SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy ! Co zrobić?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1958

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam
Postanowiłem poradzić się Was, oraz przedstawić bardzo poważny problem. Powiem z góry że, ani piłka nożna, ani siłownia nie jest dla mnie priorytetem. Opowiem całą historię...
W tym sezonie graliśmy w terenówce, jednak udało nam się awansować ligę wyżej do okręgówki, a tam już trzeba poświęcić swoje życie bardziej piłce niż dotychczas. A ja tego nie chcę, więc postanowiłem pójść do młodszej grupy wiekowej - juniorów młodszych, którzy nadal grają w mało wymagającej lidze terenowej. Chciałbym mieć czas na piłkę i na siłownie i z niczego nie rezygnować. Jestem negowany przez kolegów, którzy trują mi że robię błąd odchodząc do młodszej grupy. Mam kilka opcji, i nie wiem którą wybrać... Najbardziej zależy mi na moim organizmie, ponieważ traktuję piłkę jako trening aerobowy chodź nie zawsze taki jest. Przedstawię wam te opcje, a Wy proszę doradźcie mi co mam robić:

Opcja I
Trenuję nadal w starszych, zapieprzam jak poyebany 3x w tygodniu piłkę (oraz jeden mecz), na siłowni trenuję 3x w tygodniu co daje razem 7 treningów/tydz. (razem z meczem). A jeszcze psychiczna sfera...nauka...

Opcja II (zatwierdzona przez trenera).
Trenuję piłkę 2x w tygodniu oraz jeden mecz, na siłowni trenuję 3x w tygodniu. Daje to 6 treningów tygodniowo, razem z meczem.

Opcja III
Upieram się i idę do młodszych (a za tym tak na prawdę cofam się w rozwoju, ale na karierze w piłce mi nie zależy). Tam trenuje lajtowo 2/3 razy w tygodniu i w sobotę mecze.

Opcja IV
Zrywam z piłką, zapisuje się na jakiś aerobik/aqua aerobic/sztukę walki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142
Ja miałem podobną sytuację i całkiem zrezygnowałem z piłki nożnej.

Obecnie tylko siłka 3 razy w tygodniu, a od września chyba się na jakieś SW zapisze.

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5079
Preferowałbym opcje drugą, ale skoro nie wiążesz z piłka przyszłości to opcja 4.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
OK! Teraz będę musiał to łagodnie wszystkim wytłumaczyć... Głownie trenerowi, którego mam złotego, najbardziej zależy mi na kondycji, i ogólnie dobrej formie mojego organizmu. Siłownia i SW załatwi sprawę? Nie będę musiał robić do tego aero dla kondychy? Jest to duży przełom w moim życiu, no ale cóż, wrócę do judo, ponieważ tam miałem sukcesy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Już wszystkiego się dowiedziałem. Treningi są 3x w tygodniu (judo) i nawet nie drogo. Więc co będzie najlepsze dla dobrej formy mojego organizmu:

Opcja I
Trenuję JUDO, 3x w tygodniu i do tego trening na siłowni także 3x w tygodniu.

Opcja II
Trenuję piłkę 2x w tygodniu+mecz, a do tego 3x w tygodniu siłownia.

Wydaje mi się że jednak piłka nożna ma więcej związane z kondycją i bieganiem (=aerobami), ale może jednak judo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
Do rozważenia jest jeszcze opcja V: stawiam całkowicie na piłkę nożną, która -być może - zapewni mi w przyszłości chleb.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Nie ma szans, nie przebije się, do piłki trzeba mieć talent i dużo szczęścia a mi brak i tego i tego . A po 2 jestem za stary. Chleb w przyszłości mam zamiar sobie zapewnić sferą psychiczną

Zmieniony przez - Skodzio w dniu 2010-07-27 11:50:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Słuchaj. Jeżeli nie wiążesz przyszłości z piłką nożną, to po co tam chodzisz? Możesz biegać po osiedlach, utrzymasz kondycję. A tak jak zapiszesz się na sztukę walki to ona zawsze się przyda. Obronić siebie, kogoś..


pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1370 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10695
W takim razie faktycznie zostaje opcja IV ( Zrywam z piłką, zapisuje się na jakiś aerobik/aqua aerobic/sztukę walki).
Z tym, że ja nie widzę sensu zapisywania się na aerobic - przecież można biegać
samemu. W wypadku SW jak najbardziej sekcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5079
Jeżeli chcesz poprawić kondycje to lepsze efekty osiągniesz biegając niż chodząc na trening piłki.
Czyli opcja 1( z JUDO) + biegi lub hiit lub interwały
Jeżeli wszystko dokładnie zaplanujesz to powinno być Si

Zmieniony przez - grimly w dniu 2010-07-27 12:25:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Kulturystą też nie chcę być a jednak na siłowni ćwiczę Na takiej samej zasadzie gram w piłę. Moich najlepszych kumpli mam w tym klubie, spotykamy się razem na podwórkowym boisku, gramy itp. . Treningi piłki mamy bardziej profesjonalne niż "małowiejskie" czyli macie piłkę i grajcie. Dbamy o kondycje i o wytrzymałość sportową w szczególności. Elastyczność, rozciąganie PO treningach itp. Jednak chyba najlepszym rozwiązaniem będzie Opcja II, nie powinienem się przeciążyć (co miało miejsce w tamtym sezonie), nie będę musiał dodatkowo wydać kasy (która i tak idzie straaasznie na jedzenie), zostanę z kumplami, no i będę miał jakieś zdolności w piłce na przyszłość (np. turnieje . Moje treningi będą wyglądały tak:
3x/tyg. piłka
3x/tyg. siłownia

Teraz tylko pytanie, powinienem ćwiczyć nogi na siłowni? Każdy mi inaczej radził, niektórzy że tak, a inni że i tak są dosyć obciążane zrywami w piłce, biegami, zwalnianiem i przyspieszaniem itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl na mase

Następny temat

Trening FBW do oceny.

WHEY premium