenia
2. Wyciskanie hantli skos 4x6 powt. > 17/20/22/25 kg.
3. Krzyżowanie linek 4x12 powt. > 7,5/7,5/10/10 kg
4. Podciąganie na drążku 4x8 powt.
5. Wiosłowanie sztangą 4x5+1 powt. > 40/50/55/60kg.
6. Uginanie hantli siedząc w oparciu o ławkę + francuz ze sztangą łamaną 4x 10-8 powt. > 10/10/10/10kg, 15/15/20/20kg.

Suplementacja:
Witamina d3+k2 mk7, witamina c, cynk, magnez, NAC, ashwagandha, różaniec górski, enzymy trawienne, probiotyk, omega 3, chrom, maślan sodu, pokrzywa, zielona herbata, synefryna, yohimbine, kreatyna, beta alanine, cytrulina

Dieta:
2509 kcal: B:166/Tł:87/W:270

Także redukcja za mną, teraz cały miesiąc na zerze kalorycznym, po konsultacji z ronim będę spożywał: 2500 kcal w DNT, a 3000 kcal w DT.
Do połowy września ćwiczę, 17-stego jadę robić tatuaż, także będę miał przerwę gdzieś ok. 7 dni +/-.

rion10
Ja jestem zwolennikiem minimum z minimum ale jeśli Tobie dany suple pomagają to nie wyrzucaj nic.

Mam identyczne zdanie, lecz u mnie podstawę stanowi: witamina c, witamina d3+k2 mk7, cynk, magnez, omega 3. Co do reszty typu: chrom, maślan sodu, enzymy trawienne - dzięki nim nie mam żadnych problemów z żołądkiem, żadnych wzdęć itd.. Ashwagandhe biorę na noc przed spaniem i śpię jak dziecko, w dodatku, gdy wstaje to czuję się zdecydowanie lepiej, bardzo poprawiła się u mnie jakość snu odkąd ją biorę. Pokrzywa, green tea, yoszka, senferyna zaraz kończą się opakowania, więc z nich już rezygnuję, bo nie ma sensu. No, a kreatyna, beta alanine i cytrulina to wiadomo - podstawowy stack przed treningiem :)





Zmieniony przez - RozbójnikWojtas w dniu 2020-08-31 18:21:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778015
To co wymieniłeś w pierwszym akapicie to taka pro zdrowotna profilaktyka i warto się nad nią pochylić, choć ja z reguły polecam co jakiś czas zbadać poziom witaminy D w badaniu laboratoryjnym żeby mieć mniej więcej obraz jak to wygląda.

Co do ashwagandy to jak też ją czuję fajnie, jak by nie patrzeć adaptogeny tak mają działać, ale też nie przyjmuj ich cały czas to znaczy warto robić kilkutygodniowe cykle i robić przerwę.

Jeśli pozostałe rzeczy poprawiają Ci trawienie i nie masz problemów to zostaw.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
rion10
To co wymieniłeś w pierwszym akapicie to taka pro zdrowotna profilaktyka i warto się nad nią pochylić, choć ja z reguły polecam co jakiś czas zbadać poziom witaminy D w badaniu laboratoryjnym żeby mieć mniej więcej obraz jak to wygląda.

Co do ashwagandy to jak też ją czuję fajnie, jak by nie patrzeć adaptogeny tak mają działać, ale też nie przyjmuj ich cały czas to znaczy warto robić kilkutygodniowe cykle i robić przerwę.

Jeśli pozostałe rzeczy poprawiają Ci trawienie i nie masz problemów to zostaw.


Przed końcem roku będę chciał zrobić taki całkowity przegląd zdrowia. Z jakiej firmy kupujesz ashwe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778015
Kupowałem z Treca ale miałem zapas więc od jakiegoś czasu nie kupuję. Ważna jest standaryzacja ekstraktu. Najlepiej 2,5% lub więcej witanolidów.

Kiedyś korzystałem też ze swiss herbal i były dobre jakościowo produkty.


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-08-31 19:48:25
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
DZIEŃ 9/2 dzień zera kalorycznego

Suplementacja:
Witamina d3+k2 mk7, witamina c, cynk, magnez, NAC, ashwagandha, różaniec górski, enzymy trawienne, probiotyk, omega 3, chrom, maślan sodu, pokrzywa, zielona herbata, synefryna, yohimbine

Dieta:
2656 kcal: B:200/Tł:87/W:265
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
rion10
To co wymieniłeś w pierwszym akapicie to taka pro zdrowotna profilaktyka i warto się nad nią pochylić, choć ja z reguły polecam co jakiś czas zbadać poziom witaminy D w badaniu laboratoryjnym żeby mieć mniej więcej obraz jak to wygląda.

Co do ashwagandy to jak też ją czuję fajnie, jak by nie patrzeć adaptogeny tak mają działać, ale też nie przyjmuj ich cały czas to znaczy warto robić kilkutygodniowe cykle i robić przerwę.

Jeśli pozostałe rzeczy poprawiają Ci trawienie i nie masz problemów to zostaw.


A suplementy typu: maślan sodu, berberyna, chrom, enzymy trawienne stosowałeś bądź stosujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6529 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778015
enzymy trawienne stosuję tylko okresowo jak mam na prawdę duże ilości jedzenia do przyjęcia, wówczas odczuwam, że pomagają pozostałe miałem tylko okazjonalnie gdy byłem młody i łykałem sporo suplementów.

Na szczęście ja nie mam jakichś większych problemów z trawieniem, tak jak pisze, jeśli mam powiedzmy normalne ilości jedzenia to przyjęcia powiedzmy te 3500-4000kcal to nie mam generalnie problemów z trawieniem, natomiast jak jest tego nieco więcej to czasem się wspomagałem enzymami, a tak to nie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny

Następny temat

Trening bickow

WHEY premium