SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa - kilka problemów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1689

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

M

Cel

Masa (mięsnie + tluszcz)

Waga

60

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

6% (z analizatora)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uczelnia

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Bjj 3x w tygodniu (do zmiany), 2 lata na siłown

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Monotonna dieta masowa +20kg

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Podwyższone próby wątrobowe

Stosowana lub planowana suplementacja

WPC, witaminy, BCAA, Carbo, ewentualnie gainer
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 932
Witam wszystkich. Mam 180cm, obecnie 60kg (na siłowni zaczynałem mając 45kg, przytyłem 20kg po czym przerwałem treningi z powodów zdrowotnych i schudłem kolejne 5kg), BF 6%. Od jakiegoś czasu trenuję BJJ i to jedyna aktywność fizyczna. Chcę przytyć, zależy mi i na mięśniach i na tłuszczu (obecnie mając niski bf nie czuję się komfortowo). Kolejnym problemem jest ograniczenie w kwestii jedzenia: nie jestem w stanie dużo pomieścić i mam niestety wrażliwe kichy z czym wiązały się ww. problemy zdrowotne (odpada tłuste mięso, strączki, większe ilości błonnika, kapustne, tłuszcze zwierzęce w większej ilości itd). I teraz moje wątpliwości:
1. Czy trenując samo bjj + obciążenie własnego ciała w domu da radę zrobić masę? (nie zależy mi na sylwetce kulturysty, ale też nie chcę być typowym ulańcem i robić masę jedynie łapiąc tłuszcz)
2. Czy może połączyć bjj z siłownią? Tylko wtedy będzie to większy wydatek energetyczny w ciągu tygodnia niż samo bjj. Ale z drugiej strony inny bodziec.
3. Zrezygnować na jakiś czas z bjj i trenować tylko siłowo żeby złapać masy? (choć powiem że dźwiganie trochę mnie nudzi) Tylko potem jak wrócę na treningi bjj to wraz masa spadnie.
4. Klucz do sukcesu upatruję w tłuszczach, choć są podzielone opinie na temat ich wpływu na np wątrobę. Jak najlepiej będzie rozłożyć BTW biorąc pod uwage że nie będę używał produktów z niskim IG? Czy 30% tłuszczów nie będzie czymś niezdrowym?
5. Co z kaloriami? Z wzoru Harrisa wychodzi 1700kcal podstawowej przemiany materii, nie wiem jaką dodać aktywność fizyczną.
6. Jakieś inne pomysły co robić żeby to ładnie, sprawnie poszło?

Docelowo chciałbym powyżej 70kg i okolice 12-15% BF.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Nie rezygnowałabym z BJJ, jeśli lubisz, jak najbardziej może to być dodatek, do np.: treningu domatora (w dziale trening dla początkujących masz gotowe zestawy), ponadto to, czy będzie budował masę w dużej mierze będzie opierao się jak rozbijesz dietę, ile dasz nadwyżki itd, pamiętaj, że trening z włąsnym cięzarem ciała, kiedys zawodzi i trzeba dać innego silniejszego bodzca mięśniom do rozwoju. Dlatego chyba lepiej zacząć od razu z siłownią, tam możesz bez problemuy progresowaćz treningu na trening z ciezarem na sztandze.
Oblicz zapotrzebowanie z tego wzrozu dodając BJJ i trening w domu https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 932
Wychodzi ok 3500kcal, wydaje mi się coś nie tak:
a) nie ma szans żeby tyle zjadł
b) ludzie z dużą większą wagą robią masę na takiej kaloryczności
Przyjąłem 700kcal na trening BJJ.

Z góry dzięki za więcej odpowiedzi :)


Zmieniony przez - Rwixzz w dniu 2017-11-20 11:23:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dobrze byłoby policzyć mniej więcej ile jadasz teraz, nikt nie mówi, być nale jadł np. 1000kcal więcej, ale w miarę jedzenia apetyt rośnie. Jak dołożysz siłowy...to spokojnie max 2 -3 tyg i będziesz chciał jeść więcej

Ty nie patrz na ludzi, bo ludzie z dużo większą wagą mają inne proporcje i inny wydatek energetryczny, bo nie tylko sam fakt wagi się liczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 Moze być trudno ale to zależy od odzywiania w sporej mierze, do pewnego stopnia trening z masą ciała będzie dawał efekty
2 Na poczatek daj trening domatora jak słabe bedą efekty przejdź na siłwonie
3 Jak bjj to dla Ciebie priorytet to pozostan przy nim
4 Daj ok 2g białka 1-1.2 g tluszczy i reszte węgli
5 policz z tego https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Każda dyscyplina sportu wymaga odpowiedniego treningu siłowego. Dodaj więc 1-2 razy w tygodniu i przy okazji zbudujesz trochę mięśni. Inaczej niestety ciężko Ci będzie zmieniać estetycznie sylwetkę.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 932
Tak jak pisałem nie chodzi o estetykę typu proporcje/docięcie/uwidocznienie konkretnych partii tylko o nabranie mięcha. Priorytetem jest BJJ, jednak rozważam też opcję całkowitej rezygnacji na jakiś czas w celu zrobienia tej masy bo sporo ona ułatwi w późniejszych startach: obecnie jestem chudy z długimi kończynami, które są pomocne jedynie w pajęczej gardzie. Zdecydowanie w tej dyscyplinie lepiej być proporcjonalnym do wzrostu lub nawet przy kości, nie tak jak w sportach stójkowych. Ale zrobię tak jak radzicie, dorzucę trening domatora i zobaczę jakie będą efekty, najwyżej dalej będę kombinował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Nabierzesz, ale tkankę tłuszczową. Z kolei rezygnacja z BJJ również nie jest dobrym pomysłem. Stracisz na tym sporo. To, że masz długie kończyny jest ogromnym plusem. Nie tylko w pajęczej gardzie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 932
domer
Nabierzesz, ale tkankę tłuszczową. Z kolei rezygnacja z BJJ również nie jest dobrym pomysłem. Stracisz na tym sporo. To, że masz długie kończyny jest ogromnym plusem. Nie tylko w pajęczej gardzie.


Nie znalazłem jeszcze innych rzeczy w których długie kończyny mają przewagę nad masą - możesz rozszerzyć wypowiedź?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
W zasadzie w każdej technice kończącej nogami, czy rękoma: trójkąt, anakonda, brabo, różnego rodzaju krawaty, walka z pleców, walka de la riva, odwrotna de la riva, trudność w obejściu gardy itp.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny (180,63kg)

Następny temat

Redukować dalej czy masować?

WHEY premium