SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

za dużo węgli - czy coś się stanie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cześć

wg kalkulatora vitalmaxa potrzebuję dietę około 2.400 kalorii żeby masa szła.
inne opinie mówią, że z moim problemem to powinienem spożyć ze 3000-4000 kcal.
staram się spożyć minimum te 2400 do 3.000 kcal, ale wg kalkulatora vitalmaxa wychodzi że spożywam za dużo węgla (jak przekraczam tę dawkę 2.400 i wchodzi mi na jakieś 3 tys kcal to spożycie węgla wynosi jakieś 150% i więcej dziennego zapotrzebowania) - czy coś poza otłuszczeniem mi grozi?

czy te 2.400 mi faktycznie wystarczą?
jem na śniadanie kanapki z dżemem
na drugie kanapki,czasem wezme jakieś mięso do pojemnika z sałatką albo ryżem, ale ogólnie w pracy jadę na kanapkach, sok kubuś
na obiad jem ryż z mięsem, a na kolacje zwykle resztki z obiadu
do tego gainer 2-3x dziennie po 50-70 gram (7 łyżek stołowych) mieszany z mlekiem i przed snem białko

generalnie śniadanie jem małe około 300kcal i wciskane na siłe i jedyne co mogę w siebie wcisnąć to bułki z drzemem, albo smażoną kiełbasę

i teraz dwa pytania:
1. czy te 2.400 kcal faktycznie dla hardtgainera starczy? (dostarczone z odżywek i posiłków)
2. czy przekroczenie zalecanej dawki węgla nie spowoduje innych efektów ubocznych poza obrastaniem w tłuszcz? (np problemy z wątrobą lub cukrzyca?)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1180
moze nie jestem specjalistą od spraw żywieniowych, ale moim zdanie problem moze tkwic w systematyczności, co to ma być kielbasa po takim czyms to i pol dnia mozna nie jeśc, trzeba dać 6 regularnych posiłkow co 3 h jak nie mozesz to jedz malutkie ale wartosciowe. ja mam akurat taki żoładek ze musze jesc w h.. duzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziękuje sponsorom za błyskawiczną odpowiedź - czy ktoś coś jeszcze napisze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 5820 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42644
czy te 2.400 mi faktycznie wystarczą?
jem na śniadanie kanapki z dżemem
na drugie kanapki,czasem wezme jakieś mięso do pojemnika z sałatką albo ryżem, ale ogólnie w pracy jadę na kanapkach, sok kubuś
na obiad jem ryż z mięsem, a na kolacje zwykle resztki z obiadu
do tego gainer 2-3x dziennie po 50-70 gram (7 łyżek stołowych) mieszany z mlekiem i przed snem białko KIEPSKA TA DIETA

generalnie śniadanie jem małe około 300kcal i wciskane na siłe i jedyne co mogę w siebie wcisnąć to bułki z drzemem, albo smażoną kiełbasę KIELBASA JEZELI NIE MAZ RANO APETYTU PO PRZEBUDZENIU NAPIJ SIE WODY GAZOWANEJ/MINERALNEJ, ZA 30 MIN SPROBOJ ZJESC NORMLANE SNIADANIE.JEZLEI NIE BEDZIE POMAGALO SPROBOJ ZJESC WIESKZE SNIADANIE 1,2....5 RAZ WTEDY MOZE ORGANIZM SIE RZYZWYCZAJI I POWINNO BYC DOBRZE..SPROBOJ Z TA WODA A JAK NIE TO RAZ ZJESC NA SILE POZNIEJ ZNOWU A POZNEIJ POWINNO BYC PO JAKIMS ZCASIE OK.

i teraz dwa pytania:
1. czy te 2.400 kcal faktycznie dla hardtgainera starczy? (dostarczone z odżywek i posiłków) NIE WIEM I NIKT CI NIE PWOIE CZY TO CI WYSTARZCY BO NIE WIEMY ILE WAZYSZ ORAZ JAKA JEST TWOJA AKTYWNOSC 24xWAGA SWOJEGO CIALAx AKTYWNOSC(1,1-1,5) JAK ROBISZ MASE + 300-500KCL REDUKCJE -300-500KCL,I AMSZ SOWJE DZIENNE ZAPOTZREBOWANIE.
2. czy przekroczenie zalecanej dawki węgla nie spowoduje innych efektów ubocznych poza obrastaniem w tłuszcz? (np problemy z wątrobą lub cukrzyca?)ZALEZY O ILE BEDZIESZ PRZEKRACZAL TA DAWKE.MYSLE ZEBY DIZALY SIE TAKIE PROBLEMY MUSIAL BYS ZNACZNIE PRZEKROCZYC LIMIT,A W TYM WYPADKU RACZEJ NIE MASZ CO SIE MARTWIC,JEDEYNIE CO MZOE SI EDZIAC TO ZBYT DUZA ILOSC WEGLI PRZEKSZTALCI SIE W TLUSZC.WEGLOWODANOW DAJESZ DO 6G NA KG MASY CIALA I STARAJS IE TEGO NIEPRZEJRAZCAC,WTEDY POWINNO BYC WSZYSKTO OK.:)

