SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nic po treningu?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15498

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Ćwiczę do godz. 20 czy 20:30 aerobic (różne rodzaje - hi-low, spinning lub box), jem obiad kolo 17.Czy moge po treningu nic juz nie jesc jeśli jestem na diecie redukcynjej?Założylam sobie, że po 18 już tylko piję wodę lub herbatki owocowe. Nie zależy mi specjalnie na większych mięśniach, bo po 7 latach koszykówki mam juz ich wystarczającą ilość, chce tylko je odsłonić:)W ciągu dnia spożywam kolo 1200 kcal.Mam 176 cm i 69 kg wagi.Z góry dziękuję za pomoc.

kim

kim

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Trenując już jakiś czas na siłowni, zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że nasze odżywianie, czyli dieta ma niezmiernie istotny wpływ na osiągane wyniki. Dlatego też robimy wszystko po to, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe i wprowadzić ogólne zalecenia w celu kształtowania sylwetki.

Powszechnie uważa się, że posiłek przed jak i po treningu są najważniejsze i zdecydowane warto zwrócić uwagę na to, co wtedy spożywamy i w jakiej ilości. Bez wątpienia posiłek przed treningiem warto zjeść około 2 godziny. Tak, aby nie trenować o pełnym żołądku, co mogłoby znacznie utrudnić jego prawidłowe wykonanie. Można również wykonywać treningi na czczo. Jednak nie każdy dobrze się wtedy czuje.

Warto pamiętać o tym, że istotny jest okres całej diety i tego, jak wygląda ona w dłuższej perspektywie, a nie tylko jeden posiłek. Po treningu warto zjeść posiłek w miarę szybko, np. do godziny. W przypadku diety zbilansowanej dostarczamy wtedy wszystkie składniki odżywcze. Będą to odpowiednie źródła białka, tłuszczów i węglowodanów. Dla przykładu może on wyglądać w ten sposób: szynka wieprzowa, ziemniaki i surówka warzywna.

Warto znać najlepsze źródła białka, tłuszczów i węglowodanów:

1. Białko: https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html
2. Tłuszcze: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html
3. Węglowodany: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html







Zmieniony przez - domer w dniu 2018-09-23 19:29:43

Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
WYPELNIJ PROFIL.
1. Jesz stanowczo za malo. 1200 kcal dziennie to duzo za malo jak dla aktywnej kobialki, przejrzyj post Smoczka:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64042
2. Po treningu zjedz normalny posilek bialkowo-weglowodanowy. Organizm wtedy nie jest nastawiony na odkladnie w postaci tkanki tluszczowej. Jezeli idziesz spac ok. 23 to mozesz jeszcze 30-60 min. przed snem zjesc bialko w postaci odzywki lub tunczyka. Zeby ochronic miesnie musisz jesc odpowiednia ilosc bialka, w Twoim przypadku ok. 120-140g dziennie. Tu masz post nt. temat.
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=61563&forum_id=10&Topic_Title=&forum_title=Od�ywianie
Wskazowki przy diecie wysokobialkowej:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64687

TEKST TYGODNIA:
"jak sie dobrze odrzywiasz to wszystkie te skladniki pokarmowe wykorzystywane sa do produkcji spermy a jak nie walisz to ona cialge jest i nie potrzebuja jej i wtedy do budowy miesni i na mase ci wchodzi"

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Wielkie dzięki za odpowiedź.Profil starałam sie wypełnić, ale jakis blad mi wyskakiwał...popracuję nad tym trochę poźniej:) Czytałam już proponowane przez Ciebie posty, w teorii jestem dobra:) Tylko, ze stosując sie do tych wszystkich rad niestety nic nie chudłam:(ani obwody ani kilogramy.. A cwicze tylko 3x w tygodniu..chce od przyszlego tygodnia 2x spinning i 2 x siłownia..ile wtedy kalorii spożywać, zeby chudnac 1kg (lub nawet 1,5 kg na tydzien?Bo przy 1500 to chyba sie nie uda.. Po treningu jak jestem w domu koło 21:30 juz nie chce mi sie nic jesc..od razu spac ide.Czy coś się może stać jak nie bedę nic już jeść?Sorry, że jestem monotematyczna,ale bardzo mi ten posiłek po nie pasuje:)
Pozdrawiam:)

kim

kim

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Profil wypelnilas.
Ja tez bede monotematyczny. Jak zjesz ok. 17 i dopiero rano nastepnego dnia wpedzisz swoje miesnie w wielogodzinny katabolizm. Wiec zjedz cos po treningu. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze czeste, wysokobialkowe posilki przyspieszaja metabolizm. Sprobuj wiec jesc czesciej a mniej.
Mysle, ze jak dla Ciebie 1500 kcal to minimum, ktorego nie powinnas przekraczac (oczywiscie w dol).
Moze napisz co, jak, w jakich godzinach jesz i kiedy trenujesz. Wtedy sie obaczy.

