SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Terning FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1572

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7204
Witam!
Proszę o ocenę mojego planu treningowego :
Ankieta:
Płeć : mężczyzna
Wiek : 29 lat
Waga : 82 kg
Wzrost : 181 cm
Cel treningowy : masa
Staż treningowy na siłowni : ok. 5 lat (domowa siłownia, a od miesiąca normalna)
Uprawiane inne sporty : brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full osprzęt
Dieta : na masę
Przeciwskazania medyczne : lekka skolioza
Zażywane suplementy : Kreatyna, Extremall - dt, Beta Alanina - dnt.
Ostatnio przerabiany plan: redukcyjny - podobny FBW + interwały
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): wszystko podaję w seriach a nie max: przysiad - 85kg, martwy - 90 kg, wyciskanie - 85 kg

1 Dzień
Klatka:
wyciskanie sztangi na ławce poziomej
wyciskanie sztangi głową w dół
wyciskanie sztangi głową w górę
rozpiętki na ławce poziomej
Biceps:
uginanie hantlem stojąc
uginanie hantlem chwyt młotkowy
uginanie sztangą łamaną na modlitewniku
Brzuch:
ćwiczenie z kółkiem AbWheel

2 Dzień
Plecy:
podciąganie na drążku podchwytem
wiosłowanie sztangą
martwy ciąg
przyciąganie wyciągu górnego
Triceps:
prostowanie ramion hantlem zza głowy stojąc
prostowanie ramienia hantlem w opadzie
prostowanie ramion na wyciągu stojąc
Brzuch:
unoszenie kolan wisząc na drążku

3 Dzień
Barki:
wyciskanie sztangi stojąc
przyciąganie sztangi wzdłuż tułowia
unoszenie hantli przodem
unoszenie hantli bokiem w opadzie
Nogi:
przysiady
nożyce
wspięcia na palce
prostowanie nóg na maszynie
Brzuch:
skłony tułowia na maszynie siedząc

Wszystkie ćwiczenia (poza brzuchem) rampa po 4 serie x 8 powtórzeń.

Mam tyły jeśli chodzi o siłę i zdaję sobie z tego sprawę. Wcześniej ćwiczyłem jedynie na domowej siłowni i nie było takiego parcia na progres, ale od miesiąca ćwiczę na normalnej siłce i od razu w nie których ćwiczeniach poszło 10% więcej cięzaru.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Jeśli masz tylko 3 dni treningowe to trening z partią raz w tygodniu średnio się sprawdza.
Ale jeśli już to dałbym w podciąganiu wzdłuż tułowia hantle.
Trzeba coś dołożyć w nogach na tył uda
Usunąłbym unoszenie przodem w barkach

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7204
Ok. poprawiłem plan na split przód/tył:
Przód :
przysiady
prostowanie nóg na maszynie
wyciskanie sztangi na ławce poziomej
wyciskanie sztangi głową w dół
rozpiętki na ławce głową w górę
wyciskanie sztangi stojąc
przyciąganie hantli wzdłuż tułowia
uginanie hantlem stojąc
uginanie hantlem chwyt młotkowy
unoszenie kolan wisząc na drążku

Tył:
nożyce
uginanie nóg na maszynie
wspięcia na palce
martwy ciąg
podciąganie na drążku podchwytem
wiosłowanie sztangą
unoszenie hantli bokiem w opadzie
prostowanie ramienia hantlem w opadzie
prostowanie ramion na wyciągu stojąc
+ brzuch?
Będzie ok, czy coś byś zmienił?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Zmniejszyłbym ilość ćwiczeń bo taki plan na siłowni zajmie Ci pewnie z 1,5-2 godzin więc zdecydowanie za długo. Ogólnie koncepcja przód tył jest w porządku ale ćwiczeń mniej i będzie ok.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7204
Ok tylko tu już mi brak wiedzy bo w rozpisce mam 5 cwiczen na nogi (w rozłożeniu na dwa dni), 3 na klate, plecy i barki (tu też na dwa dni), po 2 na biceps i triceps i 1 na brzuch - więc co mógłbym uciąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
prostowanie nóg możesz usunąć, jedno ćwiczenie klatkowe też spokojnie można wywalić. Tak aby tern trening nie zajmował Ci więcej niż 60 minut

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7204
Jestem po pierwszym treningu na przód - tak jak radziłeś zrobiłem 8 cwiczeń i zajęło mi to 50 min + 10 min rozgrzewki. Moje spostrzeżenia - po treningu słabo czułem napięcie mieśni klatki i nóg dlatego mam jeszcze jedno pytanie - dołożyc jedno cwiczenie na te partie (zamiennie co drugi trening dodatkowe cwicznie na kaltke/nogi) czy zostawic tak jak jest i nie meczyc wiecej tych miesni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Ja bym tymczasowo nie dokładał ćwiczeń na te partie a pobawił się ewentualnie ilością serii.
Jakie tempo masz przy ćwiczeniach?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7204
Ok. 20s przerwy między seriami chyba że, nie daje rady to troche dłuższe (np. przy przysiadach), każde cwiczenie po 4 serie i ok 8 powtórzeń z progresją ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Ale nie chodzi mi o to ile odpoczywasz tylko jakie tempo jest podczas wykonania ćwiczenia ile trwa faza neagtywna ile pozytywna i czy są jakies przytrzymania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7204
Trudno stwierdzic, nie są to szarpane ruchy tylko spokojne i płynne pewnie ok 1s pozytywna i ok 1s negatywna bez przytrzymań.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo proszę o pomoc!

Następny temat

Zakup ławki i stojaków lub ławki ze zintegrowanymi stojakami

WHEY premium