SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Posiłek przed treningiem wytrzymałościowym

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2416
Cześć,
zastanawiałem się gdzie dać to pytanie tu czy w innych sportach ale to chyba najlepszy dział - w końcu pytanie dotyczy odżywiania.
Za namową właściciela siłowni zapisałem się na Runmaggedon w maju, dodam że nigdy nie byłem wybitnym biegaczem więc postanowiłem się do tych zawodów trochę przygotować. Obawy o to że nie zdążę z wyrobieniem kondycji okazały się bezpodstawne bo juz po kilku "treningach" wiem, że ukończę ten bieg. Mam jednak pytanie odnośnie posiłku przed biegiem. W jakim czasie przed bieganiem jeść ostatni posiłek? I przede wszystkim CO jeść by nie zmagać się z kolką?
Do tej pory biegałem zwykle w godzinach rannych/przedpołudniowych, więc było to po sniadaniu (ok. 1,5h) na które prawie zawsze jem 250-300g jaj na miękko/twardo. Niestety mimo długiej przerwy praktycznie od pierwszych metrów łapała mnie kolka/nudności, obstawiam że białka jaj są dla mnie zbyt ciężko strawne... Co w takim razie jeść, żeby było lekko i pożywnie? Najlepiej byłoby biegać na czczo ale przy dłuższych dystansach to chyba niezbyt mądre poza tym mój debiut będzie w biegu nocnym - start 23:40, więc raczej nie dam rady na czczo ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 575 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70025
Jeśli wysiłek będzie trwał bardzo długo tzn. Powyżej 3 godzin. Radziłbym już kilka dni wczesniej zacząć ładowanie węglowodanami. Z mojego maratońskiego doświadczenia mogę Ci tak doradzić. Ja biegałem maratony zawsze rano więc u mnie wpadało coś mocno białkowo tłuszczowego żebym nie odczuwał głodu na trasie, potem za jakąś godzinke ładowałem się syfem, tzn coca colą, snikersami, i wszystkim tym czego normalnie nie zjadam :)

Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat. Dziś jestem mądry, więc zmieniam siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 29 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2416
Nie no do maratonów to mi daleko, dla mnie długi dystans to juz wszystko powyżej 6km :). Runmaggedon to tylko 6km i do tego jakies 30 przeszkód, więc żaden hardcore ale porostu chciałbym go przebiec bez dyskomfortu typu kolka czy mdłości. Zakładam, że to nie kwestia czasu tylko tego co jem, skoro po niezbyt obfitym sniadaniu i ponad 2h odstępu kolka potrafi zaatakowac po 200 metrach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zjawisko kolki nie jest do końca wyjaśnione, więc ciężko tutaj pomóc. Może ona wynikać ze słabej kondycji/wytrzymałości u osób początkujących lub zbyt późnego posiłku.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Reverse diet - jak długo?

Następny temat

Makroskładniki i kalorie na redukcji

WHEY premium