SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja pierwsza dieta. Pare problemow i prosze o poprawki.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Witam.
Na wstepie chcialem powiedziec, ze jest to moj pierwszy post tutaj, czytalem podwieszone tematy i zrozumialem, ze zabieralem sie za moja figure od dupy strony. Tj chodzilem na silke, a zarlem jak chcialem (ulubione piwko + pizza). Szlo wolno i oporonie, ale sie nie poddawalem. Mimo wszystko jakos udalo mi sie zejsc z waga na 82kg i calkiem niezle wygladalem wtedy. Niestety polroczna wizyta w USA i brak silki + amerykanskie zarcie doprowadzilo do stanu, ze po powrocie wazylem 90kg i odechcialo mi sie wszystkiego. Teraz doprowadzilem sie do stanu 95kg i widze zdecydowanie mniejsze zainteresowanie ze strony plci przeciwnej, co mi wybitnie nie odpowiada. Zreszta sam sie zle czuje z taka waga, a widzac ten tluszcz na moim brzuchu i twarzy az mnie nosi, by cos z nim zrobic. Poczytalem tutaj sporo tematow by zrozumiec, ze podstawa jest odpowiednie zywienie. Jako, ze sie na tym nie znam i jestem wychowany na babcinych obiadkach i fastfoodach bardzo bym prosil o wasza pomoc :)

Dobra tyle gwoli wstepu i przedstawienia mojej skromnej osoby. Teraz konkrety. Moj czas w ciagu doby jest mocno ograniczony. Pracuje od 8.30 do 17.30 lecz mam dostep do takich rzeczy jak lodowka i mikrofala no i moge jesc kiedy chce. Do tego od 12 do 15 mamy obiady finansowane przez firme, z ktorych ze wzgledow finansowych nie chcialbym rezygnowac, ale ktore stanowia pewien problem. Otoz obiad zawsze sie sklada z zupy (nigdy nie biore) i glownego dania. Jest wybor wsrod trzech roznych z czego przynajmniej jeden to jakies miecho + ziemniaki/kasza lub ryz/kasza i warzywa (brokuly/marchew/kalafior). Ciezko mi oszacowac porcje jaka to jest w gramach. Przyjalem, ze mieso to 100g i 250g ziemniakow. weglowodanow z warzyw rozumiem, ze nie wliczam do bilansu. Wiem, ze zarcie ze stolowek nie jest pierwszej jakosci, kotlet nie jest gotowany na parze etc, ale na prawde nie chcialbym z niego rezygnowac.

No dobra, wiec tak. Chcialbym w poniedzialek, srode i piatek wrocic do biegania przed praca po ok 30-45min w zaleznosci od kondycji. Zaś wtorek, czwartek, sobote chodzic na silke.

BMR 2023,47
TEA 372,4285714
NEAT 400
razem 2795,898571
TEF 167,7539143

SUMA 2963,652486
redukacja -300
TOTAL 2663,652486

czyli Kalorie +/- 2700k

z poradnika Elliasa wyliczylem sobie szacowane zapotrzebowanie na B/T/W
wersja nr 2 (by ellias)
gram kcal %
białko 190 760 28%
tłuszcz 90 810 30%
węgle 283,5 1134 42%

Plan Dnia
Pobudka 06:50
Praca 7:30-17:30
Siłka 18:00-19:00
Kimono 23:00


Posiłki
w domu1 07:00
w pracy1 10:00
w pracy2 13:00
w pracy3 16:00
w domu2 20:00
w domu3 22:00

Korzystałem z dziennika posiłków i wymyslilem cos takiego:

P1 w domu1 07:00
Płatki owsiane Melvit 100
Orzechy włoskie 25
B/T/W/Kcal 16 24 70 530

P2 w pracy1 10:00
Jaja kurze całe 120
Chleb żytni razowy 20
Ser, Gouda tłusty 40
B/T/W/Kcal 24 19 10 305

P3 w pracy2 13:00 (stolowka)
Kotlet schabowy panierowany 100
Ziemniaki, średnio 250
B/T/W/Kcal 23 24 48 501

P4 w pracy3 16:00 (2h przed silka)
Ryż Brązowy 100
Tunczyk w oleju 185
B/T/W/Kcal 57 19 77 674

P5 w domu2 20:00 (po treningu - bez tluszczy)
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150
Kus Kus 75
Jabłko 100
B/T/W/Kcal 42 4 64 465

P6 w domu3 22:00
Whey Protein 80 50
B/T/W/Kcal 39 2 3 198


ŁĄCZNA ILOŚĆB/T/W/Kcal 201 91 271 2672
DOSTARCZONA ILOŚĆ NA KG MASY CIAŁA 2,1 1,0 2,9 28,1


Nie wiem, czy do bedzie dobre. Oczywiscie do kazdego posilku jakies warzywka, brak slodyczy i duzo wody (tej mam w pracy pod dostatkiem). W dni z aeorbami przed pracy, chcialem pobiegac przed sniadankiem i zjesc to jablko rano zamiast w P5. Nie zjadlbym tez tego dnia sera, a polal oliwa P5, zeby dodac tam tluszcz. Bieganie mam nadzieje moge zrobic przed sniadaniem? Prosze o jakies poprawki, ewentualnie o aprobate, zebym wiedzial, ze wszystko dobrze policzylem i zrozumialem (tekstu jest sporo:P). Z góry dziekuje za wszelkie sugestie:) Jeszcze jedno. Nie mam pojecia jaki mam %BF. Dane odnosnie ilosci kalorii liczylem z mojej wagi, a nie suchej masy ciala.


