SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy warto sprobowac kickboxingu?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3836

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39
Witam.Mam ledwo co skonczone 17 lat i znajomy zaczal mnie nakrecac na sztuki walki.Moj post moze sie wydawac troche smieszny ale jednak zalezy mi na rozwianiu moich watpliwosci.

Mysle o chodzeniu na kickboxing jednak nie wiem czy nie okaze sie na to za slaby.Mam 177 cm wzrostu i waze tylko 58 kg jeszcze do niedawana wazylem 56,5 ale od zwracalem uwage aby jesc duzo weglowodanow itd i udalo mi sie przytyc 1,5 kg przez jakies 3 miesiace.

Lubie wysilek fizyczny, lubie byc doprowadzany do granic mozliwosci wczesniej trenowalem pilke nozna.Dostanie po mordzie mnie nie zniecheca czasem dla zabawy boksuje sie z moim kumplem jednak jest on odemnie duzo wiekszy i silniejszy wiec przewaznie to ja obrywamOczywiscie nie chce byc zawodowym zawodnikiem tylko robic to dla "siebie" i tu mam pewne obawy :

- czy jest sens brac sie za takie cos z taka waga? Mam problemy z tyciem, moge pochlaniac wszystko a waga pozostaje niezmienna, u mnie to chyba rodzinnie jestem najlzejszy z mojej klasy w liceum

- ogladalem troche treningi kick boxingu i wydaje mi sie ze mam malo elastyczne cialo, czy do tego trzeba miec konkretne predyspozycje? tzn. wszelkie cwiczenia rozciagajace to moja pieta achillesowa,wydaje mi sie ze na ten czas nie byl bym w stanie porzadnie kopnac kogos w głowe zachowujac 100% rownowagi.(slabo rozciagniety jestem)



Czy moje obawy sa sluszne? Wczesniej trenowalem pilke nozna, od wakacji chodze na silownie i teraz stwierdzilem ze fajnie by bylo sprobowac np. kickboxingu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11417
Masz dobre podejscie , zamiataj na trening

EDIT: Waga nie ma znaczenia
zdr.

Zmieniony przez - B.O.A w dniu 2009-12-19 23:06:09

"...Parter jest moim oceanem, Ja jestem rekinem, a większość osób nawet nie umie pływac..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39
A co z moimi drewnianymi nogami? Nie powinienem tego poprawic zanim bede chcial sie zapisac? Przy pilce noznej nie mial oto znaczenia,ale teraz nie uda mi sie ich uniesc tak aby kogos poprostu kopnac ;] Czy to przyjdzie z treningami?

Jezeli to ma jakies znaczenie znajomy namawia mnie tu :

http://kickcenter.pl/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11417
Nie ma czegoś takiego jak przygotowanie się do pojscia na trening

Idziesz tam aby sie uczyć a nie umieć , i pamietaj wszelki wstyd zostawiasz w szatni , nogi sie z czasem ogarną

Co do klubu to ja ci nie pomoge bo nie znam sie

"...Parter jest moim oceanem, Ja jestem rekinem, a większość osób nawet nie umie pływac..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8352
to nie jest tak,że idziesz na trening i od razu kopiesz na głowę. nogi w kb to głównie roundhousy (na korpus), w formule low-kick ew. low-kicki dochodzą... chłopak który chodzi ze mną do klubu kb już troszkę trenuje, bierze udział w zawodach, a na treningach żadnych kopnięć na głowę nie wykonuje, bo , jak sam mówił, jeśli nie jest to opanowane bardzo dobrze, to nie warto tego używać. więc to że boisz się że nie będziesz umiał na głowę kopać to dla mnie żaden argument a rozciągać się będziesz głównie na treningach, ew. w domu też możesz. ale wszystko dokładnie powie ci trener ;)

EDIT. a co do klubu, to skoro chcesz trenować w Warszawie, to jeden z naszych modów trenuje bodajże w Palestrze, podobno jeden z najlepszych klubów kb w Polsce,wiele osób go poleca, więc weź go może pod uwagę też ;)

pozdrawiam

Zmieniony przez - korczan w dniu 2009-12-19 23:33:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39
Troche mnie uspokoiliscie.Poprostu nigdy nie widzialem jak to wyglada tak w jakims klubie i myslalem ze moze trzeba miec specjalne predyspozycje.

Co do Palestry.Kumpel chce tam chodzic jak przejdzie do grupy zaawansowanej na tym kickcenter bo wtedy bedzie mial tam za friko.Tez polecal.I w sumie mam nawet tam lepszy dojazd bo to blisko pkp.Wiec mam swieta zeby przemyslec a po swietach chyba sie na cos zdecyduje.

Wielkie dzieki.Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8352
owocnych treningów życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11417
z WWA jesteś jak tak to podbijaj na CCFC:) Tajski jest na naprawde dobrym poziomie

"...Parter jest moim oceanem, Ja jestem rekinem, a większość osób nawet nie umie pływac..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
stary zawsze warto ;D nie zastanawiaj sie ;] jak co mozesz przerwac . jedno pytanko do Ciebie ;]
"nie chce byc zawodowym zawodnikiem "
widziales kiedys niezawodowego zawodnika? ;p
pozdr XD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 640 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11417
szary90 Zawodnik nie trenujacy zawodowo(amatorsko)

Chyba oto mu chodziło

Zmieniony przez - B.O.A w dniu 2009-12-20 00:37:04

"...Parter jest moim oceanem, Ja jestem rekinem, a większość osób nawet nie umie pływac..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39
Tak chodzilo mi o to ze chce to robic rekreacyjnie.

CCFC -> mozesz dokladniej rozwinac co to jest?Bo ten skrot nic mi nie mowi :)

I macie moze jakas stronke gdzie jest opisane czym sie rozni tak naprawde tajski od kickboxingu bo nie moge znalezc strony gdzie bylo by to opisane tak aby roznica byla widoczna.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krav Maga

Następny temat

Podręcznik do nauki walki żołnierzy RP

WHEY premium