SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do treningu po 2 latach przewy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Hubert81 z działu Dzienniki treningowe dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 325
Witam,
Potrzebuje delikatnej pomocy, a bardziej sugestii co do sposobu na porządny trening.

Mam za sobą 2,5 letni staż na siłowni, byłem dobrze rozwinięty mięśniowo itd. (aby przedstawić jak - waga 87 kg, wzrost 185, sztanga [wyciskanie] 130 kg, obw. biceps 44, klatka 105-110) Przerwałem trening, kwestie zawodowe, 2 lata bez ŻADNEGO ruchu (brak czasu) a efektem 110 kg i rozstępy... Postawiłem sobie nowy cel na najbliższe miesiące - wrócić do formy. Czyli -20 kg w dół, przy jednoczesnym treningu wzmacniającym.

Plan mam taki (dni są losowe, to tylko propozycja ułożenia[zależnie od ruchu na siłowni]):
poniedziałek - trening wzmacniający plecki/ triceps + 100-200 brzuszków + bieżnia/ wiosła ok. 25-30 min.
wtorek -[ćwiczenia tlenowe] 30 min średnim tempem 7-10 km/h., rowerek 20 min średnim tempem, 15 min. wiosła 2-3 km
środa - trening wzmacniający klatka/ biceps + 100-200 brzuszków + bieżnia/ wiosła ok. 25-30 min.
czwartek - [ćwiczenia tlenowe] 30 min średnim tempem 7-10 km/h., rowerek 20 min średnim tempem, 15 min. wiosła 2-3 km
piątek - trening wzmacniający barki/ kaptury/ przedramię + 100-200 brzuszków + bieżnia/ wiosła ok. 25-30 min.
week - zależnie od czasu, ćwiczenia tlenowe.

Kwestie diety delikatnie pomijam, nigdy tego szczególnie nie wyznawałem (nie ograniczałem się). Teraz standard... ryżyk, kurczak, musli, banany itp. + białko 3 x normalna porcja zalecana przez producenta / tydzień. Co do białka pytanie - o której godzinie najepiej? przed południem? Na wieczór? po treningu?

Proszę o ocenę pomysłu oraz ewentualne sugestie.
Dzięki ;)

Just do it ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie za duzo tego bialka w prochu? Zastap je normalnym posilkiem. Bialko pije sie w celu uzupelniena dziennego zapotrzebowania. Moze wcale nie potrzebujesz tak duzo shakow. Pijesz kiedy nie mozesz normalnie zjesc. Jezeli juz bedziesz pil to chyba najlepiej z rana i po treningu(o ile nie mozesz zjesc normalnych posilkow)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 325
medox
Nie za duzo tego bialka w prochu? Zastap je normalnym posilkiem. Bialko pije sie w celu uzupelniena dziennego zapotrzebowania. Moze wcale nie potrzebujesz tak duzo shakow. Pijesz kiedy nie mozesz normalnie zjesc. Jezeli juz bedziesz pil to chyba najlepiej z rana i po treningu(o ile nie mozesz zjesc normalnych posilkow)


Dzięki za odpowiedź. Czy za dużo? Hm. chcę delikatnie uzupełnić dietę będąc w pracy, w dni treningów siłowych. Myślałem o shake'u ok. południa, obiad w domku ok. 16-17.

Just do it ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
To jest dział poświęcony dziennikom treningowym. Dlaczego nie patrzysz gdzie zakładasz temat?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 325
Hubert81
To jest dział poświęcony dziennikom treningowym. Dlaczego nie patrzysz gdzie zakładasz temat?


Zobaczyłem po fakcie utworzenia, dział bliskoznaczny jest kilka pól wyżej, chciałem edytować. Niestety nie mam takiej możliwości - "Nie możesz edytować wypowiedzi." Something went wrong.. :(

Just do it ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Przeniosę na próbę do treningu dla zaawansowanych. Tam jednak musisz wypełnić ankietę działu.

Dlaczego nie trenujesz nóg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 325
Hubert81
Przeniosę na próbę do treningu dla zaawansowanych. Tam jednak musisz wypełnić ankietę działu.

Dlaczego nie trenujesz nóg?


Chcę najpierw fat z nóg zrzucić, nie chcę robić masy mięśniowej na nogach. Poza tym nie bardzo czasowo mam kiedy. Jest to partia na której też najmniej mi zależy. ;)
Przyznam się, że nigdy ich nie robiłem. (Dużo biegałem, dużo basenu, dużo roweru). Nigdy nie miałem patyczków, co więcej przecisnąć łydki przez spodnie jest ciężko...

Zmieniony przez - abmmarcin w dniu 2014-02-04 14:13:31

Just do it ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
abmmarcin
Hubert81
Przeniosę na próbę do treningu dla zaawansowanych. Tam jednak musisz wypełnić ankietę działu.

Dlaczego nie trenujesz nóg?


Chcę najpierw fat z nóg zrzucić, nie chcę robić masy mięśniowej na nogach. Poza tym nie bardzo czasowo mam kiedy. Jest to partia na której też najmniej mi zależy. ;)
Przyznam się, że nigdy ich nie robiłem. (Dużo biegałem, dużo basenu, dużo roweru). Nigdy nie miałem patyczków, co więcej przecisnąć łydki przez spodnie jest ciężko...

Zmieniony przez - abmmarcin w dniu 2014-02-04 14:13:31


Popełniasz straszny błąd.Trenując nogi zużywasz dużo energii - a zatem łatwiej Ci będzie spalić tłuszcz. Trening siłowy to podstawa. Aeroby/interwały to tylko uzupełnienie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, same utrudnienia widzę sobie stwarzasz

a tą wspomniana ankietę mógłbyś już wypełnić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 325
apokalipsa
tak, same utrudnienia widzę sobie stwarzasz

a tą wspomniana ankietę mógłbyś już wypełnić


Utrudnienia?

Ankietę wypełnię jak tylko wreszcie do domu dotrę ;)

PS
Nogi dzięki Waszym sugestiom wchodzą w skład treningu piątkowego. ;)

Zmieniony przez - abmmarcin w dniu 2014-02-06 14:11:32

Just do it ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 325
06-03-2014 (MIESIĄC Siłowni, zaczęty systematyczny basen x3/4 tyg 40 min pływania)

Waga:
114 kg

Obwód pas:
118-119 cm

Obwód uda:
- 68

Obwód bioder:
111 cm

Obwód szyi:
44 cm

Obwód ramienia:
42 cm

Obwód klatki:
115 cm



Zmieniony przez - abmmarcin w dniu 2014-03-06 21:35:52

Just do it ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy do oceny.

Następny temat

Plan Push pull do oceny.

WHEY premium