SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
Krav_mag a czy przeczytałeś tamtą moją wypowiedź do końca ?
To jest forum dyskusyjne więc po co te potyczki słowne.
Organizacja w której jestem obecnie jest nowym stowarzyszeniem filmiki z tego co robi są na youtube wystarczy wpisać CEKKA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 974
Wiem oglądałem filmiki : ) dobra źle się zrozumieliśmy i nic sie nie dzieje : )

Zmieniony przez - Krav_Mag w dniu 2009-12-28 10:28:55

Moja opinia odnośnie tego systemu jest taka, że Krav Maga to system porządny.
Dr. Andrzej Bryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 974
A mogłbys mi powiedzieć od jakiej organizacji wywodzi się Kravka w CEKKA ? bądź też gdzie założyciel jej nauczał się Krav Maga ? Bo jako takich informacji na stronie CEKKA nie widze. Zauważyłem dosyć istotne różnice między tą Kravka z Federacji a z CEKKA po obejżeniu filmikow.

Moja opinia odnośnie tego systemu jest taka, że Krav Maga to system porządny.
Dr. Andrzej Bryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Najwiekszym problemem KM w naszym kraju była "wojna" sprzed kilku lat, gdy niektore organizacje (zwlaszcza jedna...) zaczely produkowac na potęgę "instruktorow" (ze śmiesznie krótkim stażem), aby zmonopolizować rynek. I dzisiaj opinia o systemie jest jaka jest...

A co do technik odbierania noża-KM tego nie wymyslila Tego typu techniki istnieją od tysięcy lat. KM korzysta chociażby z technik jujutsu/aikido w tym względzie.

Queblo: dla mnie "sztuka walki" to zbiór technik i metod szkoleniowych, dzięki którym adept zyskuje umiejetnosc walki wręcz (i/lub walki bronią). W czym sie dany styl specjalizuje-to inna sprawa, dlatego nie dzielę stylow na "sporty", "sztuki" i "systemy"-bo judo jest sztuką i sportem(a na ulicy sprawdza sie dobrze), aikido jest sztuką...ale ma też wersję sportową, KM jest systemem-a adaptuje rowniez rozwiązania MMA... po co na sile dodawac etykietki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 104 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
co do tego filmiku 1:18 jak wchodzisz na kolesia - ta technika ma jakas nazwe ? jest to cos zapozyczone z muay thay?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 66
hmmm chlopaki powiem tak.... trenuje KM i troszeczke juz o niej wiem. Organizacje czyli ww CEKKA zostaly zalozone tylko po to aby nie placic glownemu zalozycielowi, ogladnalem filmik na youtube o CEKKA i jestem zniesmaczony. Albo do tego filmiku dobraliscie zle osoby ktore dopiero zaczynaja trenowac albo chcieliscie pokazac to w poblazliwy sposob. (gdzie cale zalozenia kravki?? skanowanie?? obchodzenie?? kto podczas kopniec opuszcza reke?? porazka..) KM jest swietnym sportem nie jest to sztuka walki jest to SYSTEM, polegajacy na jak najszybszym reagowaniu INSTYNKTOWNYM w KM zawsze zakladamy ze jest wielu agresorow a NIE JEDEN JAK W KB.. Jezeli macie zamiar zobaczyc ciekawe filmiki to zapraszam do wpisania krav maga supreme na youtube oraz na portal spryciarze.pl i tam poszukac w zakladce sztuki walki.





"Im wiecej potu na treningu tym mniej krwi na ringu.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 974
Cavior: do tego co napisałeś, sam własnie nawiązywałem w innym temacie. W Kravce najgorsza jest ta rywalizacja i wojna, która kiedyś trwała a moim zdaniem nadal trwa. Pewnie chodzi Ci o IKMF i Adamczyka, być może robił to za szybko i chciał żeby tylko jego szkoła istniała wtedy co po części mu się udało. Jednak patrząc na tych instruktorów teraz to mają już wieksze doświadczenie i dobrze przynajmniej większość z nich szkoli. I dobrze wspomniałeś co do tego noża, to nie Krav Maga jako pierwsza zaczeła uczyć obrony przed nim i ogólnie Krav Maga to zbiór wielu sztuk walki i między innymi to mnie do niej przekonało : )

Hozak: Co do filmików to za dużo bajerów i efektów nie potrzebnych dał Waluś, choć filmiki robią wrażenie w niektórych momentach : ) a co do tego co napisałeś to sam jestem ciekawy skąd ta Kravka w CEKKA pochodzi? Brak tam wielu założeń Kravki tak jak wspomniałeś, na filmikach z tego co zauważyłem to duszenie jest całkiem inne, kopnięcia w krocze itp - to są takie szczegóły małe, a gdzie reszta ważniejsza ? Ja odebrałem takie samo wrażenie po oglądnięciu filmików CEKKA, filmik szkoły z Sokołowa mi się podoba, natomiast już z Kravki w CEKKA to nie jest zaciekawie..

Moja opinia odnośnie tego systemu jest taka, że Krav Maga to system porządny.
Dr. Andrzej Bryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 66
Krav_Mag Zgadzam sie calkowiecie z Twoja wypowiedzia... Osobiscie nie neguje zadnej z organizacji. filmiki co prawda to prawdo "ubajerzone" Jednakze uwazam, ze uczac czegos pod szyldem Krav Maga trenerzy powinni zachowywac kluczowe elementy tego systemu, jego glowne zalozenia ktorymi to sie kierujemy uczac tego "stylu". Osobiscie pochodze wlasnie ze szkoly Adamczyka, moze dla tego, ze tylka ta organizacju jest u mnie w miescie (Zielona Góra) a co by bylo gdyby to juz inna bajka. Mi sie bardzo ten sport podoba i polecam go kazdemu, kto chce sie nauczyc bronic, bic i chce zdobyc pewnosci siebie!!!

"Im wiecej potu na treningu tym mniej krwi na ringu.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 974
Jeżeli mówisz, że jestes z Zielonej Góry i tam tylko jest jedna szkoła to domyślam się że chodzisz do Walusia. Jeżeli tak to naprawde gratuluje instruktora, bo bardzo dobrze naucza, a przedewszystkim ma pojęcie o tym co robi. Ja sam też trenuje w szkole Adamczyka i z mojego instruktora także jestem bardzo zadowolony, idac na zajecia miałem mieszane wyobrazenia jak bedzie na treningach, jednak dzis nie żaluje tej decyzji.

Moja opinia odnośnie tego systemu jest taka, że Krav Maga to system porządny.
Dr. Andrzej Bryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 66
Tak chodze do Walusia i jestem zafascynowany tym czlowiekiem tzn. forma i latwoscia w jaki sposob przekazuje wiedze. W takim razie Pozdrowienia dla wszystkich Kraverow :)

"Im wiecej potu na treningu tym mniej krwi na ringu.."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stojak na worek bokserski w domu

Następny temat

Czy warto sprobowac kickboxingu?

WHEY premium