SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1879

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5678
Witam
Ten krótki artykuł dedykuje wszystkim tym którzy chcą zacząć coś robi ze swoim ciałem ale nie do końca wiedzą jak się za to zabrać.
A więc po kolei ale nim przejdziecie do dalszej lektury zróbcie coś co nazwiemy ’restart’. Mówiąc bez owijania w bawełnę zapomnijcie o czymś takim jak wasz ideał własnego wyglądu .Po prostu wyłączcie to na czas tej lektury a później jak sobie zażyczycie to do tego wróćcie lub nie.

CEL
Skoro czytacie dalej to zapewne uważacie że należy coś zmienić w tym co widzicie co jakiś czas w lustrze lub na ‘wakacyjnej fotografii’.Nie trzeba filozofa żeby zgadnąć że macie zamiar schudnąć albo złapać trochę ciała.Jesli wasz cel jest tak prosty jak poprzednie zdanie to ok. -znaczy to że funkcja ‘restart’ zadziałała u was prawidłowo lub po prostu macie dobrze poukładane w głowie.Inaczej się sprawy mają jeśli myśląc o zmianach jakich chcecie dokonać macie wizje Brada Pita z filmu „Troja" lub co gorsza któregoś z mr. lub ms. Olympia (w jednym i drugim przypadku mam wrażenie że to płeć męska).W takim razie proponuje zacząć od początku albo nie czytać dalej.Kolejna sprawa która może okazać się problematyczna to pomieszanie waszych celów co poniekąd często wynika z braku wiedzy a więc jest zrozumiałe i wymaga jedynie wytłumaczenia.Ludzie - przyjmijcie wreszcie do wiadomości że albo zbijacie wagę by wysmuklić sylwetkę i nadać jej estetycznych linii albo nabieracie masy i siły a co za tym często idzie odrobinę fatu.Na początku zabawy w te klocki nie ma innej opcji.I przestańcie już pisać co zrobić by schudnąć 20 kg. a jednocześnie zwiększyć bicepsy i klate.STOP.Skupcie się na prostym jednokierunkowym celu.Niech to będzie np. +5 kg na wadze po 1-2 miesiącach lub 10 cm mniej w pasie po 100 dniach pracy w tym kierunku.Nic ponadto! Czemu zapytacie?...ponieważ zaczynacie a skoro to jest początek ,wasz pierwszy cel w kierunku poprawy,to dobrze jak byście go zrealizowali a zrealizujecie go jeśli będzie realny i prosty.Po tym kroku przyjdzie czas na kolejne ale to was teraz nie interesuje-uwierzcie mi,nie dojdziecie za daleko jak wyłożycie się na początku.

MOTYWACJA
Nie muszę wam chyba tłumaczyć co będzie was motywowało w najbliższym czasie do treningu.To oczywiste ale podpowiem wam jak sprawić by wasza motywacja nie wygasła po kilku tygodniach.Zróbcie to co zaplanujecie ale nie planujcie czegoś co was przerasta.Ktoś kiedyś napisał że im coś jest prostsze tym trudniej to spieprzyć.Lepiej zrealizować jeden mały,oczywisty cel niż katować ciało w kierunku iluzji.To naturalne że wasz umysł polubi coś co przynosi oczekiwane efekty.

TRENING
Tutaj też na początku proponuje prostotę.Chcecie redukować wagę ? nic prostszego jak założyć sportowe obuwie i ruszyć w plener pobiegać,(marszobieg) lub wykupić karnet na basen i po prosu zacząć regularnie pływać.Osobiście polecam oba rodzaje aktywności na przemian 3 razy w tygodniu.Jeśli wybierzecie inne zajęcia np.aerobik to też super! Co do zwiększania siły i masy to w pierwszym etapie postawcie na FBW.Kilka podstawowych ćwiczeń 2-3 razy w tygodniu dla oswojenia się z metalem w dłoniach a nastepnie przejdźcie do lektury hst, ulubionego tematu w tym dziale.Najważniejsze to nie komplikować sobie życia treningami bo to skutecznie was zniechęci.Na początku wystarczą proste zmiany więc trzeba to wykorzystać.

ODŻYWIANIE
Tak-celowo nie napisałem dieta bo nie jest wam takowa potrzebna.Przynajmniej na razie co nie oznacza że nic nie powinniście robić w tym temacie.Pierwsze co to zrozumienie że to co jecie przekłada się między innymi na to jak wyglądacie wiec jeśli czujecie potrzebę zmian w wyglądzie to i w tym temacie będą one nieuniknione.Powinien was zainteresować tak zwany bilans kaloryczny który jest zgoła różny w obu kierunkach modelowania ciała.W następnej kolejności zainteresujcie się dziesięcioma zasadami zdrowego odżywiania oraz proporcjami składników odżywczych.Co do odżywek i suplementów to powiem tyle że nie widzę sensu eksperymentowania w tym kierunku do póki nie wypracujecie swojego sposobu na odżywianie a to będzie od was wymagało czasu,cierpliwości no i …czytania :)

PYTANIA
Normalne żę na początku jak i w trakcie tej zabawy mogą pojawić się w waszych głowach wątpliwości i pytania.Pewne jest że im bardziej wyśrubowaliście wasze trzewia w procesie ustalania celów waszych treningów tym będzie ich więcej i mniej chętnych żeby wam pomóc.Tego oraz podobnych rozczarowań chciałem wam oszczędzić pisząc te kilka zdań.Mimo to forum jest po to by sobie pomagać i jest tu kilka kumatych osób od których możecie się czegoś nauczyć ale proszę was,zastanówcie się dwa razy zanim zapytacie a może użyjcie czegoś takiego jak wyszukiwarka(Google,hasło,enter ;).Sam kiedyś zaczynałem i rozumiem co znaczy niewiedza ale oszczędźcie mi uczucia żenady jakie mam po przeczytaniu kolejnego postu w stylu -chcem masować łape i klate a rzeźbić brzuch i nogi,choć i łydki przydałoby się nieco powiększyć,co robić?ratujcie!..kolejna sprawa to uzupełnijcie profil lub napiszcie nieco więcej o sobie.Podstawowe rzeczy; waga,wzrost itp. To wbrew pozorom ułatwia odpowiedź. No i nie dajcie się zwariować po pierwszych powodzeniach lub porażkach te drugie również mogą motywować np. do głębszego przemyślenia tematu.

Pozdrawiam Marek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 354 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26024
Przyda się początkującym :)

SOG za pracę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 54 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37378
Dobrze sowini , każdy może odświerzyć sobie wiedzę nawet ten bardziej doświadczony

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zrobić półprzysiad na jednej nodze w szerokim rozkroku

Następny temat

duża prosba

WHEY premium