SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] DufiaLovePower, szybki powrót do formy i redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4003

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdecydowanie tak, sposoby sie znajda. Musze byc podwojnie ostrozny, treningi robie bez problemu, ale ciagle jesli jestem aktywny to dokuczaja mi okolice kontuzji, ostatnio bardziej podbrzusze niz tyl. Jest miejsce na poprawe, zobaczymy ile mi sie uda zrobic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3252 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22813
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
CORE + BARKI

Trening przelozony z piatku na niedziele, gdyz przy okazji meczu Polska - Niemcy wypilem okolo 400ml wodki. Specjalnie sie nie upilem, ani kaca tez nie mialem, ale wiadomo, jeden dzien pasuje odpoczac.

2 x 15 powt 20kg, martwy ciag, rozgrzewka
3 x 10 powt 65kg, martwy ciag
3 x 30 sekund 20kg, deska
2 x 15 powt 65kg, wypychanie bioder lezac
3 x 10 powt, unoszenie nog w zwisie
5 x 10 powt sama sztanga, przysiady ze sztanga nad glowa
3 x 5 powt 40kg, przysiady przednie

3 x 15 powt 40kg, wyciskanie sztangi stojac, za tyl glowy
5 x 6 powt 10kg, unoszenie "hantli" na boki
3 x 10 powt 5kg, unoszenie "hantli" do przodu


Zaczalem od martwego ciagu, ciezar jest lekki, ale 10 powtorzen przyjemnie meczy. Deska z obciazeniem fajnie wchodzi, tylko trudno umiescic talerz na ledzwiach. Wypychanie bioder to kolejne cwiczenie zalecane przez fizjoterapeutow, chociaz sam za nim specjalnie nie przepadam. Unoszenie nog w zwisie, bardziej mi sie przedramiona zmeczyly. No ale coz, robie to cwiczenie pierwszy tydzien i jesli nie bedzie ono powodowac bolu plecow to powininem je za pare tygodnii opanowac. Dalej przyszedl czas na przysiady, probuje do nich podejsc bardzo delikatnie. Przysiady ze sztanga nad glowa, maja tez na celu odzyskanie troche ruchomosci w obreczy barkowej. Jako, ze nie mam stojakow to przysiad przedni wydaje sie bardziej logiczny w tym wypadku. Obciazenie male, ale nie bylo wcale wygodnie. Nie robilem go praktycznie lata i musze popracowac nad technika. W dolnej czesci plecow czulem niewielki dyskomfort, ale jesli jutro bedzie dobrze to powinienem za tydzien spokojnie podejsc do szalonych 45kg. Barki poszly gladko, mam troche obawy co do wyciskania stojac, ale tak fajnie wchodzi, ze nie moge sie oprzec. Bylo zaj**iscie, polecam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PLECY + BICEPS

3 x 6 powt, podciaganie podchwytem, rozgrzewka
5 x 6 powt + 17.5kg, podciaganie podchwytem, mocno do gory, powoli w dol z zatrzymaniem na dole

8x, 6x, 6x, 4x, podciaganie nachwytem szeroko, powoli i dokladnie

2 x 5 powt 40kg, uginanie prostej sztangi stojac
3 x 10 powt 10kg, uginanie o kolanko

Podciaganie weszlo bardzo fajnie, ale 20kg za tydzien to bedzie juz koniec progresji i zmieniam uklad cwiczen. Teraz na podciaganie szeroko nie zostaje juz w ogole mocy. Z tego powodu za dwa tygodnie bede zaczynal od podciagania szeroko i bede probowal mocno angazowac najszersze. Kiedys bylem w stanie zrobic tzw "szmate", czyli podciagniecie sie na jednej rece ze zwisu, jak dojde jeszcze kiedys do tego poziomu to bede zadowolony. Po podciaganiu bicepsy juz mocno spompowane to samo przedramiona. Uginanie 40kg stojac ciezko bardzo, szczegolnie ze nie chce sie zbytnio bujac. Na progresje nie ma juz miejsca, wiec bede zmienial pierwsze cwiczenie za tydzien. Pompa 41cm, przy mojej budowie to juz duzo. Gorna granica na jaka moge sobie pozwolic to 41-42cm na sucho, wiecej nie ma sensu, nosze rozmiar M i ubrania beda juz za ciasne. Zreszta 65cm w udzie przy moim wzroscie (175) i tez zaczynaja sie problemy ze spodniami, trzeba szukac i kombinowac. W tamtym tygodniu przyszly mi spodnie z USA, Barbell Apparel. Najwygodniejsze jeasny jakie w zyciu mialem. Niedlugo wrzuce tutaj recenzje.







