SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena Diety Redukcyjnej dla Kolegi !

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1294

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

24

Płeć

Mężczyzna

Waga

99 kg

Wzrost

193 cm

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca 8-16, możliwość jedzenia posiłków o każdej porze, Trening od 16:20, Spać około 23:00

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Wyposażenie na siłowni publicznej FULL

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stosowana lub planowana suplementacja

Narazie mam kupione Białko Scitec 100%Whey Protein
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4710
Witam serdecznie.

Od 3 tygodni na siłownię chodzi ze mną mój kolega z pracy. Postanowiłem pomóc mu z dietą redukcyjną na utratę tkanki tłuszczowej. Przez te 3 tygodnie wykonywał zwykły trening FBW dla początkujących. Technikę ćwiczeń posiada odpowiednią, wcześniej miał przerwę około 1 roku od siłowni, przed tą przerwą trenował około 6 miesięcy.

Główny cel - Redukcja Tkanki Tłuszczowej. Kolega waży 99 kg i w większości tłuszcz osadzony jest na brzuchu.

Skorzystałem z dostępnych kalkulatorów na forum SFD.PL i osiągnąłem taki wynik:
Aby utrzymać wagę:
Kalorie - 3450 kcal
Węglowodany - 475 gram (5,2g na kg masy ciała)
Białko - 129 gram (1,4g na kg masy ciała)
Tłuszcz - 115 gram (1,2g na kg masy ciała)

Tak wyliczył mi kalkulator. Moje pytanie jest takie jakie wartości ustawić przy diecie redukcyjnej? Słyszałem różne opinie, żeby mocno obciąć węglowodany do poziomu 1-2g na kg masy ciała, oraz żeby resztę kaloryczności ustawić poprzez białko i tłuszcze. Jak Państwo sądzicie jak w tym przypadku będzie najlepiej?

Żeby ułożyć mu dietę wpierw muszę wyliczyć odpowiednie wartości posiłków, żeby to miało ręce i nogi.

Czekam na Państwa propozycję. Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4710
Składniki będę brał tak jak w podwieszonych tematach jako źródła białka wiadomo pierś z kurczaka, jajka, ryby morskie, odżywka białkowa
Jako źródło dobrego tłuszczu orzechy włoskie, ryby, oliwa z oliwek
Węgle płatki owsiane górskie, ryż brązowy, warzywa, kasza gryczana

Będę poprostu zamieniał to w różne dni żeby nie popaść w monotonnie. Kolega napewno nie chciałby codziennie tego samego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Zdecydowanie za dużo WW jak na diete redukcyjną,
Daj 1.5-3g B na kg masy ciała jakieś 2-3 g Tłuszczy i reszte kcal z węgli . Na początek utnij 300 kcal na tydz i obserwuj jak waga leci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
1,5-3g białka. rozrzut niezły.


https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html  tym wzorem licz zapotrzebowanie, jak kolega mocno otłuszczony to mozesz przyciąć węgle do poziomu 1-1,5g/kg masy, białka wystarczy te 2g/na kg LBM.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-06-19 12:55:49

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4710
Witam dziękuję za opinię.

Panie Koniu151 obliczyłem według Pana linku i wyszło koledze:

3052 kcal

Czyli teraz ustawić :
Węgle - 1,5 g na kg masy ciała
Białko - 2g na kg masy ciała

reszta Tłuszcze tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4710
Otóż wyszło z tego linku co podał Pan Koniu, że zapotrzebowanie kaloryczne to 3052 kcal. W celach redukcyjnych jak napisał w pierwszym poście kolega odejmiemy w pierwszym tygodniu 300 kcal. Czyli mamy 2752 kcal.

Ułożyłem coś takiego. Załączam zdjęcie, proszę o małe poprawki albo skorygowanie błędów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2956
do bialka pochodzacego z pozywienia[nie gainerow] dodaj jeszcze 100/150 gram warzyw na kazdy posilek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4710
Ok ale poza tym jest dieta ok tak? Wartości itp? Po każdym tygodniu obcinać te 300 kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
jak to chcesz urozmaicać? Bo jak to schemat na stałe to jest kiepski, serki wiejskie "od święta", nie w takiej ilości, twaróg też nie codziennie.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4710
Nom niestety nie mam pojęcia jak to rozpisać żeby urozmaicić... :( Ja zawsze preferowałem stałą dietę bez zmian
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Koniu151
1,5-3g białka. rozrzut niezły.



Rozrzut niezły, kolega w zależności od preferencji czy funduszy może sobie i spokojnie dać te 3g ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
w celu jakim niby? bo ma pieniądze? to i 5 przecież może.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta 2800kcal

Następny temat

Kefir moczopędny? problem

WHEY premium