SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy plan - Split?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 610

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 355
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: trebuh96
PŁEĆ: M
WIEK: 19
WZROST: 174
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2,5 roku

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: +70kg
OBWÓD PRZEDRAMIENIA:
OBWÓD RAMIENIA:
OBWÓD ŁYDKI:
OBWÓD UDA: 59/60
OBWÓD BIODER:
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 84/85
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 100
OBWÓD BARKÓW:
OBWÓD NADGARSTKA:
OBWÓD KOSTKI U NOGI:

****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: [cięzar X powtórzenia] - 65kgx8 55kgx12
MARTWY CIĄG: [cięzar X powtórzenia] - 95kgx3 85x8
WIOSŁOWANIE SZTANGIELKĄ: [cięzar X powtórzenia]: 35x8 30x12


****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL [np. 2-3-4 cykle 4 tygodniowe] :

MASA JAKOŚCIOWA

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH : 8-12 tygodni

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : PUSH&PULL 4x tyg, przez 6 tygodni przerwany z powodu wyjazdu

****STAN ZDROWIA*****************************************

PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: paraliż lewostronny po urodzeniu, mimo nie krótkiego stażu (2,5 roku), lewa strona jest słabsza od prawej dlatego wykonuje ćwiczenia wyłącznie sztangielkami oraz MC i przysiad sztangą, ewentualnie wyciągi/maszyny jednorącz jeżeli mam do nich dostęp, ale to bardzo rzadko. Stąd też kiepskie wyniki siłowe

****SPRZĘT**********************************************


ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA I SZTANGIELKI+ DRĄŻEK


****DIETA*************************************************

Jest.

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: NIE
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: NIE
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: nie licząc kawy, nie.


Witam.
Chciałbym zasiegnąć waszej opinii o nowym planie, stary plan to była lekka redukcja - najwiecej spadło w obwodzie klatki, ale to była chyba głównie woda bo poprawiła sie znacznie definicja klatki i pleców.
poprzednio przerabialem push pull 4x w tyg, który wkleje poniżej, wcześniej FBW. Nad push/pull bardzo przyjemnie się pracowało jednak pod koniec planu (tylko 6 tygodni z powodu wyjazdu na wakacje) niewiele brakowało do przetrenowania.
Muszę popracować nad środkiem klatki i może nad ramionami, bo nigdy wcześniej się nimi specjalnie nie przejmowałem i może dlatego tak odstają. Czy według was klasyczny split to dobry pomysł? Bardzo lubię FBW i praktycznie głownie nim ćwiczę, ale na nim nie przepracuje tak tych partii, które traktuje jako priorytet. A jeżeli chodzi o splity 2x w tygodni tj. PUSH/PULL to ćwiczyłem nie dawno, więc chyba nie ma sensu powtarzać, góra/dół to raczej dla poprawienia nóg, które są u mnie najsilniejsze, a przód/tył to dla mnie gorsza wersja push/pull bo tylko można cwiczyć tylko 3x w tygodniu, a zmienia się w planie jedynie kolejność cwiczenia bicepsa/tricepsa.

Stary plan, push/pull 4x w tyg.

PUSH
Przysiad 5/6s
Wykroki 4s
Wyciskanie skos 4s
Wyciskanie płaska 4s
Wyciskane stojąc 4s
Francuz 3s
Kickback 3s

PULL
MC klasyk 5/6s
Podciąganie wąski podchwyt 4s
Wiosłowanie 4s
Unoszenie sztangielek bokiem + w opadzie tułowia 3s
Uginanie przedramion stojąc 3s
Uginanie przedramion na ławce skośnej młotkowo 3s


Nowy plan, klasyczny split.

Poniedziałek

KLATKA + BICEPS

Wyciskanie skos 4s
Wyciskanie płaska 4s
Wycisk ściskający płaska 3/4 s //czy lepiej dać coś innego na środek klatki (wycisk sztangi wąsko odpada, wykonuje ćw. tylko hantlami)?
Rozpietki skos 3/4s //czy lepiej dać coś innego na środek klatki (wycisk sztangi wąsko odpada, wykonuje ćw. tylko hantlami)?

Uginanie przedramion stojąc 3/4s
Uginanie młotkowo 3/4s
Uginanie o kolano/modlitewnik/ na ławce skośnej 3s // nie wiem co tutaj wybrać

Środa

Plecy

MC klasyk 4/5s
Podciąganie wąski nachwyt 4s // (wąski z racji małej siły poszerze chwyt jak będę mial wystarczająco siły)
Wiosłowanie sztangielką 5s
Wiosłowanie siedząc wyciąg dolny jednorącz 4s? // nie wiem co tu mogę wrzucić w moich warunkach, chyba tylko to, chyba żeby nic nie dawać)
Szrugsy 4s

Czwartek

Nogi

Przysiad 5/6s
Wykroki 5s
Prostowanie nóg na maszynie 5s ? // nie mam tu za bardzo co wrzucić.. Syzyfki raczej odpadają za trudne cwiczenie technicznie jak dla mnie.

Żuraw 5s // dałbym MC na prostych ale robie to dzień wcześniej więc raczej nie ma sensu
Uginanie nóg na maszynie 5s

Łydki stojąc/siedząc 4s

Piątek

Barki + Triceps

Wyciskanie stojąc 4/5s
Unoszenie sztangielek w przód 3/4s // czy wyrzucić?
Unoszenie sztangielek bokiem + w opadzie tułowia 4/5s // ewentualnie bez superseri, rozbić to na dwa ćwiczenia

Francuz 3/4s
Kickback 3/4s
Pompki diamentowe z obciążeniem/ pompki odwrotne z obciążeniem 3s // dałbym wyciąg górny jednorącz ale nie posiadam może zrobię "prowizorke z ekspandera".
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ważysz 70kg po 2,5 latach treningu ? Coś jest nie halo.Jak dieta?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia izolowane - POMOC W DOBORZE

Następny temat

Split na 6 dni

WHEY premium