GÓRA---->I am What I am

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
że dieta do d... to wiem (patrzyłem bardziej żeby wartość białka, tłuszczy i ww dostarczyć), ale takie życie.
co do apetytu rano to byłem u lekarza dał mi petroleum 5 i piołun (poza tym biorę citropepsin).
ogólnie to już od bardzo dawna nie mogę jeść śniadań (chyba że w delegacji jestem), a mój organizm zachowuje się jak by mu te 1800 kcal starczało i więcej nie chce brać (chyba że pod postacią pizzy, czipsów albo piwa )

waga to 62 kg (teraz treochę mniejsza bo byłem chory, nic nie jadłem i schudłem) wzrost 176, praca biurowa i 3x tydzień trening co daje mi aktywność 1,3, poziom tkanki tłuszczowej (jak na moją wagę to dość duży) jakieś 12-12,5%


Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2006-12-09 10:32:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Mariusz - masz stresujajca prace ? klopoty z zoladkiem (podejrzenie wrzodow) ? bo to ze nie mozesz jesc duzych sniadan mnie zastanawia, ja bez 500-600 kcal na sniadanie bym sie z domu nie ruszyl bo bym padl. probowales czegos z grupy witamin B na wzmozenie apetytu ? chorobn metabolicznych zadnych nie masz ? palisz fajki ? zapotrzebowanie lepiej uloz w/g tego wzoru, jest owiele bardziej dokladny: https://www.sfd.pl/bf-t276436.html

co do pytan:
1. uloz jeszcze raz zapotrzebowanie bo mi to sie za male wydaje, a jesli masz stresujaca prace to trzeba to jeszcze wliczac
2. zalezy czy wegle zlozone czy proste, konkretnie jak jest ich duzo, czy masz dobrze funkcjonujaca trzustke (przydaloby sie usg jamy brzusznej zrobic), czy mozesz byc obciazony genetycznie. jak sie czujesz gdy zjesz malo wegli a duzo bialka i tluszczu ?

Zmieniony przez - everr w dniu 2006-12-09 10:49:38

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Zapotrzebowanie liczone wg wzoru a rzeczywiste to czasem dwie różne rzeczy, szczególnie w przypadku ektomorfika. Możesz zacząć od tych 2400 kcal. Później najwyżej (najprawdopodobniej) dodasz kalorii. Nie jestem zwolennikiem diet wysokowęglowodanowych i niskotłuszczowych, zwłaszcza w przypadku ektomorfików, gdzie potrzeba podbić znacznie kalorie, głównie właśnie ze względów zdrowotnych. Co prawda ektomorficy zazwyczaj mają dobrą wrażliwość insulinową, wysoki poziom hormonów tarczycy, przez co mogą jeść wszystko i nie tyć, ale do czasu. Dlatego właśnie radziłbym dietę zbilansowaną, żeby trzustka nie dostała po dupie.

Kalorii możesz łatwo dodać włączając do diety oliwy z oliwek.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
everr:masz stresujajca prace ? klopoty z zoladkiem (podejrzenie wrzodow) ?

praca stresująca, wrzody miałem 10 lat temu ale są zaleczone

probowales czegos z grupy witamin B na wzmozenie apetytu ?
biorę często jako uzupełnienie magnez z witaminą b i teraz dorzuciłem do tego cynk

chorobn metabolicznych zadnych nie masz ?
nie wiem, chyba nie

palisz fajki ?
nie palę, kiedyś paliłem, ale to był krótki okres, do dziś se czasem zapale ale to jest fajek na pół roku

zapotrzebowanie lepiej uloz w/g tego wzoru, jest owiele bardziej dokladny: [https://www.sfd.pl/bf-t276436.html] 
dzięki

Charon:
Kalorii możesz łatwo dodać włączając do diety oliwy z oliwek.
ostatnio sobie kupiłem i wrzucam do diety
___________________________________________
generalnie mam coś takiego, że rano do 10-11 to bym mógł normalnie nic nie jeść (tylko kawa), ale teraz się zmuszam, bo wiem, że śniadanie to ważny posiłek dnia, i duszę rano śniadanie na siłę
mam też wahania apetytu typu:
jak kilka tygodni jem dobrze i przybędzie mi te 2 kg, to potem spada apetyt (czasem dwa posiłki na dzień wystarczały) i te same 2 kg spadają, w rtezultacie czego realnie w ciągu roku masa idzie o jakieś 0,5 kg
tak samo mam z dnia nadzień, np jeśli wczoraj zjadłem 3 tys kcal to dziś już mam mniejszą ochotę na jedzenie
a co do zmuszania się do jedzenia, to po prostu więcej w siebie nie mogę wcisnąć, bo mi się chce wymiotować (tak jak bym miał przepełniony żołądek), natomiast głowa nie czuje ani głodu, ani najedzenia

lekarz dał mi to petroleum i piołun - zobaczę jak zadziała, ale ogólnie jestem trudnym przypadkiem

edit: dodam że robię badania krwi i wszystko jest ok, wyniki jak u okazu zdrowia, żadnych anemii itp

