SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cwiczenia w biurze :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 304
hej!
nie wiem czy byl juz ten temat ale wyszukiwarka nic nie pokazuje :/
pracuje w firmiei nformatycznej i bite 10 godzin spedzam siedzac przy komp.
od pewnego czasu zaczal mnie bolec kregoslup w "krzyzu"
przy robieniu sklonow pojawia sie bol niezbyt silny ale wyrazny.
porosze o zaproponowanie cwiczen ktore moge wykonac na kregoslow i w ogole na niewielkiej powierzchni biurowej.

pozdrawiam!!

"jeśli nie uwierzysz w siebie nikt nie uwierzy w ciebie..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 672 Wiek 106 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18387
Jeżeli dużo czasu dziennie spędzasz przy komputerze, to powinieneś obowiązkowo codziennie robić stretching Tutaj możesz poczytać trochę więcej na ten temat: http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm

Poza tym, rób możliwie często przerwy - wstań na chwilę od komputera, rozciągnij trochę ciało - jeżeli masz dłuższą przerwę, to warto wybrać się na krótki spacerek Podczas pracy, pomyśl też o komforcie siedzenia - zaopatrz się w dobre i wygodne krzesło, ustaw sobie optymalnie monitor (najlepiej na wprost, mniej więcej na wysokości oczu). Kontroluj także swoje siedzenie, nie garb się, nie wykrzywiaj...

Impossible is nothing.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 304
dzieki za odp!
siedzenie, stol, monitor wszystko jest na poziomie:)
ale jak sie siedzi godzinami t ociezko zachowac prawidlowo pozycje.
o spacerek raczej ciezko ale o tym stretchingu poczytam

pozdro

"jeśli nie uwierzysz w siebie nikt nie uwierzy w ciebie..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Pracuj na siłowni nad prostownikami kręgosłupa. Ja mam już nawyk pogłębiania lordozy, ale faktycznie te mięśnie (plus najszerszy grzbietu)ćwiczę systematycznie

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Nie rób skłonów, bo możesz obciążać dodatkowo plecy, jeśli robisz je niedokładnie.

jak juz ktos powiedział - rób sobie przerwy, wstaj i pochodź trochę, rozluźnij ramiona. Rozciągaj kręgosłup i nogi, szczególnie mięśnie tylne uda, bo one się bardzo skracają, jak się dużo siedzi, pośladki. Wzacniaj mięśnie brzucha i pleców, wpływają stabilizujaco na sylwetkę. Przy siedzeniu staraj się pamietać o prawidłowej postawie (wiem, że to trudno, sama nie mogę sobie tego nawyku wyrobić, tylko siedzę przed komp. pogarbiona i pokurczona heh, a potem plecki bolą...).

Jak nie możesz sobie pospacerowac, to wstań chociaż, zrób jeden krok, zrob parę podskoków, otrząśnij się (rozluźnienie mięśni), delikatnie się porozciągaj, jeśli robisz skłon to tylko przez delikatne rolowanie kregosłupa. A, jeszcze dobrze jest porozluźniac i delikatnie porozciągać szyję.

...Only thing to do is jump over the moon...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta Na Mase Malym Kosztem, czy to mozliwe?

Następny temat

Efekt Głodówki

WHEY premium