SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wpływ kwasu mlekowego na pracę mięśni

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9777

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Mam zadanie i nie wiem dokońca jak je rozwiązać. Wiem pośrednio oco chodzi ale nie wiem jak to naukowo ująć Prosze o pomoc.

Do pracy mięśni potrzebna jest energia, którą organizm wytwarza w procesie utleniania węglowodanów. Przy intensywnym wysiłku, kiedy krew nie nadąża z dostarczeniem tlenu, rozkład cukrów prowadzi do powstania kwasu mlekowego, który powoduje zmeczenie mięśni. Dlaczego tworzenie się kwasu mlekowego powoduje męczenie się mięśni?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 474 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8874
Kurde... a mi całe życie wmawiali że to zakwasy się utrzymuja nawet przez kilka dni...(''); dzięki chłopaki za wyjasnienie zagadnienia!!('');

"old man dies, young girl lives - fair trade"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
poniewaz powoduje spadek ph... poczytaj sobie o wplywie rownowagi kwasowo-zasadowej na prace miesni i powinno sie wyklarowac troche...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jest jednym z mechanizmow mowiacych o tym ze miesnie wiecej nie zniosa i chronia je tym samym przed uszkodzeniem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Cieżkie pytanie zadałem bo nikt mi pełnej odpowiedzi nie udzielił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2969 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26817
ja mam zawsze zakwasy na klacie.. nawet jak robie ją 2 razy w tygodniu.. na tricepsie mam tylko jak robie wyciskanie francuskie siedząc.. dlatego zrezygnowalem z tego cwiczenia bo było to uciazliwe przy innych partiach.. zakwasy nieraz na tricepsach mialem przez tydzien.. CIEKAWE TO.

barki raz w tygodniu , tez mam zawsze

nogi , zawsze..

na bicespie i plecach mam bardzo rzadko a trenuje je cieżko..

nie wiem jak to jest z tym kwasem mlekowym.. ale te zakwasy w niczym chyba nie przeszkadzaja.. poza bólem mięśniowym to siła i masa idzie normalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
heheh bo malo kto ma mozliwosc i czas opowiedziec w pelni
raczej powinnimy rzuca hasla i kierowac do odpowiednich punktow odniesienia
abys mogl sam poszukac odpowiedzi na to pytanie :D

to poprostu temat baaardzo szeroki - dobra doktorska by sie dalo zrobic o ile wlasna tezae komus by sie chcialo udowadniac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
rip - ale ja nie jestem przekonany czy faktycznie to co czujesz dzien czy dwa po treningu to wlasnie zasługa kwasu mlekowego, nie jestem pewien ale mnie sie wydawalo ze taki prawdziwy "zakwas" to ból pojawiajacy sie na treningu, uniemozliwiajacy zrobienie kolejnego powtórzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
wzrost stężenia kwasu mlekowego powoduje zwiększenie poziomu jonów wodorowych (spadek wartości pH). Dochodzi wówczas do zahamowania uwalniania jonów wapnia, co hamuje proces wytwarzania energii i kurczenie się mięśni. Kwas mlekowy doprowadza także zaburzeń w neuroprzekaźnictwie pomiędzy nerwami i mięśniami. Ból jaki się pojawia np. 2 dni po wysiłku nie jest wynikiem nagromadzenia kwasu mlekowego bo ten zostaje zneutralizowany kilkadziesiąt minut po wysiłku. Ból mięśni powodowany jest drażnieniem receptorów bólowych przez różne substancje jakie pojawiają się w procesie naprawy organizmu. Między innymi dochodzi do podwyższenia tzw. cytokin prozaplanych. Substancje te z kolei stymulują monocyty do produkcji prostoglandyn, które uważa sie za jedną z przyczyn powstawania bólu. To tak w wielkim skrócie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
dzieki - wlasnie cos mi w glowie switalo, ale dawno sie nie doksztalcalem w tej kwestii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Dzieki Oto mi chodziło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2969 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26817
ten ból jest pozytywny ?

w sensie czy jak boli na dugi , trzeci dzien to znaczy ze mieśien dostał bodzieć i rośnie.. wzmacnia się ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cell Pump + ... ?

Następny temat

Okrągłe plecy - problem

WHEY premium