SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan Treningowy Domowa Siłownia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1415

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 345
Cześć :) Od jakiegoś czasu posiadam w domu ławeczkę, hantelki, gryf prosty i łamany oraz 65kg obciążenia. No i wreszcie zamierzam zabrać się porządnie za ćwiczenie! Mam 17 lat, 187cm wzrostu oraz ważę 70kg. Niestety nie jestem w stanie trzymać diety, z prostej przyczyny, że mieszkam z rodzicami i:
a) Nie mam pieniędzy by samemu kupować sobie jedzenie i przygotowywać
b) Rodzice przygotowują jednakowe posiłki dla całej rodziny, więc nie są uwzględniane moje trenignowe preferencje.
Więc staram się po prostu pić wyłącznie wodę, nie jeść słodyczy, cukru, fastfoodów etc.
Zastanawiam się, czy na takiej "dietce" jakiekolwiek efekty są w stanie się ukazać? Niżej zamieszczam mój plan treningowy:

PONIEDZIAŁEK - Klatka i biceps
Wyciskanie Sztagi w poziomie 4x12
Wyciskanie hantelkami 4x12
Rozpiętki hantelkami 4x12
Sztangielki w siadzie 4x12
Gryf Wygięty w staniu 4x12

ŚRODA - Triceps i plecy
Wyciskanie Francuskie w leżeniu 4x12
Wyciskanie Hantelki zza głowy 4x12
Wyciskanie Hantelki oburącz zza głowy 4x12
Wiosłowanie Sztangą 4x12
Wiosłowanie Hantelkami 4x12

PIĄTEK - Barki i nogi
Arnoldki 4x12
Przysiady ze sztangą 4x12
Wspięcia na łydkach ze sztangą 4x12


Dodatkowo po każdym treningu staram się zrobić po 3-4 serie 25 brzuszków :) Aktualnie używam obciążenia 20kg na sztandze, 10 na łamanej i 6 na hantelkach. I niektórych ćwiczeń nie jestem w stanie wykonać wszystkich powtórzeń. Zastanawiam sie czy mam w takim wypadku schodzić z ciężaru, czy robić tyle ile dam radę, aż będę w stanie robić te swoje ustalone 4x12? Dodatkowo, mam skrzywienie kręgosłupa (między innymi dlatego postanowiłem nie umieszczać w planie "Martwego Ciągu") i zastanawiam sie czy może to jakoś wpływać na ćwiczenia, które mogę wykonywać, a których nie mogę? Dzięki Serdeczne za odpowiedź! Pozdrawiam i Życzę miłego treningu :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 345
Jeszcze raz podbiję, bo nogi zaczynają przechodzić :) Chciałbym się dowiedzieć, czy żeby przejść do następnego dnia treningowego, powininem czekać aż ból przejdzie? I czy te 3 razy w tygodniu na nogi i klatke to samo cwiczenie to nie jest za dużo? Mięśnie dadzą radę sie zregenerować? Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2028
Rozumiem że chcesz przytyć i nabrać siły? Zamieść ankietę. Na Twoim miejscu z poczatku robilbym fbw 5x5 i jesc z nadwyżką kaloryczną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 345
Czy tę ankietę da sie jeszcze zamieścić teraz po napisaniu posta? Bo nie widzę takiej opcji :( FBW 5x5, chodzi o to:
https://www.sfd.pl/[art]_Full_Body_Workout_5x5-t395867.html
? Zależy mi na "podrasowaniu" swojego wyglądu, a co się z tym wiąże, muszę najpierw nabrać masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2028
nie ma, ale wypełnij Płeć :
Wiek :
Waga :
Wzrost
:
Cel treningowy :
Staż treningowy na siłowni :
Uprawiane inne sporty :
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
Dieta :
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje) :
Zażywane suplementy :
Ostatnio przerabiany plan :
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc) :
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2028
tak, to fbw, ze swojego doświadczenia mogę Ci polecić. Siła przyjdzie a i masa z czasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 345
Płeć : Mężczyzna
Wiek : 17(za 2 miesiące 18)
Waga : 70
Wzrost : 187
Cel treningowy : Zwiększenie siły oraz poprawa wyglądu
Staż treningowy na siłowni : Brak
Uprawiane inne sporty : Taekwondo
Dostęp do sprzętu : Ławka prosta/skośna, sztanga prosta/łamana, 2xHantelki, 65kg obciążenia, uchwyty do pompek
Dieta : Brak (przyczyny w pierwszym poście)
Przeciwwskazania medyczne: Skrzywienie kręgosłupa
Zażywane suplementy : Brak
Ostatnio przerabiany plan : W pierwszym poście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32316
Byłeś z tym u lekarza? Wiesz jakie ćwiczenia możesz wykonywać a jakie nie?
Plan słaby, zła kolejność (triceps przed plecami?) zły dobór serii/powtórzeń (na triceps i klatkę masz ich więcej niż na nogi i plecy)


Zmieniony przez - messsi w dniu 2014-03-04 17:08:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 345
U lekarza byłem kilka lat temu, ale nie wiem co mogę robić a czego nie. Pewnie będę sie musiał wybrać w najbliższym czasie. Rozumiem, ze powinno być odwrotnie, więcej na nogi i plecy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2028
Plecy, nogi to podstawa ciała. To jest twój priorytet. Udaj się do lekarza, dowiedz się jak to jest z Tobą, oraz zacznij jak mówiłem fbw, bo Twój jest do wyrzucania, na chwilę obecną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32316
plan ogólnie jest zły (dobór ćwiczeń, podział itp itp). Bierz gotowy plan https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 345
messsi
plan ogólnie jest zły (dobór ćwiczeń, podział itp itp). Bierz gotowy plan https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html


Super, czegoś takiego szukałem :) Po wizycie u ortopedy będę mógł swobodnie ćwiczyć. A powiedzcie mi jak wygląda kwestia mojego odżywiania (to co napisałem w pierwszym poście). Czy z brakiem możliwości trzymania konkretnej diety, a opierając się jedynie na tym, by jeść dużo (pomijając jakieś śmieci itd.) da się uzyskać jakiekolwiek efekty? Jeśli nie, to czy ktoś był w takiej sytuacji jak ja i wie w jaki sposób można zmaksymalizować efekty? Pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytania do treningu

Następny temat

jakie partie ze sobą łączyć

WHEY premium