SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
Puchatek83- czarów z tym się zgodzę ,to są techniki z PASW kiedy jeszcze u nich trenowałem, co do dymamiki to się raczej nie zgodzę szybciej to tylko w holywod umieją i to jeszcze jak komputerem podrasują :> Ale lubię jak ktoś potrafi ładnie ująć w słowa to co myśli-dzięki.
Krav_Mag - instruktorem krav maga jestem krótko bo dopiero od sierpnia, pierwszą sekcję założyłem w październiku pomalutku zaczyna to wyglądać jak krav maga. Organizacja zajmuje się także innymi rzeczami i szkoleniami ( youtube- CEKKA) lub zapraszam na www.kravmaga-sokolow.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
"co do dymamiki to się raczej nie zgodzę szybciej to tylko w holywod umieją i to jeszcze jak komputerem podrasują :>"

Da się, naprawdę się da. Ja od początku uczę się na oporującym przeciwniku, i bardzo często zamierzona technika nie wchodzi, wtedy trzeba przejść szybko do następnej, wtedy uczysz się dynamiki w technikach :)
I wiesz które techniki to magia, a które nie.

Życzę powodzenia w treningach :)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Kondzior-czy mozesz opisać różnice miedzy Kapaem,a Krav Magą?

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 974
No właśnie tak pytam od kiedy Krav Maga, bo na filmiku za wiele, a może nawet w ogóle jej nie widze : )p w sumie też nie wiem jak was tam nauczali w CEKKA, bo napewno z Federacji to żadnych elementów nie ma na filmie : ) ale w każdym razie życzę powodzenia na drodze instruktora : )

Moja opinia odnośnie tego systemu jest taka, że Krav Maga to system porządny.
Dr. Andrzej Bryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 974
Dobre pytanie Słaby, sam chciałbym się dowiedzieć jakie są różnice : )

Moja opinia odnośnie tego systemu jest taka, że Krav Maga to system porządny.
Dr. Andrzej Bryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109
1. Zależy od klubu. U mnie było średnio...
2. Najważniejszy ochraniacz na jajka, tam sie dużo bije po diamentach :P, rękawice, ochraniacze na piszczele, ceny sam zobacz
3. Zależy od poziomu zaawansowania grupy, jestes świeży więc 2x w tyg po 1,5h
4. Krav Maga to szybkie obezwładnienie przeciwnika, więc w bójce średnio ci się przyda, ale jak ktoś zacznie cie dusić bądź zaatakuje nożem to ma wtedy ma kłopoty.

Wiem bo sam chodziłem, i też mam 16 lat
pozdrawiam

Zmieniony przez - misiek73 w dniu 2009-12-27 22:46:57

Zmieniony przez - misiek73 w dniu 2009-12-27 22:47:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
misiek-jak go ktoś go zaatakuje nożem to powinien szybko spier...ać,bo go może szybko zaszlachtować jak świnię i żadna sztuka/system walki nie pomoże,Krav Maga nie jest żadnym wyjątkiem.Wiem,bo byłem na kilku stażach,gdzie widziałem co robią fachowcy od noża i mam...nieważne ile lat

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 974
Zgadzam się ze Słabym, sam trenuje Krav Maga, ale uważam że nawet nie wiadomo ile godzin treningu, jak wysoki poziom i ile seminariów z obrony przed nożem, to gdy jest możliwość to powinno się spier*** ile sił w nogach ^^ I jakby tak ogólnie rzucić okiem na Kravke i elementy z nożem to głównie jest to obrona przed szantażem. Nikt nie ma szans z psycholem z nożem w ręku, którego celem jest zabić nas czy pokaleczyć. Krav Maga uczy podstaw obrony przed tym nożem ale nie zawsze one Ci wyjdą tak jak na treningu, bo tu dochodzi stres, inny przeciwnik i niepewność jak tym nożem zostaniesz zaatakowany. Krav Mage tylko to wyróżnia od innych styli, że gdy już zostaniesz zaatakowany tym nożem i dasz rade się obronić w jakiś sposób to będziesz wiedział co z tym nożem zrobić, jak go odebrać bądź też wykorzystując jakąś obrone nie zranić przy tym siebie. I nie obrażająć teraz innych styli bo do każdego mam szacunek to nigdzie nie nauczą Cie tej umiejętności co zdanie wcześniej napisałem, bo normalny fighter z przyzwyczajenia zasłoni się ręką, bądź zrobi unik i może poradzić sobie z przeciwnikiem ale kosztem draśnięcia bądź też noża w którejś cześci ciała.

Moja opinia odnośnie tego systemu jest taka, że Krav Maga to system porządny.
Dr. Andrzej Bryl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
No dobrze panowie filmik nie jest z krav magi, tacy znawcy systemów a nie zauważyli,filmik jest z sekcji MMA.
MMA zaraz powiecie że gdzie tam bo tam prawie parteru nie ma, ja uważam że MMA to nie tylko parter,przystosowano MMA tylko do walk na ringu na określonych zasadach i dążący do obalenia przeciwnika.
I tutaj moja dygresja- na ulicy zacznij się turlać z napastnikiem to zobaczysz co z tego wyniknie !
Różnica pomiędzy krav magą a kapapem jest zasadnicza, kapap został wymyślony na potrzeby walki z terroryzmem w izraelu techniki dążą do wyeliminowania(-zabicia) przeciwnika, ćwiczy się w oporządzeniu wojskowym oraz uderza się w miejsca nie osłonięte przez sprzęt.Uczy także postaw strzeleckich jak i samego strzelania z różnych sytuacji.
To tyle z mojej strony Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 184 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 974
Wysłałeś nam filmik pokazujący Twoją szkołe, więc z dlatego zadałem pytanie gdzie tam jest ta Krav Maga na filmiku, bo napisałem że jej tam nie ma więc po co nam tu chcesz wejść na ambicje, że niby jesteśmy wielkimi znawcami a nie rozrozniamy krav maga od mma.

Moja opinia odnośnie tego systemu jest taka, że Krav Maga to system porządny.
Dr. Andrzej Bryl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stojak na worek bokserski w domu

Następny temat

Czy warto sprobowac kickboxingu?

WHEY premium