SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie odnośnie planu FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 807

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich. Mam pytanie czy poniższy plan rzekomo "według Arnolda" (tak wiem Arnoldem nie jestem), wystarczająco pobudzi barki,bicepsy i triceps do rozrostu ? Pytam dlatego, że w tym planie jest tylko po jednym ćwiczeniu na każdą z tych partii. Z góry dzięki za odpowiedź ;) I krótkie pytanie, czy FBW dla ektomorfika jest lepsze niż split ?

O to ten plan : http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=1023 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 40
Cześć.
Jeżeli masz wykonywać trzy razy w tygodniu ten sam zestaw ćwiczeń, może szybko dojść do przetrenowania czyli stagnacji. Pamiętaj, że w dobrym planie FBW co tydzień musi praktycznie dochodzić do rotacji zestawów ćwiczeń. Dla ektomorfika, który potrzebuje dłuższego okresu regeneracji lepszy będzie split, który daną partię ćwiczy raz w tygodniu.



Zmieniony przez - Steelmach! w dniu 2016-11-01 18:11:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Dlaczego niby musi dochodzić do rotacji planów praktycznie co tydzień ? Albo dlaczego split lepszy od fbw ? i co ma do tego czy ktoś jest ekto mezo czy endo ?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rion10
Dlaczego niby musi dochodzić do rotacji planów praktycznie co tydzień ? Albo dlaczego split lepszy od fbw ? i co ma do tego czy ktoś jest ekto mezo czy endo ?


To w takim razie to czy jestem ektomorfikiem nie ma znaczenia w wyborze treningu ? Ani nie ma znaczenia jak powinien wyglądać trening, jaki czas treningu ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 40
rion10
Dlaczego niby musi dochodzić do rotacji planów praktycznie co tydzień ? Albo dlaczego split lepszy od fbw ? i co ma do tego czy ktoś jest ekto mezo czy endo ?

Cześć.

Przepraszam, wyszła moja niska koncentracja. Chodziło mi o wersje dwóch-trzech planów treningowych, które stosowane będą na przemiennie w jednostkach treningowych w zależności również od ilości treningów w tygodniu. Właśnie w celu uniknięcia przetrenowania, które to proponuje nam zestaw kolegi "podlinkowany" wyżej.

Dlaczego split lepszy od fbw ?
Z takim pytaniem wysnutym do mojego postu nadajesz się na polityka. Nie traktuj tego jak "wycieczki" osobistej, jesteśmy na forum ;) W zasadzie w sumie wiem, że nie pytasz bo nie wiesz tylko chcesz sprawdzić, ew. poznać moje myślenie. no dobra
Moja odpowiedź: Nie twierdze że split jest lepszy od fbw. Każdy plan treningowy jest dobry i zły, lepszy lub gorszy ale wszystko zależy od zaistniałych czynników np. doświadczenia osoby ćwiczącej, celu treningowego osoby ćwiczącej, predyspozycji, wieku, sprzętem do dyspozycji treningowej, ilością czasu...
Ostatnie pytanie o budowie ciała-ekto, mezo, endo,
Jeżeli jesteśmy w dziale treningu dla początkujących to jednak ma znaczenie, chyba warto na początku swojej przygody z siłownią kierować się pewnymi "utartymi" ścieżkami, żeby po jakimś czasie dopiero wchodzić w temat bardziej profesjonalnie i dobierać sobie plany treningowe już kierując się innymi czynnikami niż budowa ciała. (tak każdy zna ektomorfika, który od chuderlaczka przeistoczył się w dzika)

Odpowiedziałem Ci w wersji testowej, nie uczącej czy coś. Wiem 2 posty i spory błąd u góry, natomiast kolejne 2 pytania moim zdaniem lekko przesadne, no chyba że mnie oświecisz.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Szkielko0
rion10
Dlaczego niby musi dochodzić do rotacji planów praktycznie co tydzień ? Albo dlaczego split lepszy od fbw ? i co ma do tego czy ktoś jest ekto mezo czy endo ?


To w takim razie to czy jestem ektomorfikiem nie ma znaczenia w wyborze treningu ? Ani nie ma znaczenia jak powinien wyglądać trening, jaki czas treningu ?


To jest taka teoria dość wiekowa czy teoretyczny ektomorfik nie będzie rósł na takim planie jakim trenuje endomorfik ? Pewnie, że będzie rósł pod warunkiem, że całą resztę dopasuje pod siebie czyli dietę, nietolerancje pokarmowe, możliwości czasowe, kontuzje, wady postaw itd itd.
Porządny trening siłowy i dieta dobrana pod cel i efekty będą.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy na takim wyciągu zrobię allahy ?

Następny temat

okres po redukcji

WHEY premium