SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dominiklbn / Dziennik - OD SUCHARA DO KAFARA - MASUUUUJEMY :D / CEL : 80 kg

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3763
Witam wszystkich
Planowałem zrobić test w dziale z odżywkami, ale zwlekałem z tym i minęły już ponad 2 tygodnie odkąd zacząłem cykl na kreatynie inkosporu Postanowiłem jednak założyć dziennik, który pozwoli mi na udokumentowanie wypisek z treningów, fotek itd. Fajna sprawa przypomnieć sobie po roku 'jak to kiedyś było' hehe

Forum odwiedzam regularnie od stycznia tego roku, jednak konto mam od niedawna

Coś o sobie:
Za miesiąc skończę 19 lat. Trenuję muay thai od 11 miesięcy. W lutym postanowiłem zapisać się na siłkę, żeby nabrać trochę masy Po miesiącu naciągnąłem najszerszy grzbietu przez co miałem miesiąc urlopu od sw i siłki Po tej przerwie chodziłem już regularnie na siłownie do 25 czerwca. Na początku lipca pojechałem na obóz MT, a po powrocie pracowałem na budowlach i remontach przez większość wakacji itp. Na siłkę nie miałem wtedy czasu. Pod koniec sierpnia powróciłem do treningów, z bicka spadło 1,5 cm przez wakacje Zarobiłem trochę chajsu i zdecydowałem się, że zrobię swój pierwszy cykl na jakimś mono Dietę trzymałem odkąd wróciłem z pierwszego treningu na siłowni, mocno wziąłem sobie do serca słowa 'dieta
stanowi 60 % sukcesu' Niestety miałem problemy z trawieniem, z tego co widziałem to mistrz spamu studensky :D miał podobnie tzn. kibel 3x dzien, gaaazy itp. Dodając do tego 2 treningi MT w tygodniu, można powiedzieć, że z planów złapania paru kg nic nie wyszło Teraz jednak nastąpiła poprawa, organizm lepiej trawi posiłki, kibel max 2x na dzien, czasem nawet raz na 2 dni.
Oby tak dalej :)

Historia treningów :

Pierwszym treningiem była lekka obwodowka przez miesiąc. Następnie fbw rozpisany przez instruktora na siłowni, trenowałem tym do końca maja. Przez czerwiec poleciałem splitem klatka + tric, nogi + barki, plecy + biceps. Przez cały ten okres na siłkę chodziłem 3x w tygodniu. Po wakacyjnej przerwie zacząłem chodzić 4x tygodniu. Obecnie jadę na treningu podwójnie dzielonym :


A1: klata, barki, triceps (ciężko)

wyciskanie sztangi skos w górę 4s zakres 6-10
wyciskanie sztangi płasko 3s 6-8


wyciskanie siedząc na suwnicy smith 4s 8
unoszenie sztangielek bokiem w gorę 3s 10-15

wyciskanie francuskie sztangą leżąc 3s 12
pompki na poręczach 3s 10


B1: nogi, plecy, bicepsy (lekko).

żuraw 3 s 15
dzień dobry 2 s 15
wykroki 4s 12
suwnica 3 s 15
wspięcia na palce 3s 20

wiosłowanie końcem sztangi w opadzie 3s 12
ściąganie liny wąsko 3s 12
szrugsy 3s 12

uginanie ramion ze sztangielkami młotkowo, siedząc 3s 12
uginanie ramion na modlitewniku wąsko 2s 12-15

A2: klatka, barki, tricepsy (lekko).

wyciskanie skos góra hantle 3s 8-10
rozpiętki 3s 12

wyciskanie hantli siedząc 3s 15
unoszenie sztangielek w opadzie 3s 15

prostowanie ramion na wyciągu 3s 15
prostowanie ramion ze sztangielką siedząc- za głową 3s 15

B2: nogi, plecy, bicepsy (ciężko).

