SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wieczne zmęczenie mięśni nóg

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3442

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Witam! Moim problemem od kilku miesięcy jest ciągłe zmęczenie mięśni nóg - chodzi mi konkretnie o mięśnie ud. Ćwiczę na domowej siłowni + ostatnio kettlebell. Celowo trochę omijam te partie mięśni ponieważ mam je dosyć mocno rozrośnięte - dodam że codziennie do pracy dojeżdżam na rowerze i chyba w tym jest problem - niby niedaleko bo 12 kilometrów dziennie ale potem wystarczy że chcę wejść na drugie piętro to czuję mocne pieczenie mięśni. Nigdy wcześniej mi się takiego coś nie zdarzyło a ćwiczyłem te partie bardziej intensywnie lecz teraz nie mam siły... Czy są może jakieś ćwiczenia rozluźniające? Czy może pomoże jakiś suplement? Zaznaczę jeszcze tylko że nie mam problemu ze stawami tylko te przeklęte mięśnie...

Smakosz Ostrowii :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
kamikaze85

Bardzo mało informacji , brak planu treningowego , skoro dojeżdżasz do pracy 12 km czyli w 2 strony 24 z tego co rozumiem ? jak wygląda rozkład pracy ile x w tygodniu itd...

rozciągasz się po treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Co do planu treningowego to na pewno nie jest przeładowany - głównie skupiam się na górnych partiach a nogom nie poświęcam już dużo czasu (dwie serie po 12 powtórzeń przysiadu ze sztangą 70% max, martwy ciąg i w sumie to wszystko). Jednak od 3 miesięcy ćwiczę na kettlebell a jak wiadomo w niemal każdym ćwiczeniu angażuję nogi. Trening sztangą i hantlami 1-2 x w tygodniu a kettlebell 3x po około 30-45 minut. Moim głównym celem jest redukcja bf przy małych stratach mięśniowych. Rowerem w jedną stronę mam 6 kilometrów do pracy czyli to wychodzi jakieś 60-80 km na tydzień. Co do rozciągania to nie stosuję ani teraz ani nigdy wcześniej :P

Smakosz Ostrowii :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Przepraszam za błąd z tą ankietą - nie wiem jak to usunąć i dodać właściwą nie zakładając nowego tematu :P

Zmieniony przez - kamikaze85 w dniu 2012-10-01 12:39:09

Smakosz Ostrowii :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
" Ostatnio przerabiany plan: Ostatnio plan z głowy :p"

co to znaczy ? pokaż ten plan to bardzo ważne .

Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
W skrócie tak to wygląda aczkolwiek wszystko zależy od czasu (małe dziecko) także często zdarza mi się uciąć parę ćwiczeń...

Podciąganie na drążku
Przysiady ze sztangą - 80kg
Pompki
Wyciskanie sztangi na leżąco - 75kg
Wyciskanie sztangi zza karku
Rozpiętki odwrotne (barki)
Szrugsy sztangielkami
Martwy ciąg - 100kg
Rozpiętki
Biceps sztangielką
Podciąganie sztangi w opadzie tułowia
Zginanie przedramion w podporze tyłem na ławeczce
Unoszenie ramion w bok ze sztangielkami tułów pochylony do przodu
Podciąganie sztangielki w klęku podpartym na ławeczce

Oto mój "plan" - oczywiście jest wszystko spisane na szybko bez zachowania kolejności. Zacząłem ćwiczyć po około 8 miesięcznej przerwie (teraz systematycznie trenuję 4 miesiące) także ciężary są obniżone w porównaniu z czasu sprzed ponad roku... Jak już napisałem moim celem jest przede wszystkim redukcja także głównie wykonuję trening kettlebell 24kg w celu spalania tłuszczu (bardzo dobre efekty - mniej na wadze o około 7 kg w ciągu 3 miesięcy)

Zmieniony przez - kamikaze85 w dniu 2012-10-01 15:27:18

Smakosz Ostrowii :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
kamikaze85

Ogarnij sobie 2 zestawy FBW lub prosty push/pull/leg i trenuj .

Pamiętając o solidnym rozciąganiu po treningu ( statycznym ) czyli tym najbardziej popularnym .

zero filozofii .

pytaj jeśli czegoś nie rozumiesz lub chcesz się dowiedzieć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
No zobaczymy - mam nadzieję że za parę tygodni pozbędę się tego nieprzyjemnego uczucia... dzięki... sog dla Ciebie :P

Smakosz Ostrowii :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mój trening ( poczatkujący)

Następny temat

Problemy z FBW 5x5

WHEY premium