SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hantle vs sztanga

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4177
Siemka,

od razu mowie, ze nie jest to kolejne pytanie "co lepiej rozwija klate?!" ;]

zastanawiam sie czy ktos z Was orientuje się jaka jest mniej więcej różnica w maxymalnym wycisku ciężaru na sztandze, a hantlach. Dokladnie chodzi mi, o to, ze...
Jakies 6 miechow temu kiedy chodzilem na silke max jaki bralem na poziomej (5 powtórzeń), to bylo 65 kg. Hantlami wtedy nie ciwczylem wogole.
Obecnie trenuje w domu i mam do użytku jedynie sztangielki - w tej chwili moj max nimi, to 56 kg (28kg jeden) x5.

Z tego mi wynika, ze wyciskanie hantli jest trudniejsze ;p i przechodze do sedna... Waszm zdaniem ile orientacyjnie bylbym w stanie teraz wyrwac na sztandze? :)

aha jeszce moje dane:
170 cm
64 kg
25 lat

PS: może potraficie odpowiedziec na swoim przykladzie = macie dostęp do obydwu urządzeń i na nich cwiczycie / sprawdzacie swoje maxy :)

pzdr,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
trudno wyczuć ile ,ale na pewno więcej niż hantlami ogólnie w hantlach jest trudniej z tego względu że musisz użyć dodatkowo siły dla stabilizacji hantli w sztandze ten problem znika

tutaj różnica może być znaczna mam kumpli na siłce co wyciskają 150kg a hantle 42kg w serii

Kolejna sprawa że przy pewnym poziomie zaawansowania hantle odchodzą na dalszy plan lub jako kolejne ćwiczenie w kolejności powodów może być kilka
1) brak tak dużej wagi hantli
2) brak asekuracji
3) trudność z przyjęciem odpowiedniej techniki do wyciskania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4177
wielkie dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6441 Napisanych postów 62193 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776559
proszę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Jak ćwiczysz kulturystykę, to się nie przejmuj tak bardzo ciężarem a bardziej czy klatka rośni.

Chodzi mi o to, że najlepiej używać hantli i sztangi. Raz jednym robisz skos, a drugim płaską. A potem na odwrót.

I tu decyduje kolejność. Ciśniesz pierwsze na hantlach to i więcej pojedziesz, bo mięsień nie jest zmęczony.

Co do tego, czym się łatwiej robi to juiż się Rion wypowiedział.

I na koniec - pamiętaj - w tym sporcie nie ma prostej odpowiedzi na pytanie "co jest lepsze?".

Bo gdyby była, to by istniał jeden program treningowy z "najlepszymi" ćwiczeniami. A nie istnieje. Bo go nie ma.

Najlpsza jest różnorodność. Raz hantle, rtaz sztanga. Raz wąsko, raz szeroko. Czasem więcej powtórzeń, a czasem mniej.

Jak to było w jakiejś komedii Bareji:
"Zmiany, zmiany, zmiany."
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase dla początkujących do oceny

Następny temat

sex i trening

WHEY premium