SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7801

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Cavior z działu Style tradycyjne.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 424
Witam mam 16 lat i za pol roku chce zaczac trenowac Krav Maga i mam kilka pytań
1.Czy treningi sa cieżkie
2. Ile kosztuje cale wyposarzenie na treningi
3.Ile powinienem miec treningow na sam poczatek
4. Czy to dobra sztuka walki czy sa lepsze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2595 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24290
a maż coś jeszcze w swoim mieście prócz krav magi??
...
Napisał(a)
Usunięty przez Cavior za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 424
no mam bardzo duzo tego jest jest boks , kick boxing, muay thai, krav maga, karate tylko mi zalezy zeby sie nauczyc bic ale zeby po treningu nie miał obitej twarzy bo wygladac tez trzeba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 750
kick boxing to jest to !
...
Napisał(a)
Usunięty przez Cavior za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 509 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21391
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3089 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14286
Idź na trening zobacz jak jest i wybierz to co Ci przypadło najbardziej do gustu.
Krav Maga to moim zdaniem nienajlepsze rozwiązanie dla kogos kto dopiero zaczyna ze sztukami, sportami walki.

Poza tym nie jest ona stylem tradycyjnym, więc nie ten dział
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Nastoletnich teoretyków uprasza się o zaprzestanie doradzania w działach SW.

Przenoszę temat do C/S.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Cavior za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 509 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21391
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Ja tam od niedawna trenuje kravkę, wcześniej nie trenowałem SW, co do kosztów to od 80zł za miesiąc (2h w tyg) do 100zł(3h w tyg) (chodziłem do dwóch instruktorów), inne koszty to ochraniacz na krocze (od 50 w górę, trzeba upolować promocję na allegro by wyszło tanio :P), rękawice, ochraniacze na golenie łokcie itp nie są konieczne, znam osoby które wręcz z premedytacją ich nie używają by przyzwyczaić się do bólu i wzmocnić skórę, jak ktoś Cie zaatakuje na ulicy to nie będziesz miał poduszeczek by nie bolało. Treningi kravki trzeba lubić, dużo osób rezygnowało z zajęć, bo nie wyglądały one jak treningi karate czy innych tradycyjnych styli. Co do skuteczności w bójkach to kravka nie zawsze jest najlepszym wyborem, większy nacisk kładzie się tu na obrony przed duszeniami dźwigniami i innymi niebezpiecznymi sytuacjami, natomiast mało jest ćwiczeń na samo uderzanie i kopanie (masz niby pokazane jak to się powinno robić, ale nie jest to zaczęto powtarzane, więc osoby trenujące tylko KM mają z tym czasami problemy. Ja osobiście uwielbiam te treningi, można nieźle rozładować na nich frustracje po całym tygodniu. Czy treningi są ciężkie? Jeśli trenujesz na maksa to tak, ale jak wiadomo nie każdy idzie zawsze na 100%. Nie napisałeś czemu dopiero za 0,5 roku chcesz zacząć trenować, jeśli masz taką możliwość to zapisz się na te 6 miesięcy na coś uderzanego box, kick-boxing, czy moim zdaniem najlepiej boks tajski, wypełni to to małą lukę, na którą nie jest kładziony nacisk w KM.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 47
1) Treningi muszą być ciężkie, żeby coś osiągnąć. Ale nie bój się, dasz sobie radę na pewno - zarąbiste uczucie jest po treningu jak jesteś wymęczony

2) Ochraniacz na krocze~50zł, rękawice~60zł, ew. ochraniacze na piszczel~ok. 30zł. Oczywiście to są takie tańsze, im dłużej chcesz mieć sprzęt i im lepszej jakości, to lepiej więcej kasy zainwestować. Jak coś, to możesz sobie zobaczyć ceny w necie.

3) Ja to np. mam dwa treningi tygodniowo KM po półtorej godzinyale nie powiem Ci ile powinieneś mieć

4) KM jest systemem walki. Osobiście polecam na początek zaczać trenować coś, co Ci wpoi podstawy, tj. odpowiednia pozycja walki, wyprowadzanie ciosów etc. (np. KB, ale to juz zależy od Ciebie co Ci się spodoba ) bo w KM nie ma czasu na takie rzeczy


Oczywiście na treningach można dostać, i czasem można być poobijanym, ale to po prostu musi tak być, jeśli chcesz się czegoś nauczyć ale nie bój się, nie jest tak źle na treningach

eee?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stojak na worek bokserski w domu

Następny temat

Czy warto sprobowac kickboxingu?

WHEY premium