SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Kreatyna] Dlaczego tylko 5g w dni nietreningowe?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1638
Spotkałem różne wersje brania kreatyny 10gDT i 5g/10gDNT.
Nawet w FAQ jest tak napisane.

d) Jak najlepiej brać kreatynę?

Wyróżnia się kilka sposobów brania. Opiszę tutaj te dla monohydratu:
-Cyklicznie przez 6 tygodni:
Dzień treningowy: 5g rano na czczo i 5g po treningu
Dzień nietreningowy: Tylko 5g rano na czczo lub 5g rano na czczo i 5g w porze treningu.


Jednak nigdzie nie znalazłem wytłumaczenia dlaczego 5g albo 10g w DNT. Zawsze gdy ktoś zadaje pytanie o dawkowanie jest odpowiedź bierz 5g ale nigdy dalczego tylko tyle.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816




Solaros a co powiesz o tym ?
Napiales ze osiagnie sie ten sam poziom wysycenia obojetnie czy przyjmuje sie 5 czy 20g ( dla mnie 20g to cos podobnego do fazy nasycenia ) ?
Czy owy wykres zostal juz gdzies 'obalony' ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 9662 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 91756
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1693
W DT wzmożony wysiłek, więc potrzebujesz więcej - 10g (tyle akceptuje organizm) część może być w stakach, a dopełnienie mono. W NT wysiłku brak, więc dajesz 5g, bo organizm sam też produkuje kreatyninę. Możesz też jechać niezalecane dawki po 30g dziennie, ale to od razu szukaj sobie zapasowej nerki :/ i ważne żeby stosować przerwy w dawkowaniu, bo organizm przestanie akceptować tyle krechy. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Zastosujesz 5 i 10g odpowiednio w dnt. oraz dt. zrobisz dłuższy cykl, komórki wolniej się nasycą kreatyną.

Zastosujesz 10g ed. zrobisz cykl krótszy, komórki się szybciej nasycą kreatyną.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1638
Nikt nie mówi tu o 30g/dzień Byłem ciekaw dlaczego 5g a nie max czyli 10g.
Myślałem, że może to być związane z wysiłkiem lub masą.

Czyli mamy dwie wersje:
- 5g wersja dla oszczędnych,
- 5g bo w tym dniu nie ma treningu.

edit: Na 6 tyg. może być 10g w dnt?
Na 8tyg. 10g w dnt to będzie za dużo?

Zmieniony przez - drLubitch w dniu 2011-02-08 21:56:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Stosuj tak długo aż zobaczysz że przestaje działać, niezależnie czy z tymi 5 czy 10 gramami.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12083 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
dlatego, ze nie masz treningu, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na fosfokreatyne, potrzebna do wyprodukowania enegrii (skurcze) jest mniejsze, stad porcja 5g w zupelnosci starczy.

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2011-02-08 22:42:31

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
A ja tam nie zwracam na to uwagi. Mam dużo i walę ok 10g dziennie. Nie mierzę tego specjalnie i nie biorę w jakichś tam cyklach tylko aż się nie skończy Co najczęściej wychodzi znacznie dłużej niż zalecane dawkowanie, a spadku działania nie odczuwam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1693
no to na targu szukaj se nerki bo pewnie lada dzień padnie a jeszcze jak nie przepłukujesz jak trzeba to juz w ogóle powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1966 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20366
domnyq masz nasrane z ta nerka... dzieci z chorobami miesniowymi leczy sie kreatyna w dawkach 30g/ed, skoncz pieprzyc glupoty

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II 1983 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
poza tym skad Ci sie wzielo ze organizm sam produkuje 'kreatynine' ? moze i produkuje ale w tym akurat konkretnym przypadku organizm produkuje kreatyne tylko ze w za malej ilosci. kreatynina o ile sie dobrze orientuje to powstaje po rozpadzie kreatyny, jesli sie myle niech ktos poprawi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gaspari Nutrition Super Pump 250 z czym ?

Następny temat

Kreatynka na poczatek

WHEY premium