SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost a ćwiczenia siłowe u piętnastolatka

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 951

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
Witam,

wiem, że ten temat pojawił się tutaj nie raz, ale każda sytuacja jest indywidualna, więc chciałem się zapytać o sytuację wzrostu przy treningu siłowym dwa razy w tygodniu i jeden raz w domu.

Mam 15 lat i 173 wzrostu, chciałbym urosnąć jeszcze z 7 centymetrów.
Po treningu pije szejki z białkiem.

Wykonuje martwy ciąg (60 kg, 5 serii po 3 powtórzenia) w wersji sumo, boję się, że jakoś to wpłynie na mój wzrost. Moja technika wydaje mi się coraz lepsza. Przysiady robię w domu z obciążeniem około 30 kilo (mam starą, zardzewiałą sztangę, nie wiem ile dokładnie waży).

Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia, proszę napisać.
Dodam jeszcze, że ćwiczę 3 miesiące.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3653 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21670
Ja bym poczekał jeszcze z siłownią , nie chodzi o to ze trening spowalnia wzrost bo to mit tylko ze względu ze jesteś młody jeszcze i nie powinieneś wykonywać treningu siłowego acz kolwiek chłopaki już cwiczą w tym wieku i nijak ma się to do wzrostu ;) .

Jak pomogłem to nie skąp sog-a :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
trening silowy nie przeszkodzi na pewno.
kwestia by mial kto u ciebie przypilnowac techniki

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
TomQ a w moim temacie pisałeś wrecz odwrotnie ze po co mi siłownia i wgl.Ja jestem tego zdania że kazdy organizm i inne rzeczy z nim zwizane są inne a siłownia na pewno nie zaszkodzi :).Jeżeli nie ma komu przypilnować techniki to odpuść takie ćwiczenia przejdz na maszyny (nie wszystkie ćwiczenia musisz na maszynach ale np jak nie wiesz czy dobrze wykonujesz to ćwiczenie to odpuść,drążek (jest nawet wskazany dla młodych osób dobrze rozciaga i poprawia ewentualną wade postawy jeżeli ktoś ma a także zapobiega wadom postawy).haha urosnąć jeszcze z 7 cm chcieć to można wszystko zależy od twojego organizmu.Pijesz szejki białkowe moze to i dobrze ale popatrz na diete,dieta jest ważniejsza od jakiś tam szejków białkowych bo te szejki to tylko uzupełnienie diety.

Zmieniony przez - ~Igor w dniu 2013-11-02 19:33:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
Igor,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
nekromantis
Igor,

???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
Oj, nie tak się wzięło. Igor, mam raczej dobrą dietę, dużo ryb i mięsa, ale i warzyw. Lubię coś pochrupać (np. marchewkę, ogółem warzywa), nie jestem za słodyczami, właściwie ich nie jem wcale. Myślę, że dieta jest dobra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
Nie określiłes nawet celu jaki chcesz osiagnac a mowisz ze diete masz dobrą.Rozpisz ją jezeli chcesz a zobaczymy moze jednak nie jest az taka dobra,aczkolwiek 10 wskazówek żywieniowych ci starczy jezeli nie chcesz sie bawic w diete.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 42
Igor, co mam Ci napisać? Chcę mieć dobrze wyrzeźbioną sylwetkę, po to chodzę na siłownię. Nie stosuję spalaczy. Chcę zbudować masę mięśniową (jakkolwiek to brzmi w moim wieku). Nie jem słodyczy. Jem mięso z kurczaka, rzadziej wołowinę, staram się częściej ryby (tilapię, mirunę), czasem wątróbkę ( :D ). Zamiast słodyczy jem owoce, spożywam pieczywo i chleb (pieczywo żytnie lub razowe, na śniadanie jadam czasem kanapki i do szkoły również). Dużo płatków owsianych, otrębów, jogurtów i mleka (raczej do szejków). Czasami wspomagam dietę magnezem firmy Olimp. Kiedyś brałem wapń i cynk tejże firmy, ale już nie biorę. Węglowodany przyjmuję raczej normalnie, jem ryż (raczej pełnoziarnisty), kaszę, ziemniaki. To wszystko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1164 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9517
Poczytaj podwieszone w dziale dieta ale tutaj tez znajdziesz wiele informacji bo widac masz braki i nie umiesz sprecyzowac swoijego celu.Żeby miec wyrzezbiona sylwetke to trzeba miec co rzezbic najpierw masa potem rzezba dlatego poczytaj a zeby miec mase trzeba miec diete :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy

Następny temat

Pomoc w redukcji

WHEY premium