Zmieniony przez - DufiaLovePower w dniu 2015-09-08 19:03:16

Zmieniony przez - DufiaLovePower w dniu 2015-09-08 19:04:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KLATKA + TRICEPS

2 x 15 powt 40kg wyciskanie lezac na ziemi, rozgrzewka
5 x 8 powt 75kg wyciskanie lezac na ziemi, sztanga 10-15cm od klatki

6 x 5 powt 75kg wyciskanie wasko na ziemi, sztanga 10-15cm od klatki

3 x 12 powt pompki na poreczach, na krzeslach

5 x 5 powt 15kg francuz jednoracz siedzac


Troche zaczyna byc trudno sciagac i odkladac sztange na krzesla zamiast stojakow (fotka na pierwszej stronie). Za tydzien 80kg dam rade, mysle ze za 2 tygodnie 85 tez. Pompki na krzeslach wchodza spoko, ale tez trzeba uwazac, zeby sie nie przewrocic. Francuz dodalem 2.5kg, zrobilo roznice, ale weszlo spoko. Za tydzien raczej zamienie kolejnosc i dam pompki na sam koniec. Ogolnie wypas, jestem zadowolony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
CORE + BARKI

Po ostatnim treningu z tej serii doskwierala mi nieco kontuzja, obecnie bol odczuwam glownie w podbrzuszu. Uznalem, ze to pewnie przez przysiady, ktore byly robione pierwszy raz. Skoro tak, to trzeba ich robic wiecej, powolutku zwiekszac intensywnosc, az przestanie bolec. Zadzialalo z martwym ciagiem, moze zadziala tez z przysiadami.

15 powt 20kg, martwy ciag, rozgrzewka
15 powt 40kg, martwy ciag, rozgrzewka
3 x 10 powt 70kg, martwy ciag
3 x 30 sekund 22.5kg, deska, ciezar lezy na posladkach i ledzwiach
5 x 10 powt, unoszenie nog w zwisie
5 x 10 powt sama sztanga, przysiady ze sztanga nad glowa
5 x 5 powt 40kg, przysiady przednie

3 x 15 powt 45kg, wyciskanie sztangi stojac, za tyl glowy
5 x 8 powt 10kg, unoszenie "hantli" na boki


Tam gdzie uznalem to za sensowne dodalem obciazenia, powtorzen lub kolejek. Unoszenie nog w zwisie, ciagle ciezej pracuja przedramiona niz brzuch. Licze, ze za pare tygodnii sie to zmieni, moze zaczne robic to cwiczenie 2x w tygodniu. Przysiady ciagle pracuje nad ruchomoscia barkow i technika, powoli i dokladnie. Dodalem 2 serie, za tydzien pewnie 5x8 dalej na 40kg. Wyciskanie sztangi stojac wchodzi wypas, za tydzien pewnie 50kg 5x10. Musze tylko uwazac na kregoslup.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
RECENZJA SPODNI



Nie wiem dlaczego spodnie wyszly takie ciemne, pewnie takie swiatlo. Sa troche jasniejsze, tak jak na zdjeciu nizej.

Nigdy wczesniej czegos takiego nie robilem. Postaram sie podzielic swoimi odczuciami, gdyz sam chcialbym sie dowiedziec o takiej firmie. Sam o firmie Barbell Apparel dowiedzialem sie z podcastu Joe Rogan Experience.