TEKST TYGODNIA:
"jak sie dobrze odrzywiasz to wszystkie te skladniki pokarmowe wykorzystywane sa do produkcji spermy a jak nie walisz to ona cialge jest i nie potrzebuja jej i wtedy do budowy miesni i na mase ci wchodzi"

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Od razu po wysłaniu poprzedniej wiadomości udało mi się w ten profil wejść:)
Co jem...
I - chleb chrupki x 2 lub 3 + dodatki czyli tuńczyk, biały ser, wędlina chuda, jaja lub jakiś serek topiony lub pleśniowy, do tego warzywka i jakaś herbatka bez cukru oczywiście (a tev dodatki to nie wszystkie na raz oczywiście)
II - owoce - 2 jabłka, kiwi
III - serek wiejski + chleb chrupki x 2
IV - pierś z kurczaka + warzywa gotowane lub surowe (sporo), czasem ryba lub spaghetti z sosem pomidorowym,
i na tym chcialam skończyć, ewentualnie wieczorem jakiś jogurt (jem bez cukru) czy owoc (kiwi zazwyczaj), ale wiem, ze tu powinnam białko i chyba będę jeść tuńczyk czy jaja.A i nie trawie mleka (po nim choruje a
Przez ostatnie 1,5 miesiąca ćwiczyłam 3 x na tydzień - zazwyczaj spinning - godzina lub jakies bnp czy boxaero.W weekendy rano lub wieczorem rowerek ok. 45 min.

kim

kim

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
Nie chudniesz bo jesz za malo i za za rzadko przy swoich wydatkach energetycznych. Organizm wchodzi w tryb oszczednosciowy i robi zapasy z kazdej porcji jadla, jaka przyjmujesz. Ketabolizm miesni jest rowniez istotny, ale w Twoim przypadku to rzecz drugorzedna.

Zwieksz liczbe posilkow do 6-7, zwieksz udzial B w diecie (stanowczo za malo!), zadbaj o obecnosc T nienasyconych.

tu masz wskazowki do diety dla wysokoB, dla aktywnych jak Ty:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64687

Poza tym wszystko jak Marcinecki

Pozdro

no pain, no gain

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Dzieki:)Nie pozostaje mi nic innego jak więcej jeść:)
Pozdrawiam:)

kim

kim

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Mysle, ze nie tylko wiecej ale i lepiej.
Jezeli chcesz mozesz rozpisac to co skomponujesz dla siebie i podac na forum bo to co teraz jesz nie jest najlepszym rozwiazaniem.
Nie boj sie jedzenia, ono nie gryzie a szczegolnie niedoceniane i nielubiane przez panie bialko jest super przy zrzucaniu zbednego tluszczu. Poza tym kontroluj efekty centymetrem i wlasnymi wizualnymi odczuciami a nie waga.

TEKST TYGODNIA:
"jak sie dobrze odrzywiasz to wszystkie te skladniki pokarmowe wykorzystywane sa do produkcji spermy a jak nie walisz to ona cialge jest i nie potrzebuja jej i wtedy do budowy miesni i na mase ci wchodzi"

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Nie..ja jedzonka sie nie boje:)Bo ja je gryze nie ono mnie:)
A tak poważnie to białko jest spoko tylko nie ma zbyt dużej jego różnorodności a ja preparatów kupować nie chce. Jest chude mięso (kurczak,indyk), tuńczyk i inne ryby,jaja.Nabiał też,ale juz nie na wieczór, bo laktoza, to samo z jogurtami.No to rano jem nabiał i wędlinę chudą, potem jakiś serek wiejski, na obiad kurczak-udko np. kolacja 2 jaja.Ale to chyba jest za mało z według waszych wzkazówek.A znów nie mogę w pracy non stop jesc..co 3 h..nie mam na to czasu po prostu..i bede na mnie patrzec dziwnie..mam tylko jedna przerwe sniadaniowa...pracuje z klientami..i tak jeszcze kolo 15 odgrzewam w mikrofali jakiegos kurczaka.
Co do planu jedzonkowego to sama nie wiem..nigdy czegos takiego nie robilam..jestem raczej spontaniczna i nie lubie jesc na godzine nawet jak mi sie nie chce..na pewno dodam do obiadu kasze gryczana lub ryz ciemny jakis i wieczorem po treningu moze tunczyk i jajko lub jajecznica bez tłuszczu. A i czy 3 owoce na dzien mozna-np. 2 jabłka i kiwi?Bo to fruktoza podobno?

kim

kim

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Pewien rezim dietetyczny (oczywiscie bez przesady) jest OK i jak najbardziej wskazany ale to indywidualna decyzja. Jezeli nie chcesz lub nie mozesz to trudno.
Wspomnialas o odzywkach... To moze byc dobre rozwiazanie na uzupelnienie bialka w ciagu pracy kiedy nie mozesz jesc.
Owoce sa OK choc ja preferuje warzywa (tez je mozna w pracy chrupac np. papryczke).
Aaaaa... Udko kurczaka jest tluste i zazwyczaj ze skora, lepiej zjesc piers.
I nie przejmuj sie ludzmi, niech tyja sobie w spokoju. Jak zobacza efekty sami zaczna sie pytac jak to zrobilas.

TEKST TYGODNIA:
"jak sie dobrze odrzywiasz to wszystkie te skladniki pokarmowe wykorzystywane sa do produkcji spermy a jak nie walisz to ona cialge jest i nie potrzebuja jej i wtedy do budowy miesni i na mase ci wchodzi"

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6731
Oczywiście do zaleceń postaram sie stosować w miarę swoich możliwości:)Chcę dobrze wyglądać na wiosnę i lato:)A czy od preparatów białkowych nie złapię masy?Kiedyś kolega mi tak powiedział...I jak je stosować-jako posiłek mozna w trakcie dnia?Oprócz owoców warzywka tez jem a udko pieczone bez skórki i tłuszczu choć i tak częściej jem pierś.Na poczatku jest to wszystko troche skomplikowane, ale mysle ze za pare tygodni bedzie latwiej:)Raz jeszcze bardzo dziękuję za zainteresowanie:)

kim

kim

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Żywienie osób aktywnych fizycznie

Następny temat

mam pomysla na spalanie tluszczu ale

WHEY premium