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 24

Waga: 95

Wzrost: 190

Obwód klatki: 100

Obwód ramienia: 43

Obwód talii: 96przy pepku, 93 przy w pasie

Obwód uda: 59

Obwód łydki: 42

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: strona nie dziala, a szacuje na ponad 20

Aktywność w ciągu dnia: praca siedzaca przy komputerze + czasem studia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: bieganie 3x w tyg, silownia 3x w tyg

Odżywianie: Lubie pizze i piwo. Tunczyka, Kurczaka, kasze kus kus i makarony. Nie lubie reszty ryb i nie przepadam za owocami.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: mam alergie na drzewa, trawy i siersc, ale to chyba nie wiele zmienia. Brak ograniczen zywnosciowych

Stan zdrowia: Alergie ograniczaja moja wydolnosc oddechowa.

Preferowane formy aktywności fizycznej: 3x 30min biegania, 3x 1h-1,5h silowni.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: L-karnityna, CLA

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Jest mozliwe. Mam jeszcze ta karnityne i bcaa.

Stosowane wcześniej diety: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
P1 - brak białka. Dodaj do tego z 4 jajka.
P2 - brak zdrowych tłuszczy. Dodaj orzechy, wywal ser.
P3 - nie żartuj Wiem, że to stołówka, ale: ziemniaków nie musisz jeść, możesz zamiast nich wziąć warzywa typu brokuły, kalafior czy cokolwiek innego co ma mało kalorii i zapycha żołądek. Jeśli wybierasz mięso, to bierz takie bez panierki, najlepiej gotowane, pieczone, duszone. Do tego dodaj jakieś orzechy/oliwę/olej lniany...
P4 - wartość odżywcza tuńczyka we oleju jest taka jak jego wygląd - paskudna. Olej do niego leją najtańszy=najgorszy. Jak jadasz tuna, to tylko z wody. Ryż brązowy jest OK.
P5 - jest OK.
P6 - dodaj zdrowy tłuszcz i warzywo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Wielkie dzieki za odpowiedz :)


P1 - brak białka. Dodaj do tego z 4 jajka.

Okazalo sie, ze i tak nie wszamam 100g platkow. zmienilem to tak:
Płatki owsiane Melvit 50
Orzechy włoskie 25
Serek Wiejski - Piątnica 250

ŁĄCZNA ILOŚĆB/T/W/Kcal 37 25 48 589


P2 - brak zdrowych tłuszczy. Dodaj orzechy, wywal ser.
Ok.
Jaja kurze całe 120
Chleb żytni razowy 20
Orzechy włoskie 5
ŁĄCZNA ILOŚĆB/T/W/Kcal 15 14 10 223


P3 - nie żartuj Wiem, że to stołówka, ale: ziemniaków nie musisz jeść, możesz zamiast nich wziąć warzywa typu brokuły, kalafior czy cokolwiek innego co ma mało kalorii i zapycha żołądek. Jeśli wybierasz mięso, to bierz takie bez panierki, najlepiej gotowane, pieczone, duszone. Do tego dodaj jakieś orzechy/oliwę/olej lniany...

Ok wywalilem ziemniaki i dam lyzke oliwy z oliwek do tego posilku.


P4 - wartość odżywcza tuńczyka we oleju jest taka jak jego wygląd - paskudna. Olej do niego leją najtańszy=najgorszy. Jak jadasz tuna, to tylko z wody. Ryż brązowy jest OK.
Ok wezme tunczyka z wody + lyzka oliwy.

Ryż Brązowy 100
Tuńczyk w wodzie 150
Oliwa z oliwek 10

ŁĄCZNA ILOŚĆB/T/W/Kcal 39 14 77 554

P5 - jest OK.
P6 - dodaj zdrowy tłuszcz i warzywo.

Ok zjem troszke salaty z lyzka oliwy.


Po zmianach dostalem troche inne proporcje skladnikow niz zakladane.

ŁĄCZNA ILOŚĆ 194 98 234

USTALONE DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE 190 90 283

ZREALIZOWANY % DZIENNEGO ZAPOTRZEBOWANIA 102% 109% 83%

Co dalo podobna ilosc kalorii jako, ze tluszczyk jest bardziej kaloryczny. Jak bardzo elastyczne sa te ilosci? Tzn na sile cudowac by je zbilansowac na 100% kazda, czy tak tez bedzie dobrze?

I jeszcze jedno. Uwielbiam herbate i kawe, ale koniecznie slodka. Kawe zreszta musze w pracy pic, bo inaczej nie wysiedze calego dnia, a gorzkiej nie wypije po prostu. Wiem, ze zarowno slodzik, jak i cukier powinien nie istniec przy takiej diecie, ale jak juz musze wybierac miedzy tymi dwoma, to ktory wybrac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do liczenia - nie ma obowiązku skrupulatnego liczenia i wyrabiania się w założeniach. Niewielkie wachnięcia w jedną czy drugą stronę są dopuszczalne. Taki bilans jaki wyszedł jest OK.
A co do herbaty czy kawy to nie wiem co lepsze. Ja piję gorzkie i Tobie radzę się przyzwyczaić. Poza tym cukier zabija smak prawdziwej kawy. Jak się nauczysz pić gorzką to zobaczysz co tracisz słodząc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Dziekuje Ci bardzo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Nieźle to wszystko wygląda kawę pij gorzką - niebo w gębie. Ja z początku też nie umiałem się przestawić, ale teraz gorzka kawcia - pychotka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc Dieta Wysokobiałkowa

Następny temat

Dieta - redukcja - spowolniony metabolizm

WHEY premium