SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost wagi pomimo diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1459

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

30

Płeć

Mężczyzna

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7
tl;dr
Pod opieką dietetyka schudłem 15 kg, po czym nie zmieniając diety zacząłem przybierać na wadze.

W październiku 2017 zrobiłem sobie badania i wyszło, że w sumie jestem ulany i nie do końca zdrowy. Otłuszczona wątroba, kiepskie wyniki wątrobowe, dość mocno powiększona i do tego blisko 120kg (dokładnie 119) przy 193cm wzrostu. Z mocnym postanowieniem i wynikami badań poszedłem do mojej dietetyk, która rozpisała mi dietę i zaleciła ćwiczenia. I teraz po kolei:

1. Dieta - 2 śniadania, obiad, kolacja i deser (10g orzechów i 200g świeżych owoców) ograniczenie tłuszczy, nielimitowana ilość niektórych warzyw, chude mięso (głównie drób), pieczywo razowe, ryż, kasze, makaron pełnoziarnisty, ogólnie dość fajna i lekka, do tego syta, łącznie wychodzi ok 1900 - 2000kcal + wspominane owoce i orzechy. Do tego raz na tydzień cheat (zazwyczaj robię ok pół dnia, czyli 2-3 posiłki max, często wliczam w to alko), czasami pozwolę sobie na deser max 300kcal, ale to max raz w tygodniu oprócz cheata.
2. Ćwiczenia - 2 x w tygodniu to absolutne minimum, najczęściej siłownia (1 dzień góra + małe cardio, 2 dzień nogi, 3 dzień uzupełniający plus małe kardio), latem dużo roweru, czasem bieganie.
3. Tryb życia - głównie siedzący ze względu na pracę (biuro + samochód), po pracy staram się ruszać jak powyżej. Ze względu na nieregularny charakter mojej pracy, 3 treningi po te 1,5h to absolutny max, jaki mogę wyciągnąć, najczęściej udaje mi się wygospodarować czas na 2 w tygodniu.

I tak od października do sierpnia udało mi się zejść do stabilnych 104kg, wyniki wątrobowe doprowadzić do podręcznikowych norm i ogólnie super sprawa. I od tego momentu dobiłem do 107kg:/ Co się zmieniło? Właściwie niewiele, bo dietę trzymam cały czas i sumiennie jak do tej pory. Nie podjadam, przedłużające się cheaty były głównie wymuszone wyjazdami i brakiem możliwości trzymania diety, ale takich sytuacji było wręcz mniej niż kiedyś. Jedyna bardziej drastyczna zmiana, to po konsultacji z moją dietetyk wrzuciłem symboliczną suplementację: 3g kreatyny i 25g białka dziennie. Nie wiem czy to jest z tym związane, ale wygląda na to, że odtąd zacząłem tyć. Odpuściłem całkowicie orzechy, ostatnio zrezygnowałem z 30g pieczywa dziennie, białko rozpuszczam w wodzie zamiast mleku (chude, max 44kcal na 100ml), ćwiczę cały czas... I dupa, dziś znów prawie 1kg więcej od ubiegłego tygodnia... Nie wiem o co chodzi, jestem strasznie zdołowany, bo mam wrażenie, że dobre 2 miechy pracy i wyrzeczeń poszło się czochrać. Będę niezmiernie wdzięczny za jakąś pomoc czy poradę.


Zmieniony przez - nerkin666 w dniu 2018-09-10 20:48:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82724 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699689
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7
Postaram się, aczkolwiek nie mam jej w edytowalnej wersji, a mam ją rozpisaną na 28 dni, więc trochę mi to zajmie. A jakieś przemyślenia na tym etapie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Podstawa to ankieta działu i zrzut np. 3 przykładowych dni diety. Postaraj sie je wrzucić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12178 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627490
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie witaminy brać gdy ma się mało warzyw i owoców w diecie

Następny temat

Dieta redukcyjna - do oceny.

WHEY premium