SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1341

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 134
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jak rozpocząć trening.

Wiek: 22
Wzrost: 182
Waga: 85

Przez dłuższy czas trenowałem piłkę nożną ale obecnie od 2 lat tylko w weekendy na sztucznej murawce grywam. W dodatku w kwietniu doznałem kontuzji- skręcenie kolana z uszkodzeniem więzadła. Od tego czasu przybyło mi parę kg(głównie na brzuchu). Mam zamiar wrócić do piłki ale muszę wzmocnić nogę. Chcę zacząć chodzić na siłownie, a że jak coś robię to na poważnie to chce trenować regularnie. Chciałbym zrobić cały cykl tzn masa, siła, rzeźba. Głownie zależy mi na dobrym wyglądzie(kostka, biceps, klatka, plecy itd). Ogólnie góra bo po piłce mi zostały nogi jak u sztangisty ;). Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy powinienem najpierw zbić wagę a potem zacząć serie?
Wiem że traci się szybkość i zwrotność ale czy jest zależność w drugą stronę?
2. Jakie są koszta odżywek i suplementów na cykl? Co i w jakich ilościach powinienem zakupić?
3. Czy granie w piłkę koliduje z treningami na siłowni?
4. Jak zacząć? Najpierw "na sucho"?
5. Jak często trenować?
6. Jakie diety stosować?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1657
Masa siła rzeźba to nie jest cały cykl tylko 3 cykle, i każdy się inaczej robi. Możesz albo wybrać jeden z tych celów, albo postarać się o plan tzw. rekompozycji, podczas którego starasz się poprawić muskulaturę bez znaczącej zmiany wagi ciała. Ale jak to zwykle bywa, jeżeli chce się zrobić dwie albo trzy rzeczy naraz, to żadnej nie zrobi się wystarczająco dobrze.

Może masz i silne nogi, ale musisz je trenować i tak, odpowiedzi dlaczego szukaj na forum - fachowcy już to wyjaśniali.



1. Czy powinienem najpierw zbić wagę a potem zacząć serie?
Wiem że traci się szybkość i zwrotność ale czy jest zależność w drugą stronę?

Yyy... co?
Jakie serie masz na myśli?
Wagę zbijać możesz również na siłowni, dzięki odpowiedniej diecie i dobranemu treningowi pod określony cel.
Kiedy wg Ciebie się traci szybkość i zwrotność? Bo z pytania to nie wynika...

2. Jakie są koszta odżywek i suplementów na cykl? Co i w jakich ilościach powinienem zakupić?

Nie będę krzyczał: NIE TEN DZIAŁ!!!!!!!!!!
tylko zwracam uwagę, że nie ten dział
I pytanie nie na miejscu, ponieważ suplementy dobiera się
1. kiedy jest ustalony cel treningowy i plan treningowy,
2. Kiedy masz ułożoną dietę.
Ani jedno ani drugie jeszcze w Twoim przypadku nie jest spełnione.

3. Czy granie w piłkę koliduje z treningami na siłowni?
Jeżeli masz piłkę w poniedziałek o 17, a siłkę w poniedziałek o 17 to koliduje
Nie ma żadnego powodu, by treningów piłki nie uzupełniać treningami siłowymi, tylko trzeba to zrobić z głową - obciążenia treningowe nie mogą być zbyt duże. Napisz kiedy masz treningi piłki i jaki masz plan tygodnia.


4. Jak zacząć? Najpierw "na sucho"?
TAK. Zacząć na sucho i nie powtarzać błędów setek, którzy ładują hajs w suple zanim wejdą na siłownię. Na początku dieta i efekt początkującego dadzą i tak świetne efekty, suple są ci niepotrzebne. Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale skorzystaj z doświadczenia tych wszystkich naiwniaków, którzy utopili setki i tysiące w suplach bez sensu. Wydaj ten hajs na dziewczynę i inne uciechy

5. Jak często trenować?
Wszystko zależy od Twojego planu tygodnia i częstotliwości treningów piłki. Nawet jeżeli napiszę, że 2-3 razy w tygodniu, to co Ci to da? Ułóż plan wszystkich treningów z sensem, a nie z dupy.


6. Jakie diety stosować?
Tylko najlepsze
To też zależy od celów treningowych, Twojego zapotrzebowania kalorycznego, i jeszcze kilku czynników. Na razie dałeś za mało informacji, by można było ułożyć dietę.
Dobra dietą to taka, która jest ułożona pod Twój konkretny przypadek - zanim ktoś ci pomoże ułożyć/poprawić, musisz podać wszystkie wymagane informacje.

Poczytaj podwieszone tematy w dziale odżywianie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Mały wysiłek włożony w przygotowania do diety i treningu zaowocuje dużymi efektami.
Pozdro

Qba Atakakawana

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 134
"Wiem że traci się szybkość i zwrotność ale czy jest zależność w drugą stronę? "
To miało być do pkt 3 ale w złym miejscu dopisałem. Sporo się traci zwrotności przy rozbudowie masy mięśniowej(z tego co zauważyłem u znajomych).

Co do tej piłki to chce powrócić do tej weekendowej formy a treningi mam 2 razy w tyg + mecz w weekend. Chodziło mi o to czy np przy budowaniu masy nie ma wpływu taki mecz (2 x 40min). Jest to dość spory wysiłek.

Myślałem, że kolejność wykonywania cykli jest właśnie taka - masa, siła potem rzeźba. Każdy po 6-8tyg z przerwami. Nie robi się wszystkich 3?

Jak ustalić cel treningowy i plan?

Mój cel to w głównej mierze dobry wygląd tak jak wcześniej napisałem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lordoza ledzwiowa

Następny temat

TRENING MASOWY w domu

WHEY premium