SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaka gramatura makro na KG wagi ciała??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2238

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
Witam, ile gramów na kg masy ciała ( plus minus) powinno się przyjmować węgli i białka przed i po:

1. Treningu siłowym

2. Po tabatach , interwałach i cardio itp??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
To nie bilans posiłków po treningu się liczy, nie ma jednej gramatury.
Ważne, by po treningu te węgle i białko.
Liczy się bilans całego dnia.
Jak wygląda Twój rozkład makro?
Warto byś wrzucił dietę do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
blue_hope
To nie bilans posiłków po treningu się liczy, nie ma jednej gramatury.
Ważne, by po treningu te węgle i białko.
Liczy się bilans całego dnia.
Jak wygląda Twój rozkład makro?
Warto byś wrzucił dietę do oceny.


Wiem wiem że liczy sie bilans dzienny ale jednak dużo każdy mówi o węglach i białku w około treningowych i zastanawiam się czy 30 g wegli i 15 białka po treningu to nie jest zbyt mało?? a ponadto gdzieś czytałem że powinno się przyjmować około 2g na kg masy "czegoś" na uzupełnienie glikogenu zaraz po treningu

Na utrzymanie wagi mam 3050 a aktualnie przyjmuje +- 2850

3 zrzutki diety z ostatnich dni

Staram sie diety pilnować - układałem diete z obserwacji innych wątków i z doświadczenia z poprzedniej redu i masy











Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2016-04-15 18:42:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Skąd mamy wiedzieć który posiłek jest przed a który po treningu?

Po treningu dałbym większość węgli a dzień zaczynał b+t

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Masz sporo owoców Wrzucaj częściej węgle proste (kasze, ryże, ziemniaki)
Staraj się by w śniadaniu lądowało więcej zwierzęcego białka.
A jeśli chodzi o posiłki około treningowe, to zazwyczaj mają większe pule węgli w posiłku.
Mój ma 100g węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
blue_hope
Masz sporo owoców Wrzucaj częściej węgle proste (kasze, ryże, ziemniaki)
Staraj się by w śniadaniu lądowało więcej zwierzęcego białka.
A jeśli chodzi o posiłki około treningowe, to zazwyczaj mają większe pule węgli w posiłku.
Mój ma 100g węgli


Juz poczytałęm o owocach i zostaje tylko jabłko i banan do południa , banan po treningu , i grejfrut wieczorem przed snem ., Kiwi i pomarancza OUT i juz nie bede robił sałatek owococych. wywale też rodzynki rano bo fruktoza :)

@Ozy u mnie zawsze obiad jest 17-18 . koło 19-19.30 trening ( zawsze )

Daje tłuszcze do obiadu aby opóźnić wchłanianie białka ( wyczytałem gdzieś że tak się robi jesli od obiadu do treningu może być więcej niz 2h)


Niektóre godziny w zrzutkach troche się różnią ale zazwyczaj po treningu jem 50gr piersi gotowanej, banana 110g czasem miód 10g lub 50 g ryżu , kaszy albo jaja


Przed treningiem zawsze 50-100g ryzu , makaronu , kaszy itp , warzywa i jakieś mięso 100-150g/s]


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2016-04-15 18:52:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
A wrzucasz też inne miecha? Niż kura
Możesz sobie taak zrobić jak Ozz powiedział B+T śniadania to dobre wyjście na redu, wtedy masz większą pulę węgli.
Ale na prawdę nie zawracaj sobie aż tak głowy, ważne że masz węgle i białko. I to, że masz zbilansowane posiłki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
blue_hope
A wrzucasz też inne miecha? Niż kura
Możesz sobie taak zrobić jak Ozz powiedział B+T śniadania to dobre wyjście na redu, wtedy masz większą pulę węgli.
Ale na prawdę nie zawracaj sobie aż tak głowy, ważne że masz węgle i białko. I to, że masz zbilansowane posiłki
W zrzutkach widac:) , albo tunczyk albo kura albo łopatka lub szynka wieprzowa. lub boczek...a tak ogólnie jak zredukuje owoce o polowe i rodzyny wywale . to dieta wyglada ok??starałem sie hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jest całkiem ok Choć czepiłabym się tego chleba z biedronki, on najlepszy nie jest, a ma sporo mąki pszennej. I tranu nie wrzucaj w michę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
blue_hope
Jest całkiem ok Choć czepiłabym się tego chleba z biedronki, on najlepszy nie jest, a ma sporo mąki pszennej. I tranu nie wrzucaj w michę.
Chleb nie jest z biedronki ale taki pasuje makro .. chleb kupuje z małej piekarni zaufanej .. ZYTNI jasny lub słonecznikowy - w jasnym skład to .ZYTNIA WODA DROZDZE SOL a w tamtym tylko o słonecznik wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
O to trafiłeś rzeczywiście na super chleb Im mniej składników tym lepiej

Jeśli masz makro chleba podane, to wbijasz swój produkt (układając michę- nazywasz go, zapisujesz, zgłaszasz )i masz taki jaki powinien być.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA MASA!!, Proszę o sprawdzenie i ewentualne poprawki.

Następny temat

Dieta, trening, praca..

WHEY premium