SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dwa rozne przeliczniki. Ktory wybrac ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2750

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam !
Chciałem obliczyć zapotrzebowanie kalorycznosci do swojej diety.

Obliczając wzorem podanym na forum
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne + 500 na mase, wyszlo mi 2720kcal

Gdy jednak komponujac diete skorzystalem z obliczen w dzienniku posilkow VM, przy zapotrzebowaniu
bialko: 2g na kg masy ciała
ww: 6g na kg masy ciała
tłuszcze: 1.1g na kg masy ciała
przy wadze 74 wyszło mi 3101kcal

Do których obliczeń mam zatem sie stosować ? Ma to być dieta na masę.

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 146
To olśnij nas !
Jak pierwszy raz zobaczyłem że na masę jest 25 % białka to wydawało mi się że to za mało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4483
waze tyle co ty, no dokladnie 75, moje zapotrzebowanie to 2900kcal
przyjmnij na kg masy ciala:
2g bialka
5.5g ww
1g tluszczu
czyli dzienne zapotrzebowanie
150g bialka
410g ww
75 tluszczu
i gra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1386
Witam !
Chciałem obliczyć zapotrzebowanie kalorycznosci do swojej diety.

Obliczając wzorem podanym na forum
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne + 500 na mase, wyszlo mi 2720kcal

Gdy jednak komponujac diete skorzystalem z obliczen w dzienniku posilkow VM, przy zapotrzebowaniu
bialko: 2g na kg masy ciała
ww: 6g na kg masy ciała
tłuszcze: 1.1g na kg masy ciała
przy wadze 74 wyszło mi 3101kcal

Do których obliczeń mam zatem sie stosować ? Ma to być dieta na masę.

pozdrawiam


Ja tobie powiem tak, oblicz zapotrzebowanie wedlug postu tyki(nie problem znalezc), masz tam kalkulator, zobacz ile kalorii wyszlo, uloz diete zastosuj sie do tych kalorii przez pare dni i zobacz jak organizm reaguje, jak sie otluszczasz to zmniejsz kalorie, jak nie przybierasz na masie to zwieksz powoli nie od razu +500kcal ja bym zwiekszal o 100kcal powolutku...
ja to robie tak ze obserwuje przez 2 dni dzien treningowy i dzien nietreningowy ale zeby w 2 dni zauwazyc zmiany to trzeba posiadac wysoki poziom energii CHI

ewenement

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 146
SKĄD WY BIERZECIE TE GRAMY ??? Że np. 2 gramy białka, 5 6 węglowodanów itd. ??? Według mnie ja bym ci to obliczył tak:

Przyjmując te twoje 3100 kalorii to wszystko powinieneś policzyć wg proporcji procentowej z tychże kalorii. W cyklu na masę wynosi:
Białko- 25 %
Węglowodany- 60 %
Tłuszcz- 15 %
Więc 3100 x 0.25 (białko)= 775 kcal / 74 kg = 10.47 / 4 kcal (tyle kalorii ma 1 g białka) = 2,6 g na kg masy ciała dla ciebie

Analogicznie robimy z pozostałymi wartościami:

3100 x 0.6 (węglowodanów)= 1860/74/4= 6.3 g węglowodanów na kg masy ciała

3100 x 0.15 (tłuszczu)= 465/74/9(1 g tłuszczu ma 9 kcal)= 0.7 g na kg masy ciała

Teraz już wiesz ile czego powinieneś zażywać.

I tak to sie powinno liczyć wg mnie !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1386
aler zeby to policzyc tak jak ty to policzyles to trzeba miec wyzszy poziom zaawansowania w tej dziedzinie

ewenement

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 146
Wcale nie. Bo jak zacznie sobie dawać te swoje dziwne 2 gramy białka i np. 5 węglowodanów wg. jakichś tam zaleceń to za Chiny nie wyjdzie mu te 3100 kalorii ani żadna inna kaloryczność jakiej potrzebuje dany osobnik. No więc o czym gadka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
No i tu cały ten bałgan...2,6 białka g/kgmc przy diecie masowej to nie za dużo aby?
Pozdrawiam!

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
Dyskusja zbędna.

https://www.sfd.pl/Robimy_mase_-_fakty_nie_mity_by_qaz-t173140.html

i po krzyku. Sprawdzony spsosób.

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 599 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24232
jedz tyle ile masz czyli:
2g bialka na kg mc
6g wegli na kg mc
1g luszczu na kg mc i nie patrz na kalorie tylko zmieniaj patrzac jak reagujetwoj organizm bo wg mnie te wszystkie wzory i kalkulatorysa wg mnie hu*a warte
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 146
Też uważam że te kalkulatory są nie dużo warte ale tym "zmienianiem" i patrzeniem jak zmienia się nasze ciało poprzez różne regulacje to chłopak będzie dochodził do odpowiedniej diety z 5 lat !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 599 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24232
nie czemu??
ustala se jakies minimum wegli bo bialko prawie zawsze 2g 2,5 na kg mc
ja np jestem budowy endo za minimum wzialem 4gwegli na ktorych jechalem 3 tyg bylo ok ale zwiekszylem do 4,5 wszystko dobrze wiec nie zatluszczalem sie wiec postanowilem wejsc do 5 poniewaz troche mam zabiegane dni i jade na od dlugiego czasu i wg mnie jest to optymallne dla mnie rozwiazanie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma pod MMA + Spalenie min. 10kg fatu.

Następny temat

Powrót do formy po anoreksji.

WHEY premium