SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYCISKANIE ZZA KARKU

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć trochę więcej o efektach wykonywania tego ćwiczenia, technice i jakie ono angażuje mięśnie (podobno nie tylko przód barków ale całą jego obręcz). Czytałem już atlas więc jak macie jakieś inne info np. linki to bardzo proszę o podanie.
Pozdrawiam!

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
cxsvz.Szkoda że nie niżej byłoby łatwiej o kontuzję.Nie powinno się opuszczać niżej niż do połowy głowy.I jeszcze raz Ci powtarzam że wyciskanie zza karku siedząc w oparciu czy bez nie ma nic wspólnego z tylnim aktonem barku.W ten sposób go nie napompujesz.Pracuje przedni i środkowy.Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
Witaj cxsvz.Nie oczekuj że ktoś powie ci cokolwiek nowego ponad to co przeczytałeś w atlasie.Nic dodać nic ująć.Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3950
Z własnego doświadczenia mogę jeszcze dodać, że to ćwiczenie cholernie obciąża kręgosłup (w moim przypadku bardziej, niż jakiekolwiek inne) i raczej nie powinno się go robić bez pasa (chyba, że przy minimalnym obciążeniu).

'Mój środek się cofa, prawe skrzydło w odwrocie, sytuacja
jest doskonała. Będę atakował.' - Marszałek Francji Ferdynand Foch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1315 Wiek 2 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14830
Przy wykonywaniu tego ćwiczenia trzeba przed wszystkim zwracać uwagę na technikę gdyż jest ono kontuzogenne. W sobotę byłem świadkiem jak znajomyna siłowni zerwał sobię prawdopodobnie bark, gdyż za dużo założył i osoba asekurująca go źle wywiązała się ze swojej roli i do tego oparcie siedzenia się złożyło :/

wuder

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1851
Dobre cwiczenie na szerokość barków. Nie zakladaj niwiadomo jakich ciezarów,
ruch musi byc wykonany powoli i technicznie oczywiście z napięciem mięśni.
Kontuzjogenne cwiczenie, zwłaszcza obręcz barkowa narażona jest na kontuzje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Ja o tym ćwiczeniu dowiedziałem się dodatkowo, że wyciskanie bez oparcia pleców bardziej angażuje tył barków a z oparciem bardziej przód.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
Ja o tym ćwiczeniu dowiedziałem się dodatkowo, że wyciskanie bez oparcia pleców bardziej angażuje tył barków a z oparciem bardziej przód. Bardzo ciekawe spostrzeżenie. Panowie nie opowiadajcie banialuków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25673
Nie rób tego ćwiczenia, bo przy nim wymuszany jest nienaturalny ruch w obręczy barkowej co bardzo często prowadzi do kontuzji, nawet po dobrej rozgrzewce i przy właściwej tecnhnice.
Nie polecam NIKOMU tego ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Filar53, jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Tak było napisane w "Kulturystyka i fitness", nr 6, czerwiec, 2004. Jest o tym artykuł na 3 strony a omawia go Paweł Brzózka.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25673
Filar53, jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj.
Popatrz w profil Filara i powiedz jeszcze raz że sie nie zna
Tak było napisane w "Kulturystyka i fitness", nr 6, czerwiec, 2004.
Tak to jest jak sie czyta czasopisma o kulturystyce . W KiF'ie pisali że jak wyciskanie sztangi na barki to TYLKO w pozycji siedzącej, co jest głupotą, bo w pozycji siedzącej to ćwiczenie bardziej obciąża kręgosłup, a niby doradza tam lekarz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Chodzi mi o to, że wyciskanie rozwija całą obręcz a nie tylko akton przedni.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozpiska na 4 dni

Następny temat

moje tentno:O

WHEY premium