SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 108 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 718


Witam.
Od dluzszego czasu chce wejsc na diete redukcyjną.
Ponizej zamieszcze informacje dotyczace mojej osoby i diete ktora stworzylem. Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos nakreslil mi bledy bo jestem swiadomy ze te na pewno beda. Jakies porady tez byly by mile widziane, bo jezeli mam sie meczyc i jesc to co nie dokonca zawsze jest dobre to przynajmniej ze swiadomoscia ze przyniesie to efekt.


Wiec tak przeczytalem juz wiele artykułów na forum sfd.pl o diecie redukcyjnej i ogolnie zdrowym odzywianiu.
Ilosc tluszczu w moim ciele wynosi 17,97.
zapotrzebowanie dzienne 2350kcal z tego trzeba odjac z tego co sie nie myle 500 kcal do redukcji.
160g białko
480 węglowodany

A teraz dieta ulozona przeze mnie:

8:00 I posilek
-płatki owsiane, otręby wszystkich zbóż, płatki orkiszowe, soja, słonecznik, orzech włoski, migdał, rodzynki i to wszystko albo na chudym mleku albo jogurcie naturalnym.
-odżywka białkowa(czytalem ze lepiej byloby uzyskac bialko z produktow niz odzywi bo czlowiek dluzej jest syty, ale ile w tym prawdy to nie wiem)+ pomidor+ czerwona herbata.
10:00 II posiłek
tu mam problem nie za bardzo wiem co tu zjesc: czy moze jakis chleb z tunczykiem. + marchewka
13:00 III posiłek
ryż brązowy + kurczak +pomidor + brokuły+ czerwona herbata
16:00 IV posiłek
sałatka rybna np. makreli z jajkiem + pomidor +biała herbata
18:00 V posiłek
nie za bardzo wiem co tu zjesc
20:00 VI posiłek
twarożek wiejski + czerwona herbata.


I na koniec. Moj problem polega na tym iz obecnie nie chdoze na silownie. Gram w pilke w klubie lecz sa to 3 treningi + 1 mecz w tygodniu, niedlugo zmniejszy sie do 2 treningow+ mecz. Wiec mam problem, bo wiekszosc ludzi na redukcyjnej diecie robi polsiłki okolo i po treningowe, u mnie tego chyba nie powinno byc, albo na te dni gdzie mam treningi w klubie. Jezeli do spalania sadelka sa jednak potrzebne cwiczenia to jak najbardziej sie dostasuje, bo lubie cwiczyc. Tylko chcialem sobie zrobic mala przerwe od silowni. Moge biegac interwaly poniewaz z kondycja jest u mnie dobrze, moge robic trening tabaty, prosilbym o wskazanie co jest najkorzystniejsze. I podobno powinno sie liczyc kazda kalorie w diecie mam z tym problem. Mam nadzieje ze tez ktos wskaze mi droge i pomoze przy diecie. A i jezeli ktos sie orientuje to poprosilbym dobre cwiczenie na dolne partie miesni brzucha. Zamieszczam tez zdjecia brzuchola.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 81

Wzrost: 182

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 17,97

Aktywność w ciągu dnia: .

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: piłka nożna 4 razy w tygodniu

Odżywianie: -

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: -

Stan zdrowia: -

Preferowane formy aktywności fizycznej: -

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: -

Stosowane wcześniej diety: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 108 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 718
Widze ze nikt nie chce pomoc a szkoda bo czasami ciezko samemu sobie ze wszstkich poradzic szczegolnie z takim ogromem wiedzy jaki jest na tym forum o odzywianiu. Mam nadzieje ze jednak ktos sie jednak zlituje i pomoze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15595
8:00 I posilek
-płatki owsiane, otręby wszystkich zbóż, płatki orkiszowe, soja, słonecznik, orzech włoski, migdał, rodzynki i to wszystko albo na chudym mleku albo jogurcie naturalnym.
-odżywka białkowa(czytalem ze lepiej byloby uzyskac bialko z produktow niz odzywi bo czlowiek dluzej jest syty, ale ile w tym prawdy to nie wiem)+ pomidor+ czerwona herbata.


+ 1 lub 2 łyzeczki oliwy etc.

10:00 II posiłek
tu mam problem nie za bardzo wiem co tu zjesc: czy moze jakis chleb z tunczykiem. + marchewka


Razowy/pełnoziarnisty (+ tłuszcz, w zależności jaka ryba/mięso)

13:00 III posiłek
ryż brązowy + kurczak +pomidor + brokuły+ czerwona herbata


+ tłuszcz

16:00 IV posiłek
sałatka rybna np. makreli z jajkiem + pomidor +biała herbata


ok

18:00 V posiłek
nie za bardzo wiem co tu zjesc


warzywa, 3 jaja, tłuszcz

20:00 VI posiłek
twarożek wiejski + czerwona herbata.



I na koniec. Moj problem polega na tym iz obecnie nie chdoze na silownie. Gram w pilke w klubie lecz sa to 3 treningi + 1 mecz w tygodniu, niedlugo zmniejszy sie do 2 treningow+ mecz. Wiec mam problem, bo wiekszosc ludzi na redukcyjnej diecie robi polsiłki okolo i po treningowe, u mnie tego chyba nie powinno byc, albo na te dni gdzie mam treningi w klubie.

Przed wizytą w klubie który7s posiłek będzie przedtreningowy
Po treningu/meczu posiłek potreningowy
W dni bez treningu posiłki 1-6 jak ustalono, ważne, aby bilans był in minus


Jezeli do spalania sadelka sa jednak potrzebne cwiczenia to jak najbardziej sie dostasuje, bo lubie cwiczyc. Tylko chcialem sobie zrobic mala przerwe od silowni.

Trening domatora na ćwiczeniach złożonych (przysiady, pompki, drążek).

Moge biegac interwaly poniewaz z kondycja jest u mnie dobrze, moge robic trening tabaty, prosilbym o wskazanie co jest najkorzystniejsze. I podobno powinno sie liczyc kazda kalorie w diecie mam z tym problem. Mam nadzieje ze tez ktos wskaze mi droge i pomoze przy diecie.

Tabata w ramach odmiany, HIIT, interwały, aeroby, alfa kardio => do wyboru. kalorie oblicz w dzienniku posiłków: http://darkthorn.republika.pl/dp.htm

A i jezeli ktos sie orientuje to poprosilbym dobre cwiczenie na dolne partie miesni brzucha.

Unoszenie wyprostowanych nóg do góry w zwisie tułowia na drążku. Ważna jest technika i tempo ruchu; nie bujaj tułowiem.

Zmieniony przez - Sniv w dniu 2008-08-07 13:07:10

Zmieniony przez - Sniv w dniu 2008-08-07 13:08:38

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przyjmować błonnik

Następny temat

Dieta wysokobiałkowa + shake proteinowy = ????

WHEY premium