SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wilczy wzrok

temat działu:

Informator ZACHODNIOPOMORSKI

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7060

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
Byłem wczoraj u lekarza okulisty.
Mam dość dużą wadę wzroku (-8), dlatego noszę soczewki kontaktowe. Stan oka nie jest najlepszy (3 stopień niedotlenienia oka).

Na pytanie: Czy w takim stanie wzroku i oka mogę uprawiać jakikolwiek sport?
Ms. Doktor odpowiedziała że Mogę uprawiać każdy sport, za wyjątkiem siłowni, boksu, judo itd.

Spytałem się więc co z siłownią?
Babeczka odpowiedziała że siłka jest raczej niewskazana. Gdyż za duży wysiłek może doprowadzić do rozwarstwienia siatkówki, ale nie ma reguły. (Jeden gość ma dużą wagę, niehigieniczne podejście do sprawy i ćwiczy spokojnie parę lat, drugi dba o oczy i kontakty a siatkówka rozwarstiła mu się przy przesuwaniu szafy)

Teraz mam dość duży problem, "niewskazane" nie znaczy "zabronione". Strasznie ciągnie mnie na siłkę, z drugiej zaś strony dość dużo ryzykuje. Nie jest powiedziane że od treningu koniecznie coś musi się stać, ale strach jednak jest. Wzrok to nie wątroba, czy też mięsień którego grozi zerwanie (w tym sensie że nowego wzroku sobie nie wstawię czy też go nie zregeneruje).

Cały czas sobie wmawiam że lekki trening nie zaszkodzi, ale jest to raczej autotłumaczenie ziomka który za wszelką cenę chce ćwiczyć.

Co byście zrobili na moim miejscu???

Nie wywołuj Wilka z lasu

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5402 Wiek 99 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 51647
ja np wam jusz pożadnie zryty wzrok i okulista mi zabronił si.lowni ale ja na to zlewam po roku ćwiczeń na siłce poprawił mi się wzrok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Nikt Ci nie powie co by zrobil bo nie wie... Tak czy siak nie jest Tobą.

Mozesz bardziej wytlumaczyc problem? Te problemy spowodowane sa przez same soczewki tak? W jaki sposob? Czy to dlugotrwaly proces? Moze przerzutka na okulary (sa takie mocne?).
1

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
Moja wada wzroku wynosi -8 dioptri(czy jak to się pisze) i głównie z tego powodu oczy są słabsze. Dlatego każdy wysiłek niesie za sobą ryzyko rozwarstwienia siatkówki. Soczewki nic do tego nie mają (ani niedotlenienie oka).
Po prostu z tak dużą wadą rozwarstwienie siatkówki, w przypadku wysiłku jest bardziej prawdopodobne niż u zdrowych ludzi.

Z drugiej zaś strony wśród polskich lekarzy panuje tendencja odradzania wszystkiego (lepiej odradzić, zakazać i mieć z głowy).

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1132 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29971
Twilq mam wade -2,5 + astygmatyzm tez mam soczewki. jedynym powodem poglebiania sie mojej wady jesli sie poglebia jest komputer, na jednej kontroli mialem caly czas ten sam stan powod? brak komputera, silownia i boks w niczym mi nie przeszkodzilo, ale to Ty powinienes zauwazyc czy sie nie poglebia i jak co robisz przez dany okres itp. sam napisalem ze nie ma reguly musisz poprostu wywnioskowac od czego ci sie poglebia kiedy stoi co i kiedy robisz itp

push your limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Twilq: czoje, zona kumpla miala cesarke z tego samego powodu. Moim zdaniem ryzyko jest zbyt duze. Ja np nigdy nie zdecyduje sie na laserowa poprawe astygmatyzmu wlasnie przez oslabienie oka.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1132 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29971
koncze 21 lat odrazu ide, ryzyko zawsze we wszystkim jest.

push your limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
@bercik
Tak na marginesie to astygmatyzm ponoc jest genetyczny i rozwija sie co bys nie robil do pewnego etapu. Potem sie zatrzymuje i mozna robic operacje. Tak wiec przez komputer Ci sie nie pogarsza tylko ogolnie. (Przez komputer pogarsza sie tymczasowo przy dlugim obciazeniu bo oko sie przy wysilku wygina jeszcze bardziej ale potem wraca.)

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1132 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29971
dzi prawda genetyczne, moj dziadek mial masakryczna wade i astygmatyzm, ale 2 operacje i te denka [bo tak wygladaly jego okulary] poszly na bok. astygmatyzm wystepuje w 1-2 pokoleniu, bo moj ojciec ma wade, ale bez astyg. w mojej rodzinie dzieki dziadkowi w moim pokoleniu prawie wszyscy maja wade. chociaz rodzice potrafia nie miec jej. pozatym siedzialem 2 lata nonstop przed kompem, i uwierz ze nie wraca do normalnosci kolejnym powodem kiedy mi sie wada poglebiala byl brak okularow na sobie itp. wstydzilem sie a w szkole wytezalem wzrok i przez to tez sie strasznie psul, zaczelem nosic soczewki i mniej kompa - wada ustala. a operacja to jest dla mnie jedyna droga. bo nie chce cale zycie sie meczyc soczewki/okulary


edit: wiec z tego co widac zadne treningi mi nie powiekszaja wady, a cwicze z coraz wieksza intensywnoscia

Zmieniony przez - beerciik w dniu 2006-06-23 18:20:21

push your limits!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 224 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9637
Twilq,ćwiczyć ćwiczyć
Ja też mam wadę -4 i też noszę kontakty

Z drugiej zaś strony wśród polskich lekarzy panuje tendencja odradzania wszystkiego (lepiej odradzić, zakazać i mieć z głowy).

Wyjąłeś mi to z ust

Test your own limits and keep going

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
wiec z tego co widac zadne treningi mi nie powiekszaja wady, a cwicze z coraz wieksza intensywnoscia

Czytałem trochę literatury przedmiotu i z tego co wiem ciężki wysiłek powoduje zwiększenie ciśnienia w oku, co powoduje wydłużenie się osi gałki ocznej, a co za ty idzie pogorszenie się wzroku.
Osobiście kiedy zaczynałem ćwiczyć trzy lata temu miałem -8, teraz także mam - 8. Więc jest to najprawdopodobniej kwestia indywiidualna.


brak komputera, silownia i boks w niczym mi nie przeszkodzilo, ale to Ty powinienes zauwazyc czy sie nie poglebia i jak co robisz przez dany okres itp. sam napisalem ze nie ma reguly musisz poprostu wywnioskowac od czego ci sie poglebia kiedy stoi co i kiedy robisz itp

Beert nie chodzi o to czy wada się pogłębia czy też nie. Moim problemem i strachem jest to czy siatkówka się rozwarstwi. A jest to proces natychmiastowy, rozwarstwienie nie następuje etapowo. To tj. zerwanie mięśnia.

Ja też mam wadę -4 i też noszę kontakty

Ja niestety mam dwa razy większą wadę, aa co za tym idzie ryzyko również jest dwa razy większe.

Ostatecznie chyba zdecyduje się na wariant pośredni, tzn. lekki ale regularny trening (ręka, plecy, nogi) z wyłączenie klatki piersiowej. Ale czy "lekki" trening, funkcjonuje w kulturystyce i da efekty???
Zobaczymy.

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
peknie Ci oko i bedziesz mial

malinka, dasz sobie reke obciac jak Mu siatkowka odpadnie?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Lekarz (ortopeda) sportowy w okolicy

Następny temat

KOŁOBRZEG___!!

WHEY premium