SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja FBW + kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 884

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

78-79

Wzrost

178

Cel treningowy

poprawa sylwetki (redukcja)

Staż treningowy na siłowni

poprawa sylwetki (redukcja)

Uprawiane inne sporty

deskorolka, rower, wf

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

słabo wyposażona siłownia

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

bez konkretnego planu

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

ławka maks 70
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2080
Witam!

Od 3 miesięcy ćwiczę na siłowni, jednak z powodu małych efektów postanowiłem zabrać się za to porządnie i zacząć ćwiczenie według planu. Po przeczytaniu paru tematów na forum zdecydowałem się na FBW. Ułożyłem coś takiego:

Plan FBW 3x w tygodniu

zestaw A:
1. Przysiady ze sztangą - 3 serie (nogi)
2. Wiosłowanie w opadzie - 3 serie (plecy)
3. Wyciskanie na ławce poziomej - 3 serie (klatka)
4. Wyciskanie żołnierskie - 2 serie (barki)
5. Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku - 3 serie
+ brzuch (ABS)

zestaw B
1. Martwy ciąg - 3 serie (plecy, nogi)
2. Ściąganie drążka wyciągu - 3 serie (plecy)
3. Wyciskanie na ławce skośnej - 3 serie (klatka)
4. Podciąganie sztangi wzdłuż tłowia - 2 serie (barki)
5. Pompki na poręczach - 3 serie
+ brzuch (ABS)

Jeśli chodzi o 2 ćwiczenie w zestawie B - ma ono zastąpić podciąganie szerokim nachwytem, ponieważ nie jestem w stanie podciągnąć się tyle razy, żeby ćwiczyć seriami. Pytanie jednak do was, czy nie lepszym ćwiczeniem przygotowującym do podciągania byłoby podciąganie podchwytem (lepiej mi idzie) albo podciąganie nachwytem ale z pomocą krzesła w fazie pozytywnej i z wydłużoną fazą negatywną?
Druga sprawa to 4 ćwiczenie w zestawie B, gdzieś przeczytałem, że podobno mocno obciąża stawy barkowe, czy powinienem to czymś zastąpić?
No i trzecia rzecz, czy w ogóle dawać to ćwiczenie na bicepsy w zestawie A? Pracuje tylko jeden staw więc nie bardzo współgra to z założeniem użycia podstawowych, wielostawowych ćwiczeń. Może je wywalić i dodać tak jak w B poręcze?
Prosiłbym żeby ktoś doświadczony rzucił okiem na ten plan..

Jeśli chodzi o dietę, to mam jeszcze za małą wiedzę by ułożyć dobrą dietę i jej przestrzegać, dlatego mam zamiar na razie przerzucić się na zdrowsze odżywianie i stopniowo, pogłębiając wiedzę udoskonalać sposób żywienia przy pomocy dzienników z potreningu.pl. Myślę, że dochodząc do optymalnej diety w ten sposób łatwiej będzie mi się jej później trzymać. Wiem, że bez odpowiedniego jedzenia sukcesu nie będzie, dlatego już wprowadzam zmiany na lepsze w moim jadłospisie.
Co do suplementacji, rozważam zakup WPC i BCAA.


Na koniec jeszcze chciałem zapytać was o zdanie. Moim celem jest ładna sylwetka. Z tego co czytałem, ludzie albo zaczynają od redukcji i później robią masę, albo najpierw masują i po cyklu robią "wycinkę" fatu. Wydaje mi się, że powinienem wybrać tą pierwszą opcję i redukować, bo chyba niestety jestem zalany. Jednak dla pewności proszę was o stwierdzenie, czy konieczna jest redukcja i jak duża.
Poniżej dane i foty:
obwód klatki (wydech) 96cm
obwód w pasie 85cm
obwód bicepsa 36cm
http://zapodaj.net/956b93c5c352.jpg.html
http://zapodaj.net/5d0430863662.jpg.html
http://zapodaj.net/b8fe34b3ce80.jpg.html


Pozdrawiam

Zmieniony przez - Krzysztof w dniu 2012-01-01 16:14:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ty mase rób a nie FBW, nie masz masy miesniowej, pilnuj diety i jedz zdrowo a sylwetka się poprawi.

Co do drazka - podciągasz się silniejszym chwytem, jesli to podchwyt to okej.

Podciąganie wzdłuz tułowia zamień na np. unoszenie sztangielek na boki.

Modlitewnik może zostać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ABS 2 ;)

Następny temat

No Shame In My game ! - Dziennik He Got Game

WHEY premium