przysiad ze sztangą 4s 8-10
wyciskanie na suwnicy 3s 15
wspięcia na palce 4s 12

podciąganie na drążku 4s max
wiosłowanie sztangielką 4s 8

szrugsy 4s 8

uginanie ramion ze sztangą 3s
uginanie ramion ze sztangielką z supinacją nadgarstka stojąc 3s


MC nie wykonuję ze względu na kręgosłup, miałem kilka kontuzji związanych z lędźwiowym, które nawet nie były wyniesione z siłki... Przez ostatni tydzień na barki robiłem na obu treningach wyciskanie na smithie, ładnie czuję pracę barków przy tym ćwiczeniu, nie wiem czy nie wywalić wyciskania hantelek przy których kręgosłup daje się we znaki..

Cykl na x-treme creatine zacząłem 8 września

Suplementy:
Inkospor x-treme creatine
Monohydrat kreatyny w postaci proszku, przeznaczony
do uzupełniania diety sportowców wyczynowych w okresie intensywnego wysiłku lub stosujących dietę ubogą w kreatynę. Szczególnie polecany sportowcom dyscyplin siłowych, siłowo-szybkościowych, kulturystom, lekkoatletom oraz piłkarzom.

Trec nitroprogen
NitroProGen jest 100% odżywką białkową zawierającą połączenie protein o działaniu anabolicznym i antykatabolicznym. W skład preparatu wchodzą szybko przyswajalne białka serwatkowe w postaci hydrolizatu i koncentratu, które gwarantują natychmiastowe działanie anaboliczne poprzez zwiększenie syntezy białkowej. Powoduje to, że aminokwasy zawarte w preparacie w kilka minut od jego zastosowania przedostają się strumieniem krwi do uszkodzonych włókien mięśniowych powodując ich szybką odbudowę.

Olimp carbo









Dawkowanie kreatyny:
Przez pierwszy 10 dni było: DT 5g rano, 5 g po treningu DNT 5g rano
Kolega brał mono vitalmaxa 5 g to była kopiasta łyżeczka i ja też tak brałem swoją. Po 10 dniach cyklu kupiłem wagę elektroniczną, okazało się że brałem 8-10 g porcję Przez to latałem tak do kibla haha ale co tam jakoś przeżyję.. Zobaczyłem, że Wuchta poleca 15 g w DT i 10 w NT, więc zmieniłem dawkowanie na takie proporcje, tym razem już odpowiednio wyliczone heheh czyli teraz wygląda to tak : DT - 5 g rano, 5 przed i 5 po treningu, DNT - 5 g rano, 5 g przed 3 posiłkiem

Dieta :
Jem 5 posiłków dziennie, ostatnio jadłospis wygląda mniej więcej
tak :
1 posiłek : 100 owsianych, 30 g rodzynek, 30 g orzechów laskowych , 30 g nitroprogen
2 posiłek : jajecznica z 4 jaj,chleb razowy, pomidory
3 posiłek przed treningiem : 100 g piersi z kurczaka, 100 g ryżu brązowego/'parabolicznego'/ makaronu razowego
4 posiłek po treningu : 100 g piersi z kurczaka/ tuńczyk w sosie własnym, 100 g ryżu 'parabolicznego'
5 posiłek : twaróg 200 g, oliwa z oliwek

na koniec kilka fotek suchego leszcza hehehe

tak było po 2 tyg zapyerdalania na pakerni haha






prawie jak napięty najszerszy

a teraz foty robione pierwszego i drugiego dnia cyklu, rano po 1 posiłku :

przód luz



tył luz






nuki













Wymiary z 7 września ( 8 zacząłem brać kretę ),rano bez pompy:
klata luz 97 cm
biceps L/P 33/34
talia 81,5
udo L/P - 57/57,5
łydka L/P 36/ 36,5
przedramię L/P 29,5/30,5
biodra 90,5