1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

1= 62*24=1488
2= 1488*1,3=1934 - to moje zapotrzebowanie dzienne dodając do tego te 500 kcal wychodzi 2400-2500 kcal


Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2006-12-09 13:17:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Nie jesteś trudnym przypadkiem, jesteś ektomorfikiem Mam tak samo W przypadku dużego bilansu kalorycznego, mogę nawet dwa dni nic nie jeść, bo w ogóle nie jestem głodny (próbowałem ) Tak samo jak Ty mam dobrą wrażliwość insulinową i mogę się np. najeść cukrem lub glukozą

Nie jedz węglowodanów przed snem, skutecznie u mnie hamują głód rano. Ja zawsze podbijałem kalorie oliwą z oliwek w dużych ilościach, ale Ty miałeś/masz problemy z żołądkiem, więc tu może być problem. Staraj się ją dodawać do każdego posiłku. Ektomorfikom też zaleca się gwałtowne powodowanie skoków insuliny i glukozy we krwi (przetworzone produkty o wysokim IG), ale to akurat bardzo się kłóci ze zdrową dietą. Na razie musisz przeboleć etap kiedy nie masz apetytu i wciskać jedzenie na siłę, u mnie po ok. miesiącu apetyt się normuje.

Na apetyt jest witamina B12, do magnezu dodaje się B6.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Mariusz - to stres tez robi swoje, widze po sobie i po innych. Brales jakies inhibitory pompy protonowej na zoladek ? Hmm mi pomoglo na brak apetytu dorzucenie wszystkich witamin z grupy B, do tego jablko jakieas godzine przed planowanym posilkiem. wody (nie wódy ) rozumiem ze pijesz minimum 3 litry dziennie ? a usg brzucha miales robione czy nie ? ten wzor ktorym liczysz jest niedokladny dlatego Ci dalem link do tamtego postu, wzór TDEE

Charon - co oliwa przeszkadza gdy ktos ma wrzody ? Hmm a duze ilosci ww maja tez jeszcze jeden zasadniczy minus, ze po skoku insuliny gdy poziom cukru opadnie, ja nadaje sie tylko do pojscia spac (obojetnie czy to rano czy wieczor) ale to chyba wiekszosc ludzi tak ma, chodz nie tak nasilone

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Nie jestem lekarzem i ciężko coś powiedzieć mając sprzeczne informacje, ale:

- tłuszcz powoduje, że pokarm zostaje dłużej w żołądku, przez co produkowane jest więcej kwasu solnego, dlatego w przypadku wrzodów eliminuje się prawie całkowicie tłuszcze. Z drugiej strony może jest to mit powielany przez lekarzy, bo spotkałem się z twierdzeniem, że to węglowodany (szczególnie o wysokim IG) powodują nasilenie choroby

- oliwa z oliwek jest zalecana właśnie w przypadku choroby wrzodowej, ale w ilości łyżeczki/dwóch. Faktem natomiast jest też, że związek o nazwie oleokantal mający działanie przeciwzapalne, działa podobnie jak aspiryna, czyli może pośrednio uszkadzać błonę śluzową żołądka (poprzez inhibicję COX-1)

- przy większej ilości oliwy z oliwek, szczególnie branej na pusty żołądek, występują bóle żołądka. Jaki to ma związek z wrzodami nie wiem, ale raczej nie jest to doby objaw.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
- z tym ze pozywienie zostaje dluzej w zoladku to sie zgodze i ze jest wieksza ilosc produkcji kwasu ale gdy sie ma wrzody chyba obowiazkowo sie powinno przyjmowac inhibitor przez co kwas az tak by nie szkodzil. a ww proste to nie wiem, nic mi sie konkretnego o uszy nie obilo

- rozumiem ze oleokantal jest zawarty w oliwie ? i jesli rzeczywiscie dziala podobnie jak aspiryna (lub inne nlpzy starszej generacji) to fakt niewesolo

- na pusty zoladek nigdy nie pilem wiec trzeba bedzie sprobowac i zobaczyc co sie bedzie dzialo

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spalanie tluszczu

Następny temat

????

WHEY premium