SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

lekka kontuzja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1138

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 220 Wiek 19 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 13735
Witam, jakiś czas temu ok. 2-uch miesięcy robiąc bicepsa sztanga nagle zaczął mnie boleć nadgarstek, normalnie nie boli tylko podczas ćwiczeń ale nie aż tak mocno ze nie mogę trenować więc kontynuuje treningi ale w pelni nie jest zdrowy i unikam ćwiczeń które maja głownie nacisk na nadgarstki i ćwiczę w rękawiczkach. Ale powinienem to wyleczyć więc tak za miesiąc ( bo wtedy koniec mam redukcji ) bez ćwiczeń siłowych tzn 1 godzinkę aeroby i z 20min brzuch + lekkie rozciąganie i bym miał to w dni: poniedzialek/sroda/piatek a w wtorek i sobota interwały i rozciąganie i tak przez tydzień zaś następny tydzień to całkowicie na off (zmniejszyłbym wtedy kcl w diecie) po tych dwoch tygodniach zacząłbym robić normalny trening jaki wykonuje z tym ze z 50% (dodałbym kcl) ciężarem jaki wykonuje. Po tym tygodniu zacząłbym normalnie trenować i wszedł na zapotrzebowanie zerowe. . . Pytanie, czy to dobre rozwiązanie jak napisałem z treningami nie stracę zbytnio formy i siły? oraz polecacie jakąś maść czy inne sposoby by wyleczyć ten ból nadgarstka? (jak kręcę nadgarstkiem to mi pyka, co do warzyw to wcinam.)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 325 Napisanych postów 20049 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 165593
Najlepiej jak odpoczniesz do ustapienia bolu, albo od razu skontaktuj sie z lekarzem.
Pozdrawiam.
1

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 220 Wiek 19 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 13735
MarcelQ
Najlepiej jak odpoczniesz do ustapienia bolu, albo od razu skontaktuj sie z lekarzem.
Pozdrawiam.

A gdy będę odpoczywał to mogę robić ćwiczenia gdzie nie będę angażował nadgarstka? chodzi mi o areoby na takim sprzęcie oraz interwały i brzuch by zbytnio formy nie stracić przy leczeniu nadgarstka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3211 Napisanych postów 41793 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 321973
Możesz robić ćwiczenia, w których nie obciążasz nadgarstków. Z lekarzem się konsultowałeś ? Było jakieś prześwietlenie?
1

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
ronie220
Możesz robić ćwiczenia, w których nie obciążasz nadgarstków. Z lekarzem się konsultowałeś ? Było jakieś prześwietlenie?

Jeszcze nie byłem, myślalem ze samo mi przejdzie za jakiś czas. Będąc na offie przez tydzień-dwa stracę dużo w formie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3211 Napisanych postów 41793 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 321973
Przez tydzień nic nie stracisz, przez dwa może trochę nabicie zejdzie i nic więcej.
1

Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
ronie220
Przez tydzień nic nie stracisz, przez dwa może trochę nabicie zejdzie i nic więcej.

Znasz może jakieś sposoby na wzmocnienie nadgarstków albo ich leczenie? np przykładanie lodu 2 razy dziennie czy by coś pomogło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Pilnuj prawidłowej techniki w ćwiczeniach i ewentualnie zakup opaski na nadgarstki, choć te bym stosował kiedy będziesz podnosił już solidne ciężary.

Nowy blog:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
apokalipsa NUTRIFARM Moderator
Ekspert
Szacuny 358 Napisanych postów 37367 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 125759
Z nadgarstkami może być problem na dłuższy czas, jednak zależy co dokładnie się stało i jak będziesz trenował, tzn trzeba unikać chwytów które go obciąża w jakiś niekorzystny sposob, nawet mala modyfikacja może wyjść na plus, albo zaszkodzić, w każdym razie musisz bardzo zwrócić teraz na to uwagę, choć ogólnie myślę, że wszystko da się trenować...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2017-12-16 21:01:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
O jakichs usztywniaczach do wyciskan ten bym pomyślał.
1

Nowy blog:

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to dobry plan treningowy?