SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sposób holistyczny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6219

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 155 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3817
ćwiczę holistycznie moja rozpiska-
PN-biceps sztanga 3x6 1x12 1x20
o udo 1x6 1x12 1x20
młotek 1x6 1x12 1x20
ticeps francuz siedząc 3x6 1x12 1x20
wyciąg pionowy 1x6 1x12 1x20
pompki4x8
ŚR-plecy wyciąg pionowy 3x6 1x12 1x20
poziomy 1x6 2x12 1x20
wiosło sztanga 1x6 2x12 1x20
dzień dobry 4x8
barki unosy bokiem(wycisk w)1x6 2x12 1x20
unosy skłon 1x6 2x12 1x20
wyciskanie stojąc 3x6 1x12 1x20
kaptury różne ćwiczenia 3x6 1x12 1x20
PI-klata wyciskanie płaska 3x6 1x12 1x20
wycisk na plusie30stopni1x6 1x12 1x20
rozpiętki 1x6 1x12 1x20
przenoszenie tył4x8 lub2x20
nogi prostowanie maszyna 3x6 1x12 1x20
przysiady 1x6 1x12 1x20
ugięcia maszyna 3x6 1x12 1x20
łydki
co o tym sądzicie ćwiczę tak 6 tygodni potem 2 tygodnie regeneracja ( ćwiczenia na 50% po 10 powtórzeń) i od nowa ze zmianą układu mięśni ćwiczonych np
pn-klata plecy Sr-barki nogi Pi-bic tric
obciążenie 95%na 6 powtórzeń 70% 12, 55% 20.
drugie pytanie czy wystarczy te 2 tygodnie regeneracji i jak długo ćwiczyć można tym systemem i kiegy z niego przejść na system masa siła wytrzymałość regeneracja

więcej dodać niż ująć

więcej dodać niż ująć

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
PODSTAWOWE ZASADY TRENINGU HOLISTYCZNEGO(całościowego):
-Trening holistyczny(całościowy)jest ukierunkowany na pobudzenie do rozwoju włókien mięśniowych białych i czerwonych,jak również mitochondrii,
-Każde ćwiczenie powinno zawierać serie o małej,średniej i dużej liczbie powtórzeń,
-Przed rozpoczęciem treningu każdej grupy mięsniowej, należy przeprowadzić dokładną rozgrzewkę gimnastyczną oraz wykonać serię wstępną-rozgrzewajacą,
-W pierwszej kolejności,po rozgrzewce,kidy mięsnie są zdolne do maksymalnej pracy,wykonuje sie serie ciężkie,ukierunkowane na rozwój włókien białych(szybkokurczliwych),
-W drugiej kolejności należy wykonać serie średnie,których celem jest przećwiczenie włókien czerwonych(wolnokurczliwych),
-Jako trzecie w kolejności wykonuje sie serie lekkie o wysokiej liczbie powtórzeń dla rozwoju mitochondrii,polepszenia ukrwienia mięsni i zapoczątkowania procesu magazynowania glikogenu,
-W głównym(podstawowym) ćwiczeniu na daną grupę mięśniową serie ciężkie muszą mieć przewagę nad seriemi średnimi i lekkimi.W innych ćwiczeniach liczba serii ciężkich,średnich i lekkich może być równa.

Plusy treningu holistycznego:
-rozwój masy mięśniowej,
-zwiększenie gęstości masy mięśniowej,
-pobudzenie wydzielania hormonów anabolicznych:testosteronu i somatotropiny.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
TRening jest ok,ale zmieniułbym tylko układ serii-mianowicie zaczynałbym(byłby to trening holistyczny mieszany/przeplatany)od serii z 20-toma powtórzeniami i poza tym te serie,które wykonujesz(razem 4 serie).Co do układu treningów długofalowego,to niue bardzo Cię zrozumialem-może opisz to bardziej obrazowo.Mam sporo różnych rozpisek treningu holistycznego-jeśli kogoś to intere.Pozdro.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 155 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3817
chodzi mi jak długo w okreśie rocznego sposobu ustawienia cyklu można ćwiczyć sposobem holistycznym i jak można zmienić go na inny nie tylko zmieniając połączenia ćwiczonych mięśni ale i ilość serii, powtórzeń aby to było profesionalnie.
co do tych rozpisek to jak możesz to prześlij mi je [email protected]
będę bardzo wdzięczny zainteresowałem się tym sposobem ze względu na zastój i aby trening był ciekawszy

więcej dodać niż ująć

więcej dodać niż ująć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
OK-Podeślę Ci na dniach>

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym jednak zaczynal od serii z najwiekszym obciazeniem - oczywiscie po pewnej rozgrzewce, na swieze miesnie najlepiej dzialac duzymi ciezarami a na zmeczone mniejszymi, przynajmniej u mnie byly dobre efekty przy tej kolejnosci, a przy odwrotnej nie mialem sily na koncowe serie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Przemek-dokładnie tak napisałem-ta pierwsza seria jest właśnie rozgrzewkowa.Pozdro/

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wg. to nie jest trening holistyczny.
Ja przez trening holistyczny rozumiem trening calego ciala na kazdym treningu - np. ja tak teraz trenuje :)

bst
Happy HIT follower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Już dziś nie zdążę,ale jutro wpiszę coś o zasadach treningu holistycznego.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Jak obiecałem wrzucam tutaj kilka słów o podstawach treningu holistycznego.
PODSTAWOWE ZASADY TRENINGU HOLISTYCZNEGO(całościowego):
-Trening holistyczny(całościowy)jest ukierunkowany na pobudzenie do rozwoju włókien mięśniowych białych i czerwonych,jak również mitochondrii,
-Każde ćwiczenie powinno zawierać serie o małej,średniej i dużej liczbie powtórzeń,
-Przed rozpoczęciem treningu każdej grupy mięsniowej, należy przeprowadzić dokładną rozgrzewkę gimnastyczną oraz wykonać serię wstępną-rozgrzewajacą,
-W pierwszej kolejności,po rozgrzewce,kidy mięsnie są zdolne do maksymalnej pracy,wykonuje sie serie ciężkie,ukierunkowane na rozwój włókien białych(szybkokurczliwych),
-W drugiej kolejności należy wykonać serie średnie,których celem jest przećwiczenie włókien czerwonych(wolnokurczliwych),
-Jako trzecie w kolejności wykonuje sie serie lekkie o wysokiej liczbie powtórzeń dla rozwoju mitochondrii,polepszenia ukrwienia mięsni i zapoczątkowania procesu magazynowania glikogenu,
-W głównym(podstawowym) ćwiczeniu na daną grupę mięśniową serie ciężkie muszą mieć przewagę nad seriemi średnimi i lekkimi.W innych ćwiczeniach liczba serii ciężkich,średnich i lekkich może być równa.

Plusy treningu holistycznego:
-rozwój masy mięśniowej,
-zwiększenie gęstości masy mięśniowej,
-pobudzenie wydzielania hormonów anabolicznych:testosteronu i somatotropiny.

Jeśłi kogoś interesują szczgóły-służę.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co by nie pisac - najlepszym przykladem jest "3x3 by Matt Brzycki"

bst
Happy HIT follower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2988 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27831
BST, możesz napisać jak wygląda Twój trening?! Ja od poniedziałku mam zamiar ćwiczyć w ten sposób (całe ciało na treningu, 3x na tydzień). Przygotowałem sobie program, ale pewnie Ty masz lepszy:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mieliscie goraczke na silowni?

Następny temat

Jak cwiczyc aby zbic mase (szczegolnie klatki)

WHEY premium