SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FRANK DUX !!!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 72847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 32 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 205
nie wiem jak wy ale ja nie wiem już sam czy to prawda z tym Frankiem Duxem gosc ponoć był nipokonany w walkach.. miał najleprze osiągi najwiecej nokautów był nie pokonany i odszedł nie pokonany... najsyzbciej machał noga i pięścią i najsilniej powieccie co o tym myślicice.. :)
3

wszytsko o silvie... and pride

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126

Frank Dux - bohater filmu (rzekomo opartego na faktahc) z 1988 roku “Krwawy Sport” oraz założyciel szkoły Ninjitsu o nazwie DUX-KYU.
Napisy końcowe ww. filmu informują, iż:
"Od 1975 do 1980 roku Frank W. Dux stoczył 329 walk. Zakończył karierę jako niepokonany mistrz wagi ciężkiej kumite full contact. Dux wciąż jest rekordzistą świata w następujących kategoriach:
- najszybszy nokaut: 3,2 sekundy;
- najszybszy nokautujący cios: 0,12 sekundy;
- najszybsze nokautujące kopnięcie: 116 km/h (oryginalnie, po amerykańsku: 72 mile/h);
- najdłuższa seria wygranych przez nokaut w jednym turnieju: 56".

Redaktor czasopisma "Los Angeles Times" John Johnson starał się udowodnić, że przedstawiona w filmie historia jest wynikiem bujnej wyobraźni Franka.
Między innymi armia USA przekazała informację, że podczas służby wojskowej Dux nie opuszczał granic Stanów. Tym samym walka w Wietnamie okazuje się nieprawdą.
Sam Frank Dux upierał się, że wszystkie jego opowieści są prawdziwe, jednak nie był w stanie przedstawić twardych dowodów.
Jego przeciwnicy uważają, iż wymyślił te historie, w celu zyskania rozgłosu, pieniędzy i reklamy własnej szkoły walki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
Czy był niepokonany to nie wiem, w każdym razie jest szkoła jego imienia, w której szkolą w ninjitsu.

BTW pewnie oglądałeś przed chwilą Krwawy Sport na Polsacie... nie wiem, czy wiesz, ale Van Damme w jednej walce pokonał prawdziwego Franka Duxa
To ten kolo, który poleciał na deski najszybciej...
3

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 850 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7958
ehehehe

Bez masy nie ma klasy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
http://usadojo.com/martial-artists-biographies/martial-artist-frank-dux.htm

postaram się jeszcze znaleźć stronę, na której czytałem o tej ciekawostce w filmie.
3

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2071 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26544
gdzies kiedys czytałem ze to wszytko to jest sciema i dux wcale nie ustanowił tych wszytkich rekordów. Ale jak bylo na prawdę to sam jestem ciekaw. Gdzies na forum ktos keidys dał stronke do jego szkoły to raczej nie wyglądała ona zachęcająco.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
a tu ciekawostka o której wspomniałem:
http://www.film.org.pl/forum/ciekawostki_2.html - odszukajcie Krwawy Sport

sypać sogi za to, że mam czas na interesowanie się takimi ******łami

to ninjitsu nazywa się Dux Ryu tak nawiasem
2

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
Jeszcze co do Chong'a Li (Bolo Yeung'a), jeśli ktoś jest zainteresowany przeszłością kolesia to polecam - https://www.sfd.pl/temat54436/ 
4

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041
Jak dla mnie to te wyniki są wyssane z palca. Bardzo jestem ciekaw jak niby zmierzyli, że znokautował kolesia kopnięciem z taką a taką prędkością?! Oczywiśćie, technicznie to jest wykonalne, ale kto do cholery mierzy prędkość ciosów w walce? I to niby jeszcze w latach 70-tych? Jaaasne. A co do tego jego rekordu - ponad 300 walk i zero porażek - to pozwolę sobie zacytować niegdysiejszą wypowiedź Dona Frye'a (on wtedy mówił o Ricksonie): "jeśli ktoś ma taki bilans to znaczy, że z nikim dobrym tak naprawdę nie walczył". I to jest szczera prawda! Tak więc ja osobiście uważam, że te wyniki to gruba ściema. Jasne, że pewnie ten Frank Dux był naprawdę świetny i tak dalej...ale wszyscy mistrzowie przegrywają, a zwłaszcza w sportach uderzanych. Przecież tacy goście jak Hoost, Aerts czy Ramon Dekker to wielkie legendy, ale przecież i oni mają niejedną porażkę na koncie. Inaczej się po prostu nie da. No chyba, że jesteś mistrzem, ale ranking szlifujesz na podwórku
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 938 Wiek 48 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22598
https://www.sfd.pl/temat108434/ 
1

Choć życie nasze splunięcia nie warte - Eviva l'arte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 32 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 205
hehe saib ta obejzałem krwawy sport.. ;] i mnie to zabiło jak usłyszałem o jego osiagach i tak jak kolega wspomniał wczesniej każdy mistrz nawet najleprzy , ma na koncie jakąśm porażke , ale takim moim idolemn jest wanderlei który fakt przegrał nokaut przez Belforta.. ale moim zdaniem i tka jets najleprzy i nie pokonany na dzien dzisiejszy w wadze sredniej.. walki które przegrał oprócz belforta... były moim zdaniem wygrana dla niego :) nie licze Hunta bo do inna waga i i tak Silva moimz daniem wygrał z nim na pkt ;]
8

wszytsko o silvie... and pride

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1692 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14199
Jak jestesmy przy legendach to ja tam jednak najbardziej cenie Bruce'a.
1

Pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Walka Abidi vs Le Banner ODWOŁANA!!

Następny temat

Saib Zdr...

WHEY premium