SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 925

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1243
Witam chciałem zapytać o wykonywanie powtórzeń na klate. Robię 12,10,8,6. O ile powinno się zwiększać ciężar przed kolejnymi powtórzeniami? Jest na to jakaś reguła?

Przy okazji... Wydaje mi się, że przy wyciskaniu osłabia mnie triceps przez co podnoszę mniej. Może być taka przyczyna?

masZIPomyśl

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142
Powiem Ci, że na to nie ma reguły

Ja np. ciężar w seriach zwiększam co 5 kg, dużo osób co 10 kg.
To zależy od Ciebie o ile sobie zwiększysz

A co do tego, że triceps Ci osłabia wyciskanie to wydaje mi się, że to nic do tego nie ma. Co prawda triceps pracuje przy wyciskaniu, ale nie wpływa na efekty wyciskania. Tutaj się liczy technika i siła

Pzdr

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 156 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1243
To co mogę zrobić, żeby zwiększyć siłę? Można jakoś to zrobić pomijając trening nastawiony na siłe albo biorąc np kreatyne?

masZIPomyśl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142
Ja na sucho ćwiczę.Co 2-3 tyogdnie próbuje więcej dołożyć ze dwa, trzy kilo do ostatniej serii, jeśli dobrze idzie to wtedy w następnym tygodniu zwiększam w każdej serii ciężar o te 2-3 kilo

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
Jak chcesz zwiekszyc sile to na pewno nie stosujac progresje 12-10-8-6 ale predzej 10-8-6-4

A co do glownego pytania nie ma zadnej reguly jest tylko zasada:

Zeby cwiczyc takim ciezarem ktory pozwoli nam podniesc zalozona ilosc powtorzen, najlepiej jak w pierwszych dwoch seriach bedzie pewien zapas (1-2 powtorzenia) natomias ostatnie najlepiej jak tego zapasu nie ma.

Pozdrawiam/

... znowu polubiłem żelastwo.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

trening do oceny

WHEY premium