SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie hantlami VS Wyciskanie sztangą

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8668

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 182 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3785
Interesuje mnie profesjonalna odpowiedź jakie są różnice anatomiczne oraz efektywność przy tych ćwiczeniu. Ogólnie wady i zalety. Dla kogo mieszanie tych ćwiczeń się nadaję i oraz najważniejsze czy przy wyciskaniu hantlami ważniejsza jest supinacja czy tzw ściąganie hantli do siebie gdy są w górze.

P.S. chodzi mi o wyciskanie na klatkę, a nie na barki

Zmieniony przez - Fornal89 w dniu 2011-09-19 00:28:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3274
Jak ściskasz hantle do siebie, gdy są w górze, to oddziaływuje to na wewnętrzną część klatki. Supinację stosuje się w unoszeniu hantli na biceps. :) Ćwicząc hantlami masz możliwość opuszczenia dłoni poniżej linii klatki piersiowej, co uniemożliwia gryf sztangi. Dzięki temu bardziej rozciągasz mięsień. Zaletą sztangi jest to, że możesz sobie założyć większy ciężar i masz lepsze panowanie nad nim, natomiast na hantel nie założysz połoy ciężaru sztangi. Jeśli sztangą robisz serie i zakładasz sobie 100kg, to na hantel przypadnie około 40kg - będziesz musiał jeszcze zapanować nad ruchem. Kontrola nad nim jest trudniejsza. Dlatego lepiej mniejszy ciężar na hantlu, dokładniej i niżej opuszczać - jeśli zależy Ci na szerokości klatki. Za szerokość klatki odpowiedzialne są również rozpiętki, ale to inny temat. To chyba tyle... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 421 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 11162
To i jak coś napiszę. Trochę jak kolega wyżej i coś dodam. ogólnie sztanga jest lepsza na ogólną masę i siłę klatki. Na sztangielkach nie zbudujesz wielkiej siły (nie masz możliwości używania submaksymalnych ciężarów i sporo mniejsze niż na sztangę). Sztangielki, że tak powiem są dobre na doszlifowanie. A teraz o co chodzi z tym poszerzeniem klatki. Sztangielki pozwalają na większy zakres ruchu przez co pozwalają mocniej rozciągnąć klatkę. Pozwala to dopracować zewnętrzne obszary klatki (optyczny efekt poszerzenie, bo przyczepów mięśni nie przesuniesz ). Zniżanie sztangielek i ewentualna supinacja daje możliwość dopracowania wewnętrznych części klatki, czyli jeśli chcesz podkreślić mięśnie na skraju mostka. Sztangielki też są dobre jeśli masz dysproporcje między lewą i prawa stroną klatki pozwalają ją zniwelować w wyniku niezależnej pracy rąk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 182 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3785
to ze supinacje robi się przy bicepsie to wiem :) ale czytałem parę artykułów o supinacji przy wyciskaniu. Ok dzięki Panowie. Można zamknąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5097 Napisanych postów 58814 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 724148
supinacja w ćwiczeniach klatkowych bardzo fajnie się sprawdza, pod warunkiem , że w ćwiczeniach sztangielkowych nie pozwalasz na zderzenia się hantelek w górnej części rom

sztangę i hantle stosuj zamiennie okresowo w kolejnych mikrocyklach

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak ćwiczyć.

Następny temat

Ile dni w tygodniu ćwiczyć na masę mięśniową?

Wheya