wzrost 179,5 waga 70,5 kg

Moim celem jest osiągnięcie wagi 80 kg przy bfie <10
Trochę się rozpisałem haha

Zmieniony przez - dominiklbn w dniu 2009-09-25 23:04:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3763
W czwartek wyszło tak, że nie miałem czasu pójść na siłkę, więc jeden trening przepadł W sobotę zrobiłem z tego powodu trochę inny trening, zamiast wiosła półsztangą zrobiłem wiosło hantlami i dodałem jeszcze podciąganie na drążku.
Nie mam teraz dostępu do aparatu, a w dzienniku same wpisy z progresji ciężaru będą nudne. Postanowiłem, więc przestać pisać w nim do czasu rozpoczęcia cyklu. Start najpóźniej za 2 tygodnie, muszę zarobić kasiorę Będą foty szamy, filmy z treningów i dużo masy
Pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1663
Pośledze pozdro

01.03.09 - zacząłem drogę do chwały

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3763
Pierwsza wypiska z treningu w dzienniku
Sobota 26 IX, 19 dzień cyklu na mono
B2: nogi, plecy, bicepsy (ciężko).

wyciskanie na suwnicy
15x115
15x130
15x150

przysiady ze sztangą smith
8x60
8x70
8x80
8x90

wspięcia na palce siedząc maszyna
12x45
12x50
12x50
12x50

podciąganie na drążku szeroko
13xwaga ciała
9x
8x
7x

wiosłowanie sztangielką w opadzie
10x25
10x30
9x32
8x32

szrugsy

12x24
12x25
12x27
12x27

uginanie ramion ze sztangielką z supinacją nadgarstka stojąc
8x14 + 4x11
10x11 + 4x9
12x9 + 5x7

uginanie ramion ze sztangą
12x25
10x25
10x20 + 10xgryf (10kg)dopompowanie


Komentarz:
Nogi fajnie się spompowały, nie czułem wielkiego zmęczenia :)
3 raz w życiu robiłem przysiady Ostatni trening ostatnia seria 6x80, to ładnie idzie do przodu siła.

Przy podciąganiu na drążku starałem się robić jak najlepiej technicznie, żeby czuć pracę mięśni. Po 2 seriach czułem już fajnie najszersze

Wiosło, na ostatnim treningu robiłem 2 ostatnie serie 30stkami, dzisiaj już 32 kg, weszło łaaadnie

Szrugsy hantlami, tu też dołożyłem po 2 kg w stosunku do ostatniego treningu. Myślałem, że wypuszcze hantle z rąk, chwyt już mi siadał, ale dałem radę :) Dobra pompa w kapturkach

Biceps już był trochę spompowany po wcześniejszych ćwiczeniach, jak nie mogłem zrobić odpowiedniej liczby powtórzeń danych ciężarem to zmniejszałem go i odrazu robiłem te kilka powt. więcej
w obu ćwiczeniach na koniec ostatnich serii 'pompowałem' małym ciężarem Trening udał się zayebiście, ciężko było zdjąć koszulkę, taka pompa była hehe
Jak już byłem w szatni to przyszedł jeden koleś Murzyn przywitał się ze mną polskim czesc hehe kiedyś kilka razy asekurowałem go jak wyciskał na skosie. Chwilę pogadaliśmy po angielsku heh powiedział że pamięta mnie jak przyszedłem pierwszy raz na siłkę, że byłem wtedy jeszcze chudzielcem itp. a teraz widać że rosnę z każdym dniem i zrobiłem duży postęp miło słyszeć taki komentarz :) myślę, że nie chciał mnie uraczyć swoim *****em haha

Dieta:

Jajecznica z 4 jaj, 200 g razowca, pomidory
Przed treningiem: Szejk 100 g owsianych , 30g nitroprogen, banan
Wszystko zmielone w blenderze
Po treningu : 150 g cyca, 200 g (2 worki) ryżu 'parabolicznego'
Potem byłem na mieście i wpadł niestety kebab, pierwszy od prawie roku
100 g twarogu (więcej nie było ;/ )30 g oliwy z oliwek



Kreatyna zaczyna się ładnie wkręcać, czuję duży przypływ siły
Niedługo postaram się wrzucić jakieś filmy z treningów :)