Firma wystartowala z sukcesem na Kickstarterze, tutaj link do ich kampanii https://www.kickstarter.com/projects/barbellapparel/barbell-denim-functional-denim-has-arrived/description.

A tutaj ich strona internetowa http://barbellapparel.com/

Firma oglasza sie jako produkujaca jeansy w tzw atlethic fit, co w skrocie oznacza po prostu wiecej miejsca na uda i dupe. Grupa docelowa to ludzie robiacy przysiady ze sztanga. Spodnie leza nisko na biodrach, wiec obwod pasa nie ma az takiego znaczenia. Sam material ma byc elastyczny i wygodny. Od zawsze jak tylko mi urosly nogi i dupa, mialem problemy ze spodniami, Joe Rogan byl mega zadowolony wiec zdecydowalem sie je zamowic z USA. Obecnie mam w udzie 65cm i pokazne miesnie posladkowe, przy moim wzroscie to juz problem.

PLUSY:
- mega wygodne, material jest elastyczny, nie musze podciagac spodni zanim chce usiasc
- praktycznie jakbym mial na sobie dresy, moge je nawet sciagnac i zalozyc bez odsuwania zamka
- nie musze nosic paska, zwykle spodnie mialy by luz w pasie
- nie musze sie obawiac, ze jak przybiore na masie to spodnie beda za ciasne
- jakosc wykonania, na dzien dzisiejszy, zobaczymy jak wyrzymaja probe czasu

MINUSY:
- cena


Rozmiary, ja zamowilem 30, normalna dlugosc.




Na zdjeciu model:



Jest jeszcze jasny i ciemny. Jak zamawialem, nie mieli w ofercie tego jasnego, wiec zamowilem wlasnie ten MEDIUM WASH i DARK INDIGO. Co ciekawe, DARK INDIGO nie rozni tylko kolor, ale tez rodzaj materialu. Jest grubszy i bardziej szorstki. Koniec koncow, jesli mozesz tyle wydac na byle spodnie, polecam!


Zmieniony przez - DufiaLovePower w dniu 2015-09-13 01:13:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 92 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1416
no cena jest konkretna xD ale problem ze spodniami to teraz faktycznie masakra. Sam dzisiaj szukałem jakiejś pary spodni to tragedia, w pasie luz, a uda ścisk ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PLECY + BICEPS

3 x 6 powt, podciaganie podchwytem, rozgrzewka
5 x 6 powt + 20kg, podciaganie podchwytem, mocno do gory, powoli w dol z zatrzymaniem na dole

10x, 8x, 6x, 6x, podciaganie nachwytem szeroko

2 x 10 powt 12.5kg, uginanie o kolanko
2 x 8 powt 12.5kg, uginanie o kolanko

Poszedl kolejny trening. W sumie to spodziewalem sie, ze podciaganie pojdzie ciezej, a poszlo calkiem gladko. W takiej sytuacji za tydzien robie 22.5kg, nie ma sie co patyczkowac. Bicepsy i przedramiona nie dostaly tak mocno na podciaganiu jak to bylo na ostatnim treningu, chyba odzyskuja powoli sily. Uginanie o kolanko to jedno z tych cwiczen, ktorych nigdy nie robilem, wchodzi calkiem spoko.

Wprowadzam zmiany w diecie. Przechodze na gluten free po obejrzeniu tego filmiku i tego co mowil Jakub Mauricz w jednym z podcastow.






Obcinam tez ogolnie ilosc i kalorycznosc jedzenia, waga juz przestala szybko isc, wiec nie chce lapac niepotrzebnie tluszczu. Ciagle pracuje na pamieci miesniowej, wiec nie obawiam sie o progres. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.







Zmieniony przez - DufiaLovePower w dniu 2015-09-16 17:55:16

Zmieniony przez - DufiaLovePower w dniu 2015-09-16 17:56:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 705 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7912
+ za pomysłowość z ciężarami

Powodzenia :)


Zmieniony przez - Connecting w dniu 2015-09-16 19:20:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc dla początkującego

Następny temat

Plan + dieta

WHEY premium