Czekam na jakieś komenty :D haha

Zmieniony przez - dominiklbn w dniu 2009-09-26 22:36:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34857
Przeczytałem wszystko ładnie rozpisane. Dobry wybór z kreatyną! Przysiady bym robił na wolnej sztandze a nie na suwnicy ponieważ na tym drugim jest nie naturalny ruch i grozi to kontuzją.Między mną o tobą różni nas 15kg i podobnego wzrostu jesteśmy więc mniej więcej masz zarys jak mógłbyś wyglądać. Jakieś osiągniecia są w SW?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niestety miałem problemy z trawieniem, z tego co widziałem to mistrz spamu studensky :D miał podobnie tzn. kibel 3x dzien, gaaazy itp.

SOG


Miło mi, że ktoś obcy o mnie wspomina, czyli jestem chyba znany na forum


Pozdro, powodzenia i będę zaglądał Też szamię mono teraz

Zmieniony przez - studensky w dniu 2009-09-27 10:18:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 684
wszystko ładnie przejrzyście rozpisane ;]
jutro bierzesz 80 na płaskiej:) i uważaj na tych murzynów ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3763
20 dzień cyklu, nietreningowy

Wziąłem 5 g krety rano i 5 g przed 3 posiłkiem :) Ostre zakwasy w czworogłowych ud

Dzisiejsza micha :

1: 100g owsiane, orzechy, rodzynki, mleko, 30 g nitroprogen
2: jakieś 200-250 g chicken nuggets z przepisu b-50, zamiast bułki tartej zmielone owsiane 100x lepsze od suchego kuraka gotowanego na wodze.. i do tego około 100 g makaronu
3: 100 g cyca, 80 g ryżu, sałata
4: zaraz jajecznica z 4 jaj, pomidory, ciemny chleb
i na noc pójdą 2 serki wiejskie + oliwa (5)

Avasso: Dzięki, widziałem dużo dobrych opinii o krecie tej firmy i dlatego się na nią zdecydowałem, wiadomo za jakość się płaci :) Przysiady takie robiłem, bo nie ma u mnie na siłce stojaków do przysiadów, są jedynie te przy ławeczkach do wyciskania, które są na stałe złączone z ławkami.. ale następnym razem zajmę ławkę, odwrócę ją, stojaki wysunę do góry i porobię na wolnym ciężarze A co do sw, to nasza sekcja jest dosyć świeża, nie było jeszcze treningów pod kątem zawodów itp. A mój staż też zbyt długi nie jest, z tych 11 miesięcy odliczyć przerwę wakacyjną, kontuzje, to zostanie jakieś pół roku. Jednak sądzę, że nie zmarnowałem tego okresu i wiele się już nauczyłem

Studi: no jesteś znanym plackiem haha
Już do ciebie zaglądałem, browarek na cyklu musi być nie ?
Odbijam soga

Daniel:
spróbuję chociaż się położyć pod tymi 8 dyszkami jak się uda wycisnąć to 7,5 kg dołożę do maxa sprzed tygodnia tylko na ostatniej serii to już tyle sił nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pamiętaj, browar na masę












































wóda na rzeźbę

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3763
znam to , w czerwcu kaloryfer zayebiscie mi wyszedl po 3 dniowym piciu ruskiej czystej nad jeziorem
pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2996 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34857
Będę wpadał i pomagał na pewno kiedyś chciałem zostać fighterem i nadal chce. Ale może przy bb coś ze mnie będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1500
sogacz za to mt i przede wszystkim za nasz piękny lbn z którego pochodzisz nie wiem tylko po co ten nitro progen nie lepiej gainera jakiegoś wrzucić zamiast tego?
pozdro i szerokości (w barach)

Zmieniony przez - RaidN w dniu 2009-09-27 22:59:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie na biezni, wskazane na masówce?

Następny temat

Pierwszy cykl na kreatynie - cel sucha masa i siła

